Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare,poate este cineva care se pricepe si are o idee ce as putea sa fac:Mi-am cumparat masina acum ceva timp(mai mult de un an)de la un necunoscut masina se pare ca a fost pe firma inainte,ratele au fost terminate am primit si factura,insa persoana respectiva sa oferit sa ma ajute cu actele,asa ca i-am dat niste bani si nu m-am dus decat sa ridic de la udriste talonul si cartea masinii,am pastrat aceleasi numere,pana acum nici o problema insa masina se pare ca nu a fost radiata de pe firma respectiva,pentru ca anul asta am fost sa platesc la circa financiara impozitul si ce sa vezi masina nu apare pe numele meu.......deci nu platesc impozit,problema nu ar fi asta,problema e ca eu nu am cum sa vand masina de exemplu.Din pacate de persoana respectiva nu am mai dat si in conditiile astea nu stiu ce sa fac.Vreau sa fiu in regula insa cand ma duc cu actele la circa financiara imi cere foaia aia de radiere iar eu nu o am........ma poate ajuta cineva?


Salutare,
am modificat titlul cu unul corect plus o descriere,sincer la ce vechime ai pe forum nu ma asteptam sa faci o asa postare ,multumesc pentru intelegere si incearca pe viitor sa respecti Regulamentul

edit by StefanTolos

Skip ads

  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
In primul rand imi cer scuze,topicul a fost facut la repezela si nu a fost prea bine redactat..... totusi chiar nu are nimeni nici o idee ? M-am hotarat sa vand masina si momentan chiar nu stiu cum o sa reusesc sa fac asta.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca mai ai actul de vanzare-cumparare, du-te la circa financiara a vanzatorului, vezi daca o mai are pe rol si cat e de platit, incearca sa achiti impozitul si sa iei certificatul fiscal dupa care o inscrii pe rol la circa financiara din sectorul tau.
  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
firma respectiva e pe sectorul 1,maine o sa merg acolo sper sa rezolv ceva .....
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut, cam greu sa faci tu actele, in primul rand cel mai bine este sa te duci la firma respectiva, le explici care este situatia si ca vrei sa vinzi masina dar cei de la taxe si impozite nu au modificat posesorul.....si sa isi radieze ei masina si apoi sa o bagi la tine si apoi sa o scoti. mult de munca

- inca o chestie cum ai inscris tu masina cand nu ai prezentat certificat fiscal de la taxe si impozite.
- te-ai uitat pe carte sa fie numele tau pe ea Smile cam aiurea sa aflii acum ca nu s-a schimbat nimic.
- cam aiurea sa bagi masina acum, pt ca ai asa: de platit impozitul la firma respectiva, de platit amenda pt ca firma nu a scos masina de pe rol in termen de 30 de zile de la contract v-c; amenda ca o bagi dupa atata timp de la contract la tine pe rol si apoi impozit pe un an pt masina Smile
plus taxele aferente, timbre, xerox, benzina, cafea, apa, tigari daca fumezi si nervi ca stai la coada Smile

sa ne anunti cu rezultatul. bafta
  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cartea e pe numele meu talonul lafel,am explicat mai sus ca mi-a facut cineva actele eu doar le-am ridicat si nu conteaza acum ca o sa platesc impozitul si taxele important e sa fiu in regula ........din pacate ieri nu am gasit persoana pe care o cautam la firma respectiva......o sa mai incerc joi.........
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR