Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • petro

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vectra c 2004 combi. Cand vreu sa deschid portbagajul din telecomanda sau din butonul de pe portiera se aude un clic , dar portbagajul ramane blocat ( in bord imi apare semnul de hayon deschis).In aceasta situatie, daca ridic de el se misca putin dar ramane tot blocat (are o cursa de cativa milimetri). Daca imping de portbagaj se aude un click si se inchide ( din bord dispare insemnul de hayon deschis). Problema a aparut odata cu temperaturile scazute de afara. sugestii....

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.


Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Sa dus motorasu sau a intrat apa si a inghetat.
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asa am facut eu la opel vectra c berlina si se poate ca si la combi sa fie la fel ,trebuie doar verificat daca asa este :

daca portbagajul este blocat ,adica nu poti sa l deschizi de afara sau din cheie si doresti sa l deschizi poti sa faci lucrul acesta din interior , rabatezi banchetele din spate si intri in portbagaj .pe usa de la portbagaj este un dop de cauciuc (in mijlocul usii cam in dreptul inchizatorii ) il scoti si acolo are un locas in forma de cruce .
se poate baga in acel locas o surubelnita dreapta , se invarte in partea stinga si se deschide usa de la portbagaj .
dupa ce deschizi portbagajul desfaci capitonajul de pe usa si ai acces la mecanismul de deschidere si poti verifica contactele sa nu fie oxidate .
asa am facut eu la opelul meu si l am deschis
sper ca ti am fost de ajutor

pe aceasta cale rog pe cineva daca poate sa mi dea si mie codul de pe mecanismul de inchidere de la portbagaj (doar cel de pe usa de portbagaj ) si eventual poze
mersi mult
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR