Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • MCL2k6

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2018 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,

trecuse ceva vreme de cand dadeam pe forum Smile

As avea o intrebare la cei cu Vectra A (si nu numai).
Gasisem pe site-ul celor de la Klokkerholm, aparatoare de noroi pentru Vectra A, care se monteaza pe arcul din interiorul al aripilor spate - asemanator cu cele din plastic, in fata.

Iata-l: http://www.klokkerholm.com/...&Group=660712

Interbarea este, incercase cineva sa monteze asa ceva? Oare rezolva (partial) problema arhicunoscuta de rugina la aripi spate de la aceasta masina?
Skip ads

  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut sincer nu am vazut acest fel de aparatori de noroi la nici o vectra a din cate am vazut eu circulandiar cele din poza seamana cu cele de va vechea dacie si nu sunt sigur daca se potrivesc,eu nu am la a mea(vectra a berlina fab 93 mot c18nz)dar daca ai posibilitatea de a le achizitiona la nu pret atractiv ceea ce nu cred incearca se le montezi si vezi cum se potrivesc mult noroc
  • MCL2k6

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2018 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2006

  • Mesaj Privat
habiby a scris:salut sincer nu am vazut acest fel de aparatori de noroi la nici o vectra a din cate am vazut eu circulandiar cele din poza seamana cu cele de va vechea dacie si nu sunt sigur daca se potrivesc,eu nu am la a mea(vectra a berlina fab 93 mot c18nz)dar daca ai posibilitatea de a le achizitiona la nu pret atractiv ceea ce nu cred incearca se le montezi si vezi cum se potrivesc mult noroc


Salut,

le-am gasit intre timp la Autokarma.ro pe la 50 de lei bucata... Le-am comandat, imi vin pe parcursul saptamanii. Sa vedem acum ce iese Very Happy
  • lucian17crw

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut sant curios cum iese treaba la tine eu mam gandit sa pun aparatori de fata pe spate adaptate cumva
Skip ads

  • MCL2k6

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2018 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2006

  • Mesaj Privat
lucian17crw a scris:salut sant curios cum iese treaba la tine eu mam gandit sa pun aparatori de fata pe spate adaptate cumva


nu cred ca merge... Adica s-ar putea adapta, dar de ce atata munca, cand se gaseste ceva care sa se potriveasca perfect? Razz
In plus, cele de pe spate sunt parca mai mari, acopera mai mult.
Hai ca vedem ce o sa fie. Cum primesc piesele, o sa fac niste poze, si le postez aici, sa vedeti si voi!
  • lucian17crw

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2009

  • Mesaj Privat
MCL2k6 a scris:
lucian17crw a scris:salut sant curios cum iese treaba la tine eu mam gandit sa pun aparatori de fata pe spate adaptate cumva


nu cred ca merge... Adica s-ar putea adapta, dar de ce atata munca, cand se gaseste ceva care sa se potriveasca perfect? Razz
In plus, cele de pe spate sunt parca mai mari, acopera mai mult.
Hai ca vedem ce o sa fie. Cum primesc piesele, o sa fac niste poze, si le postez aici, sa vedeti si voi!
ok asteptam
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
asteptam poze....ca vreau sa vad cum a iesit, k ma bate si pe mine un gand sa pun contraaripi
  • deleted-40231

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cenzurat. Citeste regulamentul forumului, si respecta-l
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
exista aftermarket,special pt spate!si eu vreau sa imi cumpar
  • MCL2k6

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2018 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salut din nou!

revin cu acest topic, dupa ce un membru m-a contactat in legatura cu apratoarele Smile Uitasem complet de promisiunea facuta Embarassed
Pun niste poze, sa vedeti, ce a iesit!



La aripi le-am prins cu suruburi de tabla, am folosit adeziv de caroserie din acela negru pentru etansara. Daca luati aceste apratoare, NU va bazati pe clemele de prindere ce sunt pe elemente, se rup foarte usor!
Solutia cea mai buna de montaj ar fi cu niste nituri din plastic, de alea cu zimti, daca gasiti pe undeva.
Nu a iesit frumos pe partea din dreapta, pentru ca tinichigiul nu a respectat montarea elementului de reparatie la aripa, si nici adezivul nu fusese proaspat...

Cand vremea o sa-mi permita, voi demonta, sa vad ce s-a intamplat in spatele elementelor de protectie. Le am montate din noiembrie parca, si am trecut iarna cu bine, nu s-au desprins, nu s-au miscat.

Rog moderatorii sa mute acest topic la sectiunea de Vectra A, ca se gaseste mai usor Smile

S-a mutat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR