Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mydulik

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Tigra 1995 1595
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutare! sunt nou pe acest segment si de ceva timp ma confrunt cu o problema la care nu reusesc sa-i dau singur de cap. am de vreo trei ani un tigra model'95,motor 1,6 16v si pana acum,in cei 50 000km facuti s-a comportat foarte bine. de o saptamana,nu-mi mai merge ventilatorul de climatizare decat pe viteza maxima.daca dau pe vitezele 1,2,3 e mort. am verifecat sigurantele si am cautat releul pentru viteza mica la ventilatie,insa nu l-am gasit. nu stiu sigur daca are un asemenea releu,insa eu mai am si un cielo,iar pe acesta am relee diferite la ventilatorul de climatizare. ce sa mai incerc? nu vreau sa merg la service,ca acolo pentru o banala verificare la sistemele primare de aprindere(bujii,fise,etc) au pretins nu mai putin de 250 ron
Skip ads

  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am avut aceeasi problema la un astra caravam 1.6 16v din 95 si a fost releul de ventilatie . la astra era daca bine imi aduc aminte sub plasticul de la stergatoare si a fost 130 lei nou
  • mydulik

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Tigra 1995 1595
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2009

  • Mesaj Privat
multumesc! o sa desfac plasticul de la stergatoare si o sa caut releul respectiv. oricum sper sa gasesc acolo si ventilatorul si sa-i fac o ,,expertiza''!
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=4992

Ai postat unde nu trebuie!
Skip ads

  • mydulik

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Tigra 1995 1595
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2009

  • Mesaj Privat
merci tonytm! insa acum sunt mai confuz decat la inceput. din discutiile de la acel link,nu am inteles ceva: unde anume se gaseste acel mult dicutat bloc de rezistente,diode,etc? cumva e anexat la motorasul aerotermei? la cielo e mult mai simplu. am doua relee care fac exact cam ce face rezist din discutiile citite.unul controleaza viteza mica,celalalt viteza mare.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Blocul de rezistente si , implicit siguranta , sunt plasate in calea aerului suflat de aeroterma spre filtrul de polen pentru a fi racite de aer .

Era pe prima pagina a topicului.
  • mydulik

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Tigra 1995 1595
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2009

  • Mesaj Privat
iar asta inseamna ca trebuie sa denontez consola centrala de bord. exact ce nu voiam sa fac!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR