Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alinarmand

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2005

  • Mesaj Privat
parerea mea ca cine se vaita ca au cazut impreuna este ipocrit
in vara ne rugam sa intre macar in grupe si acum aberam cu finala romanesca
credeti ca ulciorul merge de multe ori la apa?
rapid s-a calificat cu un noroc colosal, steaua mai putin cu emotii, dar si adversarii nu se compara
sa zicem mersi daca s-a ajuns aici
cati visau semifinala cupei uefa?
treziti-va!
Skip ads

  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
alinarmand a scris:parerea mea ca cine se vaita ca au cazut impreuna este ipocrit
in vara ne rugam sa intre macar in grupe si acum aberam cu finala romanesca
credeti ca ulciorul merge de multe ori la apa?
rapid s-a calificat cu un noroc colosal, steaua mai putin cu emotii, dar si adversarii nu se compara
sa zicem mersi daca s-a ajuns aici
cati visau semifinala cupei uefa?
treziti-va!


CORECT!!!
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Sunt ipocrit ca imi cer drepturi egale cu cei din UE? Sunt ipocrit ca nu pup mana celor din UE ca mi-au dat voie sa ajung in semifinale? Sunt ipocrit ca nu accept o frauda? Pai daca toate astea ma fac ipocrit, atunci nici nu e de mirare ca tzara asta a ajuns unde a ajuns, cu astfel de oameni care se lasa calcati in picioare de cei mai puternici. Ce's eu, caine, ca sa am grija sa nu musc mana care ma hraneste?

Da, nu ma asteptam sa ajunga vreo echipa romaneasca aici, dar nu asta era topicul subiectului, nu? Topicul este: a fost frauda sau nu? Faptul ca am ajuns pana aici ar trebui sa ne faca sa fim multumiti cu asta si sa nu ne punem problema ca suntem luati de prosti, din cauza unor interese mai mari?
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Sa incercam un exercitiu de imaginatie ....
Daca UEFA (uefa mai bine scris ca ... nu merita majuscule) nu ar fi imperecheat aici echipele romanesti ar fi fost sanse ca finala sa fie ... asa cum ne-am dorit (visat) STEAUA-RAPID ....
Intrebare .... cati spectatori platitori ar fi fost pe stadionul din Feyenoord, cate televiziuni ar fi platit drepturi de televizare ... cate firme ar fi platit reclame pe marginea stadionului ... ce interes ar fi avut finala in Europa si nu numai daca ar fi existat o asemenea finala ...
SA FIM SERIOSI ... bine ca ne-au arbitrat cat de cat ok si am reusit sa ajungem aici ...
cat despre calcatul in picioare ... Europa ne calca in picioare din '90 in coace ... am devenit tara de consum al produselor europene ... nu mai producem nimic ... deh ...
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Gataaaa, trezireeeeaaaaa
Nu mai visati semifinale sau chiar finale Laughing Laughing Laughing romanesti!
Mergeti si va spalati frumusel pe ochisori, uitati-va in oglinda si zambiti!
Spuneti merci ca veti avea o echipa romaneasca in semifinale, altfel aveati 2 in sferturi.

14.28% este o sansa destul de mare! 1 din 7! 6-6 are sanse de 1 la 36, si totusi pica!!! o simpla la loto are sanse de 1 la 14 milioane sa pice, si totusi au fost astfel de castigatori! e probabilistica si atat...

un fost stelist... actual carcotas
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
eu nu cred ca a fost furaciune.
unde noi(romanii) si ma refer la modul general, suntem obisnuiti sa furam si sa mintim, avem impresia ca toata lumea face asta!
iar faptul ca suntem priviti intr-un mod nu tocmai ok, se datoreaza tot caracterului nostru.nu acuz pe nimeni, sunt nationalist si in concluzie imi "apar" tara. cred ca trebuie sa mai treaca ani buni ca imaginea romanilor sa se schimbe, asta bineinteles daca si noi face ceva pt asta.
in privinta echipelor in uefa, 50%bafta si 50 talent.nu sunt echipele noastre la un nivel prea mare insa trebuie sa ne bucuram de reusitele lor asa cum sunt.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Gataaaa, trezireeeeaaaaa
Nu mai visati semifinale sau chiar finale Laughing Laughing Laughing romanesti!
Mergeti si va spalati frumusel pe ochisori, uitati-va in oglinda si zambiti!
Spuneti merci ca veti avea o echipa romaneasca in semifinale, altfel aveati 2 in sferturi.

14.28% este o sansa destul de mare! 1 din 7! 6-6 are sanse de 1 la 36, si totusi pica!!! o simpla la loto are sanse de 1 la 14 milioane sa pice, si totusi au fost astfel de castigatori! e probabilistica si atat...

un fost stelist... actual carcotas


Sa-mi spui si mie de cate ori iese 6-6 din 1000 de aruncari si, implicit, o sa aflam cate sanse are sa iasa din prima. Cat despre loto, sunt jucate milioane de variante. Cazul nostru se refera la o singura extragere, deci exemplele tale sunt irelevante.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Lun 20 Mar, 2006 5:10 pm
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa terminam cu victimizarea asta generalizata....ca noi suntem o tara super insa suntem furati de UEFA, UE, NATO, pe vremuri de regimul comunist, fosta URSS, unguri, Tratatul de la Varsovia etc. etc. ..acum am devenit piata de desfacere pentru produsele UE....si ma gandesc in acest caz " ce interes are UE sa ne dea in 7 ani peste 30 miliarde Euro?" ca sa nu fim competitivi? cine este de vina ca Dacia nu produce la standarde europene? cine este de vina ca vinul nostru nu se vinde dincolo? cine este de vina ca turistii starini se duc in Turcia, Grecia, Egipt???? Uniunea Europeana????? Nu contest ca fiecare tara incearca sa-si pastreze o anumita influenta in anumite zone economice, dar strategia comunitara este complet diferita de strategia individuala a fiecarui stat. Faptul ca primim bani pentru dezvoltare regionala de la UE este un argument in favoarea ideii de dezvoltare unitara a tuturor tarilor comunitare, nicidecum in folosul cresterii discrepantelor economice dintre tarile comunitare. .. asa ca ar fi indicat sa fim putin mai exigenti cu noi insine si apoi sa aruncam pisica in curtea altora.
Skip ads

  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
bogdanene a scris:tind sa cred ca a fost........... Sad - dar macar una in semifinale, adica Steaua! Smile

De ce nu Rapid? Very Happy
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Sa-mi spui si mie de cate ori iese 6-6 din 1000 de aruncari ...


De ce nu din 1001? Laughing Laughing Laughing
E vorba de probabilitati...
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
radzxx a scris: cine este de vina ca Dacia nu produce la standarde europene? cine este de vina ca vinul nostru nu se vinde dincolo? cine este de vina ca turistii starini se duc in Turcia, Grecia, Egipt???? Uniunea Europeana?????


tot noi romanii suntem de vine si in speta, premierii si parlamentarii in general care iau spaga de sute de mii de euro pt contracte cu firme de cacao gen:daewoo, renault si alte chestii.asta este adevarul.
daca se faceau licitatii ar fi castigat cei mai buni! si tot asa... spaga pt o bucata de plaja si apoi iti bati joc de ea... cam asta e.
oricum, hai rapid Very Happy
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Sunt ipocrit ca imi cer drepturi egale cu cei din UE? Sunt ipocrit ca nu pup mana celor din UE ca mi-au dat voie sa ajung in semifinale? Sunt ipocrit ca nu accept o frauda? Pai daca toate astea ma fac ipocrit, atunci nici nu e de mirare ca tzara asta a ajuns unde a ajuns, cu astfel de oameni care se lasa calcati in picioare de cei mai puternici. Ce's eu, caine, ca sa am grija sa nu musc mana care ma hraneste?

Da, nu ma asteptam sa ajunga vreo echipa romaneasca aici, dar nu asta era topicul subiectului, nu? Topicul este: a fost frauda sau nu? Faptul ca am ajuns pana aici ar trebui sa ne faca sa fim multumiti cu asta si sa nu ne punem problema ca suntem luati de prosti, din cauza unor interese mai mari?


Nu. Cine a zis ca ai fi? Faptul ca am ajuns pana aici este pentru ca echipele sunt bune nu ca ne-ar fi facut cineva vreun favor. Mi-ar fi placut sa nu pice asa echipele si sa castige ambele insa sansele au fost destul de mari sa cada impreuna. Nu cred ca a fost aranjament.
Skip ads

  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daca ma gandesc la cei ~3000 de spectatori adunati cu greu la Eindhoven pentru finala Rapid-Steaua, daca ma gandesc ca transmisia tv putea fi efectuata de National TV (un post transmis prin cablu, si deci receptionat de doar 25% din populatia Romaniei, si atat!), daca ma gandesc la reclamele la Logan,Connex sau Vinars Unirea care apareau pe terenul din Olanda, daca ma gandesc ca scaunele stadionului din Olanda nu sunt greu de rupt, ca pe stadion ai voie sa intri cu telefon mobil, ca nu se pot rupe bucati din ciment, ca arbitrul nu o sa aiba nevoie de brichete sau pixuri, ca nu o sa intre cele 70 de "cadine" cu seminte de vanzare, cred ca a fost aranjament ! Adica uefa a aranjat sa nu se intample nimic din cele enumerate mai sus. Ma mai pot gandi ca suntem la un pas sa intram cu o echipa direct in grupele Champions League 2007, si astfel "furam" acel loc unei tari civilizate si cu traditie. Ma mai gandesc ca la anul o sa avem doua echipe in Champions League....una cui o sa o furam ? Toate aceste motive ma fac sa ma gandesc ca a fost dorita limitarea posibilei ascensiuni a unei echipe romanesti. De ce nu ma gandesc ca se putea sa nu ajungem cu nici una in semifinale ? Simplu, pentru ca echipele ramase nu erau valoric peste nici una dintre cele doua romanesti! Ma mai gandesc ca e posibil ca nici Steaua si nici Rapid sa nu mearga mai departe. Sunteti uimiti ? De ce? Daca forurile superioare, in speta "prietenii" de la uefa, considera ca au fost scandari rasiste sau violente la unul din meciuri, si hotarasc, asa cum au si anuntat, sa scoata din competitie ambele echipe ? Suntem prea "saraci si desculti" ca sa stam la aceeasi masa cu bogatii Europei ! Parerea mea !


PS: imi doresc ca echipa din semifinala sa fie Rapid, desi am sa tin pumnii si Stelei daca sansa va fi a ei.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ne victimizam degeaba. sintem in stare sa gasim argumente pentru orice. am fi in stare sa dam vina si pe extraterestri pentru tragerea asta la sorti. sau sa acuzam uefa de aranjament daca joaca amindoua finala, pentru ca forteaza o echipa nu cistige cupa.

si eu am zis ca e aranjament cind am aflat, dar a fost mai mult o reactie de ciuda (ne-ar fi stat bine cu ambele echipe in semifinale). nu cred ca a fost nici un fel de aranjament. nu e prima data cind pica 2 echipe din aceeasi tara in aceasta faza a cupei. e o intimplare si atit. e doar prima data cind ni se intimpla noua.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu sint neutru
DAR
nu pot sa nu observ ceva (daca e sa luam in calcul probabilistica...)
la handbal feminin a fost tragere la sorti pt semifinale (4 echipe din care 2 din RO Exclamation )

HANDBAL / Tragere la sorþi
Finala noastrã!

Rulmentul Braºov ºi Tomis Constanþa s-au evitat în semifinale ºi vor sã joace ultimul act împreunã. Rulmentul Braºov a nimerit cu echipa francezã Merignac, locul 3 în campionatul din Hexagon, iar Tomis Constanþa va întîlni pe Valur Reykjavik, a treia formaþie din întrecerea islandezã. "Aº fi vrut sã jucãm noi cu nordicele, dar e bine ºi aºa. Sînt sigurã cã va fi o finalã Rulmentul-Tomis", a spus antrenoarea Mariana Tîrcã.
Gazeta Sporturilor de azi

ma abtin de la comentarii.....
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
radzxx a scris:Eu zic sa terminam cu victimizarea asta generalizata....ca noi suntem o tara super insa suntem furati de UEFA, UE, NATO, pe vremuri de regimul comunist, fosta URSS, unguri, Tratatul de la Varsovia etc. etc. ..acum am devenit piata de desfacere pentru produsele UE....si ma gandesc in acest caz " ce interes are UE sa ne dea in 7 ani peste 30 miliarde Euro?" ca sa nu fim competitivi? cine este de vina ca Dacia nu produce la standarde europene? cine este de vina ca vinul nostru nu se vinde dincolo? cine este de vina ca turistii starini se duc in Turcia, Grecia, Egipt???? Uniunea Europeana????? Nu contest ca fiecare tara incearca sa-si pastreze o anumita influenta in anumite zone economice, dar strategia comunitara este complet diferita de strategia individuala a fiecarui stat. Faptul ca primim bani pentru dezvoltare regionala de la UE este un argument in favoarea ideii de dezvoltare unitara a tuturor tarilor comunitare, nicidecum in folosul cresterii discrepantelor economice dintre tarile comunitare. .. asa ca ar fi indicat sa fim putin mai exigenti cu noi insine si apoi sa aruncam pisica in curtea altora.

Am senzatia ca uiti faptul ca acei bani nu "se dau" ci "se imprumuta" iar noi si copiii nostri o sa-i platim cu greu in urmatorii 10-15 ani...Nu e vorba de nici o binefacere care ni se face, e vorba de calcul economic cat se poate de pragmatic si rece. Ne imprumuta bani, ne aduc aproape de nivelul lor dupa care o sa muncim ca sclavii pt. a platii banii astia (cu dobanzi aferente cu tot), bani cu care noi oricum suntem fortati sa facem autostrada Bechtel, securizarea granitelor cu EADS, modernizari in armata cu firmele lor etc. adica oricum tot li se intorc ca sa aiba de lucru firme falimentare gen Harris sau ca spaga prin firme de consultanta care sunt impuse tot de ei. Cam asta este ajutorul "comunitar"...
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ingineru a scris:Am senzatia ca uiti faptul ca acei bani nu "se dau" ci "se imprumuta" iar noi si copiii nostri o sa-i platim cu greu in urmatorii 10-15 ani...Nu e vorba de nici o binefacere care ni se face, e vorba de calcul economic cat se poate de pragmatic si rece. Ne imprumuta bani, ne aduc aproape de nivelul lor dupa care o sa muncim ca sclavii pt. a platii banii astia (cu dobanzi aferente cu tot), bani cu care noi oricum suntem fortati sa facem autostrada Bechtel, securizarea granitelor cu EADS, modernizari in armata cu firmele lor etc. adica oricum tot li se intorc ca sa aiba de lucru firme falimentare gen Harris sau ca spaga prin firme de consultanta care sunt impuse tot de ei. Cam asta este ajutorul "comunitar"...


Dupa cate stiu eu, si sunt convins ca am dreptate, banii UE sunt bani nermabursabili, deci nu sunt cu titlu de imprumut si chiar sunt o binefacere pentru Romania chiar daca unii dintre noi sunt sceptici. In ceea ce priveste autostrada Bechtel, EADS, etc, etc. nu ne forteaza nimeni sa le facem....chiar putem ramane la acest nivel, este obtiunea noastra. Ca ei sunt cei care le vor face, ma intorc din nou la faptul ca noi nu suntem in stare de asa ceva, vezi autostrada Bucuresti -Pitesti sau orice alt drum facut de noi. Iar Directia europenana referitoare la libera ciruclatia a serviciilor a pus pe jar toata Europa...deci, putem face si noi autostrazi la ei sau orice altceva - daca suntem in stare.
Ajutorul comunitar este binevenit si a ridicat din saracie tari ca Spania, Portugalia, Grecia, Irlanda etc. si ne va ridica si pe noi daca vom fi in stare sa facem proiecte fezebile si sa cheltuim acesti bani inteligent. ...si nu ne este greu sa vedem ca noile investitii facute in ultimii ani in diverse domenii au fost facuti pe bani veniti de acolo.
Politica comunitara este mult mai ampla decat interesele economice specifice fiecarei tari si are drept scop contrabalansarea economica in favoarea Europei fata de SUA- nicidecum Europa vs. Romania. un link interesant in acest sens:http://www.gandul.info/2006-03-23/international/statele_ue
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
si uite asa de la fotbal am ajuns la handbal si in final la intergrarea in UE! Laughing Laughing . Nu stiu cum se face dar am observat ca subiectul UE da nastere unor mari controverse cu atat mai mult cu cat se apropie data raportului de tara. Un lucru e sigur daca UE ne vrea intram la 1 ianuarie 2007 ; daca nu ne vrea, putem avea un nivel de trai de 20 de ori mai ridicat decat in UE ca tot nu intram. Totu e interes si politica. Chiar toate tarile din ultimul val meritau sa intre in UE? Nu cred. Au intrat tocmai pentru ca UE a avut interes sa intre. Si apropo, de meciurile RAPID - STEAUA, sper ca pe teren si in tribune sa fie o atmosfera la inaltimea evenimentului si a mizei fara trivialitati si scandaluri, sa dam o lectie celor care ne cred inca o republica bananiera sau o un trib de salbatici.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR