Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Silex

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
salut lume
nu stiu daca e frumos sau nu, dar eu m-am ofticat destul de rau aseara la o spalatorie in cluj. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
am citit mai demult la o discutie ca cineva lauda spalatoria din GHEORGHIENI-MERCUR. cum de vreo 2-3 saptamani m-am mutat in zona si masina avea nevoie de spalat am zis ca hai sa incerc.
mai mare nasoleala nu puteam sa fac Mad Mad Mad cand am luat-o din spalatorie nu m-am uitat atent la ea, mai ales ca se intunecase deja, dar cand am parcat acasa la lumina am vazut tot felul de mici zgarieturi, care zic eu ca erau facute de la carpele lavatistilor. si pe deasupra am dat si 100mii ca sa o dea cu jet -> ceva solutie (fara spuma) -> jet -> carpa.
Pai unde stateam eu inainte (Manastur) costa 60mii aceeasi chestie, dar cu spuma si nu am avut ce sa ma plang decat ca era coada tot timpul. Si acolo a 6-a spalare era gratuita.

Concluzie: clujeni (si nu doar), feriti-va masina de spalatoria din Gheoghieni


Ultima modificare facuta de Silex la Lun 28 Mar, 2005 9:00 am
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Mai bine posteaza ca pe un sfat, ca suna mai bine...
E plin de astfel de spalatorii printara si numai cand o patesti o data poti sa stii, deci sa cunosti...

Cred ca aceasta actiune este una binevenita, pentru a preveni astfel de evenimente neplacute; pe tine o sa te coste un polish, altii din Cluj & near ar putea sti de acum...

O zi buna
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Acelasi lucru l-am patit si eu ca Silex, doar ca ce am vazut ca am zgariat e geamul de la sofer... M-am enervat si nu m-am mai uitat si la alte. Poate am fost eu ghinionist dar nu mai calc pe acolo.
Spalatoria de langa MOL, de la bariera, pe Rocada, Craiova.
  • gra

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 z17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Atentie!Daca optati pentru spuma activa(asta este la moda acum)aveti in vedere ca masina trebuie sa fie f. bine curatata cu jetul la inceput pentru ca minunea de spuma nu indeparteaza "mizeria grea" ci doar praful ala care este dupa 2 zile de stat in parcare....
Deci daca mai ramane ceva praf pe masina si marlanul de meserias sterge cu carpa lui moale si jegoasa este ca si cum ti-ar matui masina cu hartie abraziva de 1000 Sad
Nu,nu stiu din proprie experienta pentru ca de 11ani!!! nu mi-a atins nimeni masina (Porsche) nici macar sa-mi spele parbrizul..
Puteti sa-mi spuneti "maniac", asta e Laughing
Si inca o treaba,sau doua, ma rog atentie ca jetul sa nu depaseasca 150 de bari(greu de masurat la ochi Rolling Eyes )si papagalul sa nu apropie mai mult de 30-40 cm de suprafata vopsita ca "arde" la propriu.
Spuma activa este concentrata si se dilueaza,daca are concentratie prea mare...jale ptr.masinutza ta.
Eeeee,daca mai spun multe patiti ca mine, frecati de va sar capacele si aveti masina dea proape 20 de ani dar cu vopseaua de 2 Laughing
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
S-a mai deschis un topic cu ... " locuri de care trebuie sa te feresti " : https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1711
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR