Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! Doresc sa achizitionez un Opel Astra H de prin 2005, cu dotarile specifice pe anul ei Smile) desi as vrea sa aiba si jante si ceva comenzi pe volan. Sunt curioasa daca face banii, am in jur de 5500 si as vrea sa o aduc din germania, ma gandesc k nu se merita o masina rulata in romania. Ceva sfaturi si ptr mine ? AAA ... am uitat sa mentionez k vreau motorina... 1.7 de preferat varianta cu 101 CP. Cam ce consum are, ce probleme ar avea acest model si alte detalii ce imi mai puteti oferi. Multumesc anticipat Smile
Skip ads

  • alin_tana

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
avand in vedere ca e pe motorina ...la noi in romania motorina e cam proasta ...si cu consum mixt ar fii urban, 6,7%extraurban 5 - 5,5% ,precizez ca am luat consumu de pe alt topic...bafta
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=60520 Citeste aici cat de cat despre consum
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pe mobile[dot]ro H-urile in Germania sunt peste 5500 euro ... daca mai pui si drumul tau + taxele pt inmatriculare cred ca iesi mult peste suma de care dispui ...
Skip ads

  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos ptr link, foarte interesanta discutia despre condus. Dupa achizitionarea masinii, sper undeva pe sap viitoare, am sa o scot la un test si am sa va dau detalii ... Cool
  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Draga cipiotule, sigur e bun site-ul pe care mi l-ai indicat? eu stiam ceva de genu www.mobile.de sau mobile.ro ....
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Asteptam si poze si detalii!
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
site-ul e ultimul mentionat de tine Smile l-am scris cum l-am scris pt a evita o eventuala reclama (chiar daca tot forumul stie de acel site) ...
Skip ads

  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ehh.. inseamna k am facut o mica reclama... asta e... Very Happy o sa ma iertati. As avea o rugaminte la adresa lui Colbert, dak se poate ... k tanar posesor de Opel sa imi faca o prezentare a masinii live avand in vedere k tot suntem amandoi din iasi ;Wink si bineinteles k vor fi si poze si detalii odata cu achizitionarea scumpului "Pischotel" asa il voi denumi Very Happy
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
www.mobile.de
www.AutoScout24.de
www.Automarkt.Auto.de
http://www.webauto.de/
pe primele 2 pagini gasesti cele mai multe anunturi,insa poti arunca o privire si pe restul.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
ideea e ca doar cu un mare noroc sa gasesti un H in stare buna si sa te incadrezi in suma care zici c-o ai (masina + drum in DE + taxe inmatriculare in RO) ...
  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Unde pot gasi un breloc Opel frumos? Unu din metal sau metal cu piele... am fost azi prin oras, mai exact prin Mall si NIMIC Sad daca aveti de vanzare puneti si voi niste poze cu pretu. Multumesc fruuumos:)
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca vrei, iti dau pe cineva din Iasi care se ocupa cu adusul din Germania.
  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Imi aduce breloc din germania ? Smile)))))))) cred k ai inteles tu gresit... eu caut BRELOC nu masina
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
sab1na a scris:Buna ziua ! Doresc sa achizitionez un Opel Astra H de prin 2005, cu dotarile specifice pe anul ei Smile) desi as vrea sa aiba si jante si ceva comenzi pe volan. Sunt curioasa daca face banii, am in jur de 5500 si as vrea sa o aduc din germania, ma gandesc k nu se merita o masina rulata in romania. Ceva sfaturi si ptr mine ? AAA ... am uitat sa mentionez k vreau motorina... 1.7 de preferat varianta cu 101 CP. Cam ce consum are, ce probleme ar avea acest model si alte detalii ce imi mai puteti oferi. Multumesc anticipat Smile


Eu ma refeream la asta. Si cred ca era destul de clar la ce ma refeream.
  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
am inteles. nu ms am rezolvat cu achizitionarea masinii. acuma caut breloc Smile
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Breloc am gasit la o toneta prin Cheile Bicazului. In general, asa ceva gasesti la targuri de genul "Zilele Iasiului" si de pe langa obiective turistice. Cred ca si prin bazar s-ar putea gasi.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
in bazar gasesti sigur ... si eu am cautat ceva vreme un breloc mai "ochios" si m-am lasat de cautari ... pana am dat peste el fara sa vreau ... ori in bazar ori la vreun targ de-asta ocazional ... nu-mi mai aduc aminte exact:

  • sab1na

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
vreau si eu asa Cipiotule Sad( .. ce am gasit pe net nu se merita.. ma costa taxele de livrare mai mult decat el in sine Smile)))
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cauta in bazar unde-s astia cu de toate pt masini ... tre sa gasesti ... sincer nu-mi mai aduc aminte de unde l-am luat ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR