Ai uitat parola?

• nike03

• Mesaje scrise: 46
  • Masina: Astra Z16XE din 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 23 Feb 2014

• Garaj Mesaj Privat
Am reusit sa ajung cu bine de la Calimanesti la Bucuresti. Desi aveam inima stransa, masina a functionat ok! In schimb cand am mai mers prin oras si temperatura la motor se ridica, mi-a mai facut figuri cu acceleratia. Am desfacut clapeta de acceleratie si am curatat-o (era foarte murdara si orificiul acela mic era infundat) si am curatat si EGR-ul, dar degeaba, cand se incalzea imi facea iar figura. Am desfacut ECU si am gasit trei strapuri rupte. Le-am lipit si l-am pus la loc. Doua zile a functionat dupa care iar mi-a facut figura cu acceleratia. Am curatat si potentiometru de la pedala de acceleratie, dar degeaba. Am desfacut iar ECU si am mai gasit doua strapuri rupte. Am zis gata, am rezolvat-o. A mers vreo trei zile dupa care iar mi-a taiat acceleratia. L-am desfacut ECU a treia oara si acum am luat la verificat toate strapurile si am mai gasit doua rupte (pana acum ma limitam doar la cele care se vedeau rupte si nu le incercam si pe celelalte). Le-am lipit si pe acestea, l-am montat si am sters cu OP-Com-ul erorile si de atunci merg de o saptamana si nu mai am probleme si nici erori nu mai am. Multumesc de sprijin!

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata