Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
arson a scris:@je
cine mai stie?!? e posibil, dar sincer sa fiu, nici macar nu stiu pe unde vine strada aia... in fine, mi-au scos din buzunar 25 roni Smile
chestia e ca legea asta cu obligativitatea centurii de siguranta s-a nascut moarta... daca te uiti cu atentie, din 100 de soferi, 5-6 poarta centura in oras.


a-ti dat-o in discutii
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
a-ti dat-o in discutii

@bogdanbratescu: ai dreptate, scuze. Ne mutam in alta parte cu centurile noastre;)

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=7368
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@arson
1. ia zi-ne si noua pe ce strada te-au filmat.
2. sunt curios cum e cu pasagerul din dreapta care nu poarta centura, cine plateste ca stiam ca el ar trebui sa plateasca;dar dak o trimit acasa o trimit soferului. Rolling Eyes
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Dragii mei .... hai sa va povestesc eu o mica peripetie cu militia romana, care primeste ordine de la primari .. si aici ma refer strict la Nea Mazarel, primarul C-tei Razz

Mergea Kata, lejer, la 40 km / h, iesind din Mamaia spre C-tza ... eram cu viitorii socri in masina, si evident, cu viitoarea sotie in masina. Admiram peisaju', fiind o zi superba de primavara afara. Unde si-a tras Mazare hotelu', pe partea cealalta, hopa militia romana, reprezentata de un militian tanar, poate ceva mai tanar ca mine, insa plin de zel in el. Ce sa faca mititelu' ... m-a tras pe dreapta. Nici un bai .. era o masina de militie parcata in scuarul de intorcere, insa nu avea nici o camera, nici un radar, nimic ... zona cu restrictie de 40, eu aveam 40, nimic dubios .. insa, militzeanu', plin de exces de zel, m-a vazut cu nr de Bucuresti, si-a zis : "Hai sa bem o bere ... " Shocked
Buuun ... nimic iesit din comun .. am zis, poa' vrea sa vada daca am asigurare ( se intampla prin Februarie - Martie tin sa precizez Razz ), sau daca am baut, sau mai stie eu ce ... Ma opresc, si constat cu stupoare ca mai erau 4 masini de Bucuresti "trase pe dreapta". Se prezinta langa geamul soferului, se recomanda, cere actele. Ii dau Carnetu', ii dau talonu', cere omu' si Buletinu' ... pe care i l-am dat si pe ala ... se uita, mai casca, se mai uita in stanga, in dreapta, imi da talonu' inapoi, da o tura de masina Shocked , analizand fiecare coltisor, etc ... se opreste iar in dreptul meu, imi da carnetu' de conducere, si mai pastreaza un pic Buletinu'. Trecuse deja un minut decand imi tot facea curte omu', fara sa-mi zica ce avea pe suflet. La un moment dat, militzeanu' s-a gandit sa rupa tacerea, spunand : "Domnu' xxx, v-am oprit pentru centura !" Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked " No shit ", am replicat eu tare, in stare de shock, si parca simteam cum nu o ma pot stapani sa nu rad. La care militeanu ( voi incerca sa reproduc toata discutia ):
- Da domnu' xxx, vad ca nu purtati centura de siguranta.
- Stimabile, observ cu durere ca nici ceilalti cu numere de Bucuresti nu au purtat-o, insa iata .. nici cel cu papucu' care tocmai trece pe langa dvs. nu o poarta, aah .. are numar de Constanta, el are voie , nuh ?
- Domnu' xxxx, va rog sa nu comentati fara motiv.
- Hai frate, las-o moarta .. stiu ca e cald afara si ti-e sete, da' chiar asa pe fata ? Eu stiu ca esti oblicat ca dupa ce ma opresti sa te prezinti si sa-mi spui ce-am facut, nu dupa ce transpiri 1 minut si nu stii cum sa pui problema ...
- Deci va rog frumos sa va abtineti de la comentariile care nu-si au rostul ...
- Spuneti-mi va rog, prin ce calcul matematic complex, scoti din trafic numai masini de Bucuresti ?
- Domnule xxx, daca i-am opri pe toti, am crea ambuteiaje ...
Replica la care am ramas Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Incepand sa noteze tacticos datele din buletinu' meu, imi spune :
- O sa primiti prin posta amenda de centura, si o sa o puteti plati la jumatate in 48 ore. Insa, o sa trebuiasca sa veniti pana la noi cu chitanta, ca sa nu o trimitem la Circa Financiara.
Eu, deja plin de spume, insa si de sictir :
- S-o crezi tu .. in 6 luni se prescrie, si o s-o luati in mana .. cat despre trecutu' pe la voi .. s-ar putea sa ne vedem mai repede .. cu voi la noi, la o mica judecata.
Mi-am luat Buletinu' de la el, si am plecat in tromba, umpland-ul de praf .. l-am vazut in oglinda ca incerca sa respire, si se uita ciudat dupa mine ... Mentionez ca nu am semnat NIMIC !!!!
Evident, n-am crezut nici o clipa ca o sa-mi vina ceva acsa, pana prin Aprilie, cand surpriza : Ma suna mama sa-mi spuna ca am primit ceva de la Militia Constanta Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Bah, da-ma dreaqu .. m-am gandit .. au stiut ei sa-mi scrie adresa corect ??? Laughing Laughing Laughing
O atasez aici, sa va radeti si voi de prostia umana.



Pe PV scrie clar ca nu sunt de fata si ca nu sunt martori ( eu mai avand inca trei oameni cu mine in masina )!!!! Problema este : Masina este pe Leasing, deci, logic ar fi fost ca Scrisoarea sa fie adresata firmei de leasing, nu direct mie (eu am primit-o direct acasa, direct de la ei)
, iar aceasta sa mi-o deconteze mie mai departe. Mai mult, mi-au gresit pana si seria si nr de Buletin, trecandu-mi informatiile vechi, care au fost valabile pana in aprilie 2003 Shocked Shocked Shocked Shocked . Deci, de trei ani, informatiile sunt cu totul altele, insa militia romana nu cunoaste aceste date noi.
Pana la urma .. ce credeti ca s-a intamplat cu amenda ? S-a anulat !!! De ce ? pt ca am putut si am avut "Bile". Cool
Skip ads

  • posto

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2006

  • Mesaj Privat
D-l militian se numea Cristina... how cute Smile


pv-ul asta e all kinds of wrong Rolling Eyes
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
astia de la politie nu ar trebui sa faca o forma de scoala?
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
din pacate, gred ca fac o scoala de forma ... iar in momentul in care ajung pe strada, cei mai multi sint "rescholitzi" de catre cei batraini .. si uite asa, conceptiile de militzean se cultiva in continuare, si se raspandesc pe cale orala precum " Mioritza " Crying or Very sad
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
auzi da' daca tot ti-a dat amenda de centura, nu trebuia sa va dea la toti din masina? sau ceilalti purtau centura?
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Kata,el era singur?politistul, cand a vorbit cu tine?
  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@pascaru_val
se spunea in proces ca <conducatorul auto al masinii pe care o detineti a fost fotografiat de aparatul radar din dotare> nepurtand centura de siguranta pe bulevardul decebal (craiova)...
cum am spus, am platit amenda si nu am mai contestat <masura dispusa de organ> Smile
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
@ktapet : Nimeni nu purta centura de siguranta Razz
@bogdanbratescu : El era singurul care era aproape de mine. Mai era unu' pe acolo care isi face vant .. sau mai stiu eu ce face ... k mie mi s-a parut ca nu facea nimic Razz

@all : orice proces verbal primit acasa, poate fi contestat. Va garantez, ca in marea majoritate a cazurilor, o sa aveti dreptate si nu o sa vi se intample nimic. De altfel, orice proce verbal se anuleaza singur in 6 luni. Cool
Hai sa ne ganfim putin : Daca tot au o dovada clara, asa numita poza, de ce nu o pun in plicul pe care il trimit ei acasa ?? Economie la hartie ?
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@arson
tu ai vazut poza Question ... ca pot sa zic si eu ca te-am vazut zburand...

e dreptul tau sa consulti probele de la dosar!
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
asta mi s-a parut si mie aiurea. bun, platesc amenda dar da-mi poza sa vad!
@botosu - mergi la deftoness duminca!? ca te-am vazut mai rocker Very Happy (cica se intra pe la gard)
eu ma duc azi sila depeche, abea astept!
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:....
@botosu - mergi la deftoness duminca!? ca te-am vazut mai rocker Very Happy (cica se intra pe la gard)
....

posibil... nu stiu inca...

love4cars a scris:...
eu ma duc azi sila depeche, abea astept!

eu azi am ascultat MetallicA la Radio Guerrilla Smile tare tare Laughing
  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
poza nu am vazut-o. pentru poza se plateste sa o vezi:) nu stiu cat, dar ma astept sa fie cam cat amenda, sa te descurajeze...
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
sambata 24 iunie am mers la mare
am plecat la 7.30 -am ajuns in jur de 10.00: trafic destul de mare atat pe a2 cat si dupa aia , coloane multe , 3 accidente (tamponari in fund) si surpriza : nici un radar!
seara am plecat la 22.30 si pana la fetesti trafic puternic dinspre bucuresti (cred ca se venea in cluburi) .un singur accident si din nou nici un radar !
ma duc si sambata viitoare ! (fara radare e o placere sa alergi)
  • corsa1.2tw

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Spune-ne te rugam cum e starea drumului - au fost blocaje/lucrari ceva?
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am fost si eu la mare in weekendu' trecut.
declar acest drum cel mai periculos dintre toate drumurile pe care am mers pana acum. evident si eu, ca si cei de mai sus, am vazut ieri cand m-am intors doua accidente, unul cu un peugeot 406 care intrase sub un camion, iar altii 2 se busisera pe A2.
din an in an se circula tot mai urat pe drumul asta, in special duminica dupa-masa la intoarcere spre bucuresti. te uiti la ei si te intrebi "pana cand o sa-i mai tina lu' asta?", mai mergi o bucata de drum, si-l vezi incolacit dupa un pom sau mai stiu eu cum. n-ar fi mare pierdere daca pe langa ei nu mor si oameni nevinovati.
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
subscriu si eu ,ca acus am sosit de la mare,acest drum este dezastru,nesemnalizat cum trebuie,o gramada de accidente,lucrari si multe gropi[cu exceptia a2]
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
OPC2006 a scris:sambata 24 iunie am mers la mare
am plecat la 7.30 -am ajuns in jur de 10.00: trafic destul de mare atat pe a2 cat si dupa aia , coloane multe , 3 accidente (tamponari in fund) si surpriza : nici un radar!
seara am plecat la 22.30 si pana la fetesti trafic puternic dinspre bucuresti (cred ca se venea in cluburi) .un singur accident si din nou nici un radar !
ma duc si sambata viitoare ! (fara radare e o placere sa alergi)


Sa inteleg ca la 22.30 veneai spre Bucuresti si tu vorbesti de traficul in sens opeus tie?
Esti asa sigur ca nu erau radare, sau mai astepti? Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR