Ai uitat parola?

1. Home
  2. Opel Frontera
  • bogdanoradea

• Mesaje scrise: 6
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2007

• Mesaj Privat
Cine poate sa imi spun la Frontera 94 Sport...daca in loc de hard top pot pune soft top? Potrivec toate gaurile?....

Si cine stie o luneta spate pt Frontera sport 94, pt ca sunt norocosul posesor al unei masina fara luneta spate..... Very Happy
  • Frontera_A

• Mesaje scrise: 91
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

• Mesaj Privat
Din pacate o veste foarte proasta. NU SE MAI FABRICA lunete si geamuri laterale pentru Frontera A Sport. Deci singura sansa este sa gasesti pe una la dezmembrari (putin probabil). Eu am avut norocul cu un coleg de la BV care mi-a dat nr de tel la un parc din BV unde tocmai s-a adus o Frontera Sport la dezmembrari si am luat geamuri laterale si haion complet cu luneta la 8 mil. Am aflat "azi" am sunat si "maine" la prima am plecat de frica sa nu se dea. Acum caut sa prind pe Ebay.co.uk pe cei care dezmembreaza Frontera si e dispus sa-si asume riscul sa o trimita in RO ca sa am inca una de rezerva. Deci singura sansa este sa "vanezi" pe net o dezmembrare sau sa pui una facuta din plexiglas in detrimentul dezaburirii si a curburii sau sa pui soft top. Se potriveste soft top la toate. Am sunat chiar si la Alesd la dezmembrari si n-aveau.
  • bogdanoradea

• Mesaj Privat
Cine ma ajuta si pe mine cu niste poze de la un soft top ?

Adika mai prezis....sa vad cum se prinde soft topu in alea 2 cleme deasupra scaunului soferului unde ii becul central.....si la geamurile laterale si spate... cum se prind in cheder ca sa nu fluture in mers...
  • Frontera_A

• Mesaje scrise: 91
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

• Mesaj Privat
E un cadru pliabil de metal pe care se prinde prelata. Geamul spate si laterale au fermoar.
  • bogdanoradea

• Mesaj Privat
stiu ca ii un cadru de metal

Vroiam sa vad cum arata chederul ala care se pune pe caroserie in lateral
Skip ads 60' (0/3)

1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare