Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • octav2002

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am o problema foarte ciudata , masina nu trage am dus-o la tester mi-a dat eroarea P0100 (2) circuit senzor masa aer semnal prea slab (debitmetru) si p1110(4) galerie variabila reglaj turbionare diesel circut intrerupt nu este prezent . am schimbat debitmetrul si senzorul de vacum (de la dezmembrari) conform cu erorile si cu ce indica autodata referitor la defectiunile codurilor . am facut proba si nici o schimbare , masina e la fel nu intra turbo furtunul ala de cauciuc parca il suge in loc sa-l umfle .am tras de parghia de la turbo si am legat-o cu o sarma ...parca se simte o schimbare parca trage mai bine dar tot nu e ok. nu mai stiu ce sa-i mai fac (rau e ca imi scoate fum pe esapament de cand nu mai merge turbo). astept un sfat ....va multumesc
  • octav2002

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
rezolvat prin schimbarea furtunelor de vacum care erau sparte , intra turbo si trage de rupe , dar ... parca tot mai scoate fum negru cand o accelerez pe loc ... e normal ?
  • valutzu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2009

  • Mesaj Privat
nici masina mea nu trage,o vectra b din 96, motor x18xe benzina, senzor ax cu cama adica p0340, l am schimbat si degeaba, am verificat mufa pana la calc motor e ok, ai idee ce ar putea avea?aaaa mi am pus si xenon si balastele au aproape de senzori chiar langa abs si un alt calc , ar fi putut afecta ceva?
  • ursi

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nici a mea (vectra a x16sz) nu trage dar ma resemnez ....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR