Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
adma a scris:Laur45 are dreptate...oameni buni fiti un pic mai ingaduitori cu cei noi ce naiba... chiar credeti ca lumea nu are ce face decat sa deschida un topic din senin desi are toate raspunsurile?
maiandrei: e pura coincidenta, cred ca mai au destul de multi useri o astra 1,7 din 2002 ( e totusi o masina comuna, prietenii stiu de ce Wink )


Stimabile ADMA...eu sunt convins ca pe acest forum ai avut si ai parte de ingaduinta si raspunsuri pe masura...incearca totusi sa nu ne prostesti pe fata ca nu mergem cu pluta pe net Twisted Evil ...stim si noi cate ceva d'ale navigatului Twisted Evil ....te-ai dat singur de gol.....ca drept dovada

@07aam...incepe acest topic:

Trebuie sa fac si eu schimbul de ulei la Astra G 1,7 DTI 2002, 120.000 km, si fiind prima oara de cand am luat masina cand i fac eu schimbul nu am idee ce ulei sa iau si ce filtre imi trebuie.
Daca se poate as dori sa imi recomandati un ulei bun la un pret bun (am inteles ca depinde si de nr de km din bord).
Va multumesc anticipat.


apoi vin eu cu formularea de rigoare si tu imi raspunzi :

eduard33 fi sigur ca nu incep un topic doar de dragul de a-l incepe. am cautat dar nu am fost 100% lamurit de ce am gasit asa ca am decis sa intreb lumea ca sa dorm si eu linistit. consider ca e important de stiut asemenea lucru atunci cand vrei sa faci schimbul de ulei (cum e cazul meu acum) asa ca te rog sa imi respecti dorinta.


adica tu incepi topicul?..cand se vede clar cine l-a deschis Twisted Evil

iar zafirul te asigur ca e un baiat de treaba...dar se pare ca l-ai intepat putin...lucru care este valabil si pt mine de altfel...
Skip ads

  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
@maiandrei
fara sa ne suparam unii pe altii ... totusi ce nu e clar in intrebarea mea??? ia vezi aici ...
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=6229
  • adma

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eduard 33 esti un geniu...sau poate doar te consideri...
ti-a trecut vreodata prin cap ca adma si o7aam sunt FRATI ???? si spre rusinea noastra deocamdata avem doar 1 masina si nu 2 ca sa vb fiecare separat de masina lui?
pe acest forum fratele meu intra de mai de mult, eu am intrat la recomandarea lui cum ca ar fi niste oameni de treaba pe aici ...se pare ca m-am inselat...(imi cer scuze fata de persoanele care au vrut sa ajute cu adevarat si nu au nimic in comun cu cei care pur si simplu nu au si alta treaba decat sa intre pe topicuri si sa scrie ceva total off-topic ..floriol stie exact ce Evil or Very Mad )

oricum , daca am deranjat , imi cer scuze, va promit ca nu o sa mai exist pe acest forum (nu ca v-ar parea rau oricum). poate nu e mare paguba ca ati pierdut un forumist in devenire, dar aveti grija, cu atitudinea asta in bascalie fata de ceilalti, o sa mai pierdeti si altii.
o zi buna va doresc
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
acum n-asi vrea sa rascolesc si eu topicul mai mult decat este...
@adma, stai calm, nu lua totul in serios! pe un forum lumea mai si glumeste, mai si arunca cate o vorba. asta e.
in privinta celor pe care tu i-ai suspectat de reavointa, mishtocareala si alte chestii(chiciuc, maiandrei, eduard33, zafirul si altii), te asigur ca nu au nici o treaba cu lucrurile astea. singura chestie este sa respecti niste reguli ale forumului si sa asculti niste membrii mai vechi.
Skip ads

  • 07aam
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 23 Feb 2006
  • Astra 2002 Y17DT
  • Bucuresti + Rm.Valcea
  • 07aam

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2006

  • Mesaj Privat
love4cars...te rog citeste atent: topicul a fost inchis...
P.S. aproape ca am ras cu lacrimi la partea cu "sa asculti de cei mai vechi" sau cam asa ceva.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
eh, pai acum le dau dreptate in totalitate baietilor...
esti genul de om care are impresia ca le stie pe toate.
daca nu-i asculti pe ei, atunci de ce ii mai intrebi? in orice "comunitate", intai trebuie sa dovedesti ca stii ce scoti din gura si abea apoi poti face scandal insa tu nici nu ai venit bine pe forum si esti cel mai tare in gura si mai despet ca toti. bafta in gasirea uleiul adecvat, de unul singur.
  • 07aam
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 23 Feb 2006
  • Astra 2002 Y17DT
  • Bucuresti + Rm.Valcea
  • 07aam

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2006

  • Mesaj Privat
cum spuneam: TOPICUL ESTE INCHIS citeste titlul...si mai lasa-ma cu morala te rog frumos. am gasit ajutor aici...de nu mai pot..
sunt de acord sa-i ascult doar de aia le-am cerut sfatul nu?
dar nu o sa accept niciodata sa vina un floriol cu caterinca atata timp cat eu il tratez cu respect. m-am referit ca mi-au dat lacrimile de ras la faptul ca tu spuneai ceva in gen comunist (o fi de la varsta eu stiu, ai prins si comunistii? ) cum ca trebuie sa asculti de cei mai vechi ca deh..ei le stiu pe toate. filosofia asta ne-a adus ca si natie unde suntem acum. romanii le stiu pe toate. eu nu am pretins ca le stiu pe toate, ba din contra recunosc ca nu ma pricep si nici nu vreau sa ma pricep la partea tehnica, daca pot spune asa, a masinii, drept dovada ca am intrebat frumos, dar am fost luat peste picior (vezi episodul floriol).
de ce noi romanii le stim pe toate? de ce nu exceleaza fiecare intr-un domeniu? nu, noi trebuie sa le stim pe toate. si de fapt NU STIM NIMIC.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
si cu tine acum... ma pui sa dau explicatii despre o intreaga natiune, de ce avem caracterul asa sau altfel si cauza pentru care n-am evoluat. nu cred ca are rost, nu cred ca asi putea sau mai exact, nu asi vrea. eu inercam sa-ti zic ca toti am fost "mici", in cazul nostru "abea venit pe forum", daca cineva face o gluma, fie ea cat de proasta, nu insemna ca vrea sa te marginalizeze sau ca vrea sa faca mishto de tine, sau ca... ca...
puteai s-o accepti asa cum era si in felul asta nu se mai ajungea la discutia asta lunga si inutila(sau utila, ca poate unii vor invata ceva din ea). si eu am fost "luat la mishto" si altii dar acum depinde doar de fiecare cu interpreteaza niste cuvinte. cat despre topic, oficial nu este inchis deci pot vorbi Smile
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Activez pe diferite forumuri unde au mai existat clone, dar o duma ca asta nu am mai intalnit:


ti-a trecut vreodata prin cap ca adma si o7aam sunt FRATI ???? si spre rusinea noastra deocamdata avem doar 1 masina si nu 2 ca sa vb fiecare separat de masina lui?


Very Happy Very Happy Very Happy

Cat despre acest topic, numai eu am citit vreo 20 topicuri despre ulei acuma jumatate de an, unde clar se gaseste raspuns pentru orice intrebare legata de CALITATEA ULEIULUI.

Parerea mea umila este, ca in aceste cazuri, ar trebuie un moderator sa inchida subiectele care sunt in plus, ca sa nu se ajunga la discutii fara rost, ca aceasta.

Si in final, post sa subliniez faptul ca gluma cu floriolul a fost superba! Very Happy Very Happy Very Happy Desi nu stiu daca si necesara.
  • 07aam
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 23 Feb 2006
  • Astra 2002 Y17DT
  • Bucuresti + Rm.Valcea
  • 07aam

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2006

  • Mesaj Privat
love4cars : "si eu am fost "luat la mishto" si altii dar acum depinde doar de fiecare cu interpreteaza niste cuvinte"

mda...se pare ca aici e o placere sa se ia lumea la misto...e clar...

cat despre "abea" stai linistit , stiu sa scriu, dar uneori tastatura iti mai joaca feste si nu mereu ai chef sa recitesti in scopul corectarii.

ANA_V : gluma a fost superba ptr tine , ia-o ca atare, razi cat vrei, dar scuteste-ma de parerea ta pe topicul meu. deschide un topic si spune ce vrei..dar nu uita sa dai search inainte ...poate s-a mai discutat Razz


admine, te rog oficial sa inchizi topicul si daca se poate sa imi stergi si mie userul din baza de date.

nu o sa mai intru in polemica cu nimeni, absolut oricine va mai scrie ceva dupa mine , nu o sa mai raspund, orice ar spune.

o zi buna la toata lumea
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
multumesc mult ana,
poate din respect fata de sexul opus domnii se vor abtine (deja eduard33, maiandrei, eu - e adevarat ca eu poate merit pt aciditate... - , love4cars sint luati la zeflemea....)

putin mai devreme incepusem sa scriu un raspuns dar am fost cu putina treaba si vad ca lucrurile s-au inflamat iata ce incepusem:

"bun
deja sintem off topic dar e ultima oara cind scriu pe aici.
ce m-a deranjat a fost urmatorul fapt:
acest forum este unul din cele mai civilizate (au spus-o altii);
din pacate insa nu exista suficienti moderatori si de aceea unii useri mai vechi - fara rea intentie- atrag atentia CIVILIZAT pt a nu incarca inutil forumul.
in momentul in care un user - care se afla la al 3-lea post (cel putin teoretic, pt ca se va dovedi ca nu este asa) isi permite adoptarea unui ton zeflemist/tupeist/puneti-voi-ce-cuvint-vreti
atunci ma aprind.
deci, exact cum bine a subliniat eduard
arje468=> 07aam => adma
prima schimbare am inteles-o dar de ce este nevoie de 3 useri pt una si aceeasi persoana??
sa lamurim, ieri cind am scris postul meu "caterincos" si prin urmare, "lipsit de bun simt" (multumesc f. mult pt jigniri) adma avea aceeasi locatie (Bucuresti + Rm Valcea) aceeasi masina din acelasi an.... azi deja locatia e editata si apare numai Buc......... "

vad acum ca sint frati... Laughing

poate nu stie adma ca asculta muzica la CD-playerul pe care i l-am schimbat eu fratelui sau 07aam...
in loc sa ma duc acasa la copil am stat sa fac o operatie care in service ar fi costat timp, nervi si bani.
(e prima oara cind regret ca am ajutat pe cineva... Crying or Very sad )

ADMA
(imi cer scuze fata de persoanele care au vrut sa ajute cu adevarat si nu au nimic in comun cu cei care pur si simplu nu au si alta treaba decat sa intre pe topicuri si sa scrie ceva total off-topic ..floriol stie exact ce )


07 aam
dar nu o sa accept niciodata sa vina un floriol cu caterinca atata timp cat eu il tratez cu respect


e cam aceeasi exprimare....

recunosc sportiv - fata de Ana, ca m-am aprins si gluma poate nu-si avea rostul...
dar exact de-aia am zis "te-am prins vrajitoarelor"...

scuze celorlalti forumisti... sper ca atunci cind frunzaresc manualul etzold sa se gindeasca un pic si la mine... Wink
(07aam/adma/whatever daca nu-l ai deja pot sa ti-l ofer in format pdf)
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mi-am impus din rasputeri sa nu ma bag in discutia asta, da nu pot x-(

zafirul a scris:
.....
poate nu stie adma ca asculta muzica la CD-playerul pe care i l-am schimbat eu fratelui sau 07aam...
in loc sa ma duc acasa la copil am stat sa fac o operatie care in service ar fi costat timp, nervi si bani.
(e prima oara cind regret ca am ajutat pe cineva... Crying or Very sad )
....


Shocked fuck Shocked ... only in romania... Shocked
@zafirul: sa nu fi suparat ca ai putut ajuta pe cineva si ai facut-o, te poti supara ca tara astra frumoasa e locuita Sad... ca sa zic asa...
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
eu am invatat un lucru de la tata meu...cand eram mic...daca un om iti spune ca gresesti, e ok...daca si al doilea om iti spune acelasi lucru, deja trebuie sa-ti pui un semn de intrabare...iar daca si a treia persoana repeta ce-au spus primele doua ,si tu nu recunosti, inseamna ca esti prea mandru/trufas si nu se merita sa fi bagat in seama...

@07aam(sau cati frati sunteti)...poate astea te/va vor ajuta sa te/va regasesti/iti

http://66.249.93.104/search...=1&lr=lang_ro

07aam a scris:cum spuneam: TOPICUL ESTE INCHIS citeste titlul...si mai lasa-ma cu morala te rog frumos. am gasit ajutor aici...de nu mai pot........


pana una alta, nu esti tu admin sa declari topicul inchis...asa ca...conformeaza-te Twisted Evil
  • 07aam
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 23 Feb 2006
  • Astra 2002 Y17DT
  • Bucuresti + Rm.Valcea
  • 07aam

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti + Rm.Valcea
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2006

  • Mesaj Privat
desi am spus ca nu o sa mai scriu...uite ca mi-am calcat pe inima (si nu a fost usor)
deci...ZAFIRULE : si atunci si dupa ti-am multumit frumos ptr ajutor si m-am oferit sa te recompensez (nu accept nimic sa mi se faca gratis ptr ca se poate intoarce impotriva ta, drept dovada situatia de fata). nu ai acceptat, si inteleg de ce :din spiritul de a ajuta. am apreciat si inca apreciez acest lucru. ce nu o sa apreciez niciodata este faptul sa fiu luat in balon (si aici nu ma refer numai la tine, putea fi oricine de la ultimul om, la seful de la servici si la basescu) reactia mea ar fi fost aceeasi. am considerat total deplasata remarca ta, afara din context, si aici orice ai spune stiu ca am dreptate. practic de la rautatea ta a plecat toata aceasta discutie. dar ma rog...
cat despre marea ta descoperire : arje - 07aam - adma, pur si simplu te inseli. am mai explicat si se pare ca trebuie sa ma repet (desi nu stiu de ce tre sa ma justific atat). arje s-a transformat in 07aam din cauza unor probleme de logare/email. adma este fratele meu care a intrat pe forum la recomandarea mea el avand totusi mai mult timp disponibil decat mine. ce a facut el cu contul lui il priveste (faptul ca scrie doar bucuresti in dreptul lui e problema lui, omul se considera bucurestean, eu ma mandresc cu faptul ca sunt pe aici doar in trecere because bucuresti sucks during the working days but it's awsame in weekend) anyway...deviez...
fratilor...concluzia este urmatoarea: va multumesc ca mi-ai raspuns la topic (celor care au raspuns on topic nu off topic se intelege nu?) nu o sa va mai deranjez, multa bafta la toata lumea si o viata frumoasa va doresc.
P.S. un individ mi-a spus ca nu sunt eu admin sa decid cand se inchide un topic. consider ca daca eu am deschis topicul eu pot sa spun topic inchis (am si scris in titlu) . am observat la alte topicuri ca se respecta acest lucru. aici nu. se pare ca pe acest forum se respecta numai ce vor "batranii: forumului, e un mic stat in stat aici. un altfel de vatican. intrebarea mea este : cine este papa? sau poate sunt mai multi? aici toata luema se considera un papa, dar poate multora le mai trebuie adaugat un lapte in coada.
admin: rugamintea mea este sa imi desfintezi userul.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Hai ingropati securea razboiului!

007am si adma, va asteptam miercurea viitoare la anador, la o bere si o pizza! Veniti neaparat amandoi, ca sa eliminati orice dubii. Cu buletinele sau cartile de identitate Laughing

https://www.clubopel.com/vie...php?p=65921#65921
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
07aam a scris:
....
admin: rugamintea mea este sa imi desfintezi userul.

este mult mai simplu.... ii dai LoggOut si nu mai intri nici o data...


maiandrei a scris:Hai ingropati securea razboiului!
....
Cu buletinele sau cartile de identitate Laughing
....

tare, tare, tare Laughing... da' si daca vin 2 frati, le dam toti cate o bere Smile
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
S-a facut!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am o intrebare, e vorba de un vectra 2,2 cu 300000 de km e al prietenului meu si ma intrebat daca e timpul sa schimbe uleiul adica sa trace de la 10W40 la 15W40...el zice ca are un sunet ciudat motorul..dar eu zic ca acel sunet e la fel la orice opel care e disel e un sunet mai metalic!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR