Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bobo_27

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
diminneata am gasit o mare balta de ulei sub masina,am verificat uleiul de la servosi nu mai aveam nici un gram de ulei cand am parcat masina se auzea un scartait de cauciuc banuiesc ca cureaua de la servo care angreneaza pompa de servo,de la ce poate fii?pompa,caseta sau un biet furtun?trami de la service-ul din targoviste mi-a spus sa ma duc la el asa cu ea daca plec cu ea asa nu se duce pompa?si nu mai merge aproape deloc volanul pe loc nu stiu in mers cum o fii.pls help Rolling Eyes
Skip ads

  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
frate eu am patito.am o zafira 2002 si ma lasat servo. fi atent din cate am inteles tu nu mai ai servo-directie.normal si a ta e opel deci e tot electrica servo si nu are numica daca mergi asa cu ea.eu am venit de la dambovicioara pana la bucuresti fara servo. daca ai condus dacie 1310 sti cum e fara. daca nu ti sa rupt altceva poti sa mergi fara servo.eu mi-am luat o pompa de la dezmembrari cu 8 mil lei. nu cu 60 de mil lei cum cereau la opel.succes la repararea masini si sa auzim numai de bine. salut si bafta
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
danutz_geo, la Vectra B servodirectia e hidraulica, nu electrica.

bobo_27, din TIS: "Important! Power steering pump must not be allowed to run dry." Mai traduc?
E posibil sa ai fisurat doar vreun furtun. Daca mergi cu ea asa, risti sa strici si pompa.
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
imi cer scuze nu te contrazic .e ca tine mai sunt si hidraulice nu nu mai electrice
Skip ads

  • bobo_27

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sai dea d-zeu sanatate lui traian de la targoviste cu service-ul de acolo,bravo,bravo,bravo,bravo,bravo,
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Să presupunem că ai rezolvat prblema?
Ne-ar fi fost foarte util să ştim ce a fost şi cum s-a rezolvat. Numele mecanicului este mai puţin important (deşi nu de ignorat) pentru că puţini putem ajunge la el cu atât mai mult cu cât mergem la service când maşina nu mai merge.
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,287
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Schimba titlul topicului astfel incat sa fie in conformitate cu regulamentul forumului!
  • bobo_27

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:Să presupunem că ai rezolvat prblema?
Ne-ar fi fost foarte util să ştim ce a fost şi cum s-a rezolvat. Numele mecanicului este mai puţin important (deşi nu de ignorat) pentru că puţini putem ajunge la el cu atât mai mult cu cât mergem la service când maşina nu mai merge.


am schimbat caseta de directie era terminata adica semeringurile nu mai erau si tot uleiul din caseta era in burdufele de la bielete inclusiv bieletele erau varza,caseta mi-au dat-o cu tot cu bielete dar fara capetele de bara (capetele de bara 40lei buc) caseta de directie 850 de lei+5%reducere membrii clubului,300 de lei manopera si spaga la baieti ptr bere,ffffffffff multumit de cum au lucrat Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR