Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • ss_totty

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Mi-am luat un GT430U de la Sony si vreau sa-l montez pe un vectra b din 2001, l-am avut montat pe o corsa cu musa iso si mi-a mers.
Pe vectra cand il montez mi se alimenteaza(pot scoate si baga cd in el) dar pe display nu-mi apare nimik!
L-am dus la magazin, l-au probat si merge!
Daca ma pute-ti ajuta cu o solutie!?
Precizez ca pe vectra tot cu musa iso l-am conectat, am fost la baiatul care mi l-a pus pe corsa si a zis ca tre sa`l desfaca sa vada ce are(totusi nu prea as vrea sa`si bage nasul in el ca e inca in garantie-si el merge deci problema ma gandesc ca ar fi din alta parte)
Multumesc.


Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor, CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General edit by StefanTolos
Skip ads

  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
de alimenta o sa ti se alimenteze dar pe displey nu o sa ati afiseze niciodata deoarece nu este casul ei original .
  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Fi mai explicit si tu cu display-ul.Pe care display nu arata nimic , pe cel al masinii sau al casetofonului?Daca casetofonul nu are mufe pentru compatibilitate cu ecranul masinii nu va functiona in veci , dar daca nu iti afiseaza ecranul casetofonului fuguta cu el la garantie, sau mai ai o varianta sa masori sa vezi daca ai 2 plusuri pe mufa iso, un plus continuu si un plus cand pui contactul
  • ss_totty

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2010

  • Mesaj Privat
@hopasuss:
pe display`ul de la Sony. am fost cu el la garantie(la Domo) mi l-au pus pe panou si functioneaza perfect.
Reiau, cand pun mp3`ul pe masina doar mi se alimenteaza, pe display`ul de la mp3 nu`mi afiseaza nimic, si nici luminile de la butoane nu se aptind!
Sa fie de la mufa iso?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Merge cu siguranta, evident fara a mai avea comenzi pe volan si afisare pe displayul masinii.
Pe undeva prin carticelele cu care a venit scrie exact ce modificare ai nevoie de a face in mufele adaptoare cu care a venit la pachet. Se schimba niste fire intre ele.
  • ss_totty

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2010

  • Mesaj Privat
aia e problema ca nu mai am mufele adaptoare cu care a venit la pachet, le`am lasat pe ultima masina, am luat doar playerul.. si am luat din comert o musa iso(15 ron) si nu reusesc sa ii dau de cap.. idei?
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Idei?
Ia vezi daca este ceva folositor in link-ul de mai jos:
https://www.clubopel.com/rez...amp;sa=Cauta#1032
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR