Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • Baurlea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Opel Vopseste la cartec daca are ceva de vopsit ca ei nu au cabina de vopsit si nici vopsitor!
si daca sunt aglomerati se mai duc cu masinile la vopsit si la Skoda dar la scoda se duc mai rara cel mai des se vopsesc la Cartec si la cartec vopsitorii nu sunt asa de buni ca vopsitorul care era bun de la Cartec a plecat ca nu s-a inteles cu patroana!daca nu au vrut sa plateasca au pierdut un om bun!
Skip ads

  • Baurlea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Da da...... asa este Cartec,Opel si AWP au o aceeasi patroni care stau in Germania!
Si daca vrei sa te plangi ca nu a iesit ceva bine: ori de la mecanica sau de la vopsitorie nu ai la cine, pentru ca altii iau deciziile niste incompetenti, nu patrona nici nu stie ce se intampla in firma ea este cu totul aeriana de situatie si habar nu are pe ce lume traieste si astia din AWP spun tot felul de minciuni care nici nu sunt adevarate sa musamalizeze cazul!
Comanda piesce care nu le-ai comandat si vin cu totul alte piese!
sau daca au comanat alte piese spun ca nu au gasit acel reper " Mai asteptati si va sunam noi cand ajunge piesa "si te tine asa pana cand iti vine rau!


Ultima modificare facuta de Baurlea la Mie 17 Mar, 2010 9:59 pm
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
SERVICE BUN ESTE DOAR CEL CARE TI-L FACI TU ASA CUM VREI... toti au ,,bube" nu exista unu perfect.(sau cel putin nu l-am gasit eu desi am fost pana acum si-n Nasicom si la AUTOHOUSE si la alti care practic nu merita mentionati)

Incep sa-i dau dreptate amicului meu care zice ca mai bine cumperi o masina de 1500Euro...mergi cu ea pana se rupe in doua dupa care o vinzi pe 700-1000 si-ti iei alta din Germania si per total scapi de stres si de cheltuieli inutile !
  • Baurlea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2010

  • Mesaj Privat
La AWP este hotie pe fata pretul unu bec de intrare la ei in magazie cand fac comanda de piese este 20 de ron ,iar cand vand ei un bec la client pretul unui bec este de 100 de ron cu manopera preturile sunt cu 300% mai ridicate ca in alta parte.
Pentru ca este reprezentanta opel din pitesti care jupoaie clientii pe fata!
Multi clienti prefera sa nu mai vina la AWP pe motiv ca nu au bani dar au alti mecanici decat la AWP si alti electriceni care iau mai putin!
nu este japca pe fata ca la AWP.
Skip ads

  • Baurlea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Decat sa te duci la AWP mai bine-ti bagi un bat in cur! si alegi alt service care lucreaza mult mai bine!
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
i-ti recomand cu caldura sa folosesti functia edit din dreapta sus...nu trebuie sa postezi zeci de mesaje,asa poti condensa tot ce vrei intr-unul singur

Si deoarece vad ca esti nou pe aici i-ti recomand sa citesti aici https://www.clubopel.com/regulament.html Succes
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@Baurlea, da suparat mai esti pe ei....
  • catalinus07

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
bai fratilor...nu stiu in orasele voastre cum se comporta cu voi si masinile;dar in pitesti la reprezentanta e catastrofa.hai sa vedeti:dupa ce stau si astept o luna un accident foarte usor(bara,grila si radiator)ma trezesc cu un deviz de 2 pagini unde era:bara,grila,radiator apa,radiator aer,capota,capete bara,lonjeroane....(eu stiam ca daca sunt afectate lonjeroanele sar airbagurile)nu?ce este si mai grav este ca au mers cu masina mea 240 de km cat timp a stat in reprezentanta.Am sunat la call center,am enumarat toate nemultimirile si in 45 de minute am fost sunat de cei de la opel.Am mers din nou cu masina la ei si ofensati fiind tot ei ca rezolutie mi-au oprit masina acolo si m-au pus sa platesc si 400 ron taxa de stationare a masinii cat timp a stat inainte la ei.
SPER SA SE TINA DE CUVANT CEL CARE A SPUS CA ADUNA TOATE SESIZARILE SI LE INAINTEAZA LA OPEL ROMANIA.
VREAU ALTA MARCA DE MASINA!?
Skip ads

  • bushy

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
OPC peste ei.
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu sincer va spun ca pe partea de tinichigerie si vopsitorie sunt destul de buni. Eu unul mi-am lovit hayonul, am dus masina la ei si am primit-o cu hayonul ca nou.
Vectra am gasit-o lovita in parcare (bara+foarte usor colt aripa spate) la 3 zile dupa ce am scos-o din reprezentanta (deci masina veche de doar 3 zile) si cand am luat-o inapoi nici nu-mi mai dadeam seama pe ce parte a fost lovita, si totusi, era vorba de revopsit partea de aripa spate.
  • Rachim

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2009

  • Mesaj Privat
22 VIN a scris:Eu sincer va spun ca pe partea de tinichigerie si vopsitorie sunt destul de buni. Eu unul mi-am lovit hayonul, am dus masina la ei si am primit-o cu hayonul ca nou.
Vectra am gasit-o lovita in parcare (bara+foarte usor colt aripa spate) la 3 zile dupa ce am scos-o din reprezentanta (deci masina veche de doar 3 zile) si cand am luat-o inapoi nici nu-mi mai dadeam seama pe ce parte a fost lovita, si totusi, era vorba de revopsit partea de aripa spate.

Cei de la AWP nu vopsesc. Toata treaba se face la Citroen. Si eu pot sa spun ca sunt multumit de cum au vopsit masina.
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Da, stiu, dar din moment ce patronatul este acelasi, putem sa vorbim despre un singur service.
Skip ads

  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
22 VIN a scris:Da, stiu, dar din moment ce patronatul este acelasi, putem sa vorbim despre un singur service.

Nu chiar, acelasi patronat dar sunt firme diferite, alti oameni, alta echipa, meritul celor de la AWP este acela de a dezechipa masina si a o echipa la loc. Cred ca majoritatea laudelor tale trebui sa fie indreptate catre cei de la citroen
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Reprezentanta Ford dupa cate stiu eu a devenit si dealer Opel,stie cineva ceva despre acest lucru ?
  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Da. Asa este dar din cate stiu eu nu vand turisme marca opel ci doar asigura servicii de service la turisme marca opel si chevrolet
  • shadur

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 1.6T
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat


Daca asa tratati clientii, mai bine la autobaza decat la voi.(AWP)
Iti scad sansele la dreptul de a avea o opinie pe acest forum. Daca nu poti sa ajuti cu nimic pe aici, nu te retinem.

mctoto

  • trans30

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Un service in Pitesti unde pot sa fac o curatare de injectoare fara sa le demonteze (curatare cu solutie si mers la relanti). Eventual un pret.
Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR