Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Poti sa folosesti ligheanul si lnb-ul la receiverul Dolce fara probleme, doar trebuie sa schimbi pozitia antenei.
Skip ads

  • servicetorino

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
instalator ...cenzurat
Aici nu ai voie cu anunturi. Te rog frumos sa citesti/respecti Regulamentul. Mersi pentru intelegere ( Edwin )
  • dida2good

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2007

  • Mesaj Privat
viorel2123 a scris:Poti sa folosesti ligheanul si lnb-ul la receiverul Dolce fara probleme, doar trebuie sa schimbi pozitia antenei.

Stiu ca pt unii e o intrebare idioata, dar nu ma pricep, merge sa folosesc o cartela de dolce intr-un receiver de la rds?
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu, cardul e "" imperecheat"" cu receptorul.
Skip ads

  • dida2good

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca nu se gasesc receptoare universale, in care sa mearga introdus un card oarecare( platit desigur, nu aiurea)
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
viorel2123 a scris:Poti sa folosesti ligheanul si lnb-ul la receiverul Dolce fara probleme, doar trebuie sa schimbi pozitia antenei.

Eu am intrebat inainte si mi-a raspuns viorel2123. Vreau sa stiu cat de mult trebuie schimbata pozitia antenei? Oare pot folosi acelasi suport si sa misc antena? Sau o sa trebuiasca sa mut si suportul pe alt perete? Poate aveti ceva vecini cu antene diferite si va dati seama cum sunt pozitionate. A mea e pozitionata pentru Digi.

  • Gatica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Poti folosi linistit antena+suportul asa cum sunt pozitionate. Eu am Digi, un vecin al meu are Dolce, diferenta intre cele 2 antene este de aproximativ 25-30 grade, cea de la Dolce este orientata pe sud.
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc Gatica. Inseamna ca o sa trebuiasca doar intoarsa putin in directia asta. Sper sa fie doar atat.

  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dida2good a scris:sa inteleg ca nu se gasesc receptoare universale, in care sa mearga introdus un card oarecare( platit desigur, nu aiurea)


Atat Dolce cat si Digi au receptoarele imperecheate cu cartela!Dar folosesc sisteme de codare diferite,Nagra la Digi si NDS la Dolce.Sunt furnizori care nu imperecheaza cardul cu receptorul,in Romania,Focus spre exemplu.Receptoare universale,care sa poata fi folosite la receptia programelor codate exista,insa necesita anumite setari,configurari(cauta net info despre "Dreambox").Niciun furnizor nu va oferi receptor universal,ci doar receivere dedicate propriului sistem de codare(Nagra,NDS,Conax,etc).
  • ferysson

  • Mesaje scrise: 234
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
www.dishpointer.com sper sa nu se considere reclama
  • Gatica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@cj79raa: corect, insa trebuie sa o dai si "pe spate" putin, cred ca elevatie se numeste. Sa misti putin cate putin si sa astepti cateva secunde inainte de a misca din nou antena, receiver-ul nu reactioneaza instantaneu, stiu asta pt ca eu am montat si reglat de 3 ori antena proprie. Crede-ma, prima data imi venea sa o arunc de la et.4 Laughing Succes!
  • DANI D

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2013

  • Mesaj Privat
SALUT !CINE MA POATE AJUTA CU REGLAREA UNEI ANTENE DOLCE IN PORUGALIA? FRATILOR MA CHINUI DE O SAPTAMANA SI TOT NU REUSESC NU PRINDE GRAM DE SEMNAL! MA POATE INDRUMA CINEVA? P.S. antena si LNB nu sunt de la dolce!1
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR