Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • bobsleigh

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am un opel corsa 2001 motor 1.0, si am o problema cu injectia banuiesc eu...am dus masina la un tester si prima data mi-au aparut k erori senzorul de la axul cu came si sonda lamda,(motivul pt care am fost la tester a fost k in mers imi cadea turometrul si masina mergea mai turata), knd a oprit injectoarele din calculator pe rand motorul s-a oprit din kuza injectorului 1. am fost la mecanic cu ea, am schimbat si bujii, si am apasat si pe niste mufe ale "senzorului de la motor"-cel care ducea spre injectie, si masina si-a revenit instant, dar pt putin timp, daca imi puteti explica cam ce anume ar fi sau unde as putea sa ma duc cu ea...eu sunt din bucuresti...va multumesc

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
bobsleigh a scris:Salut, am un opel corsa 2001 motor 1.0, si am o problema cu injectia banuiesc eu...am dus masina la un tester si prima data mi-au aparut k erori senzorul de la axul cu came si sonda lamda,(motivul pt care am fost la tester a fost k in mers imi cadea turometrul si masina mergea mai turata), knd a oprit injectoarele din calculator pe rand motorul s-a oprit din kuza injectorului 1. am fost la mecanic cu ea, am schimbat si bujii, si am apasat si pe niste mufe ale "senzorului de la motor"-cel care ducea spre injectie, si masina si-a revenit instant, dar pt putin timp, daca imi puteti explica cam ce anume ar fi sau unde as putea sa ma duc cu ea...eu sunt din bucuresti...va multumesc
Ia legatura cu Maiandrei si sigur o rezolvi
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Service dedicat OPEL in Bucuresti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR