Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am un opel vectra A din 93 si iersi dimineata am avut surpriza neplacuta sa se rupa o bucat mai exact partea de jos stiu ca trebuie schimbat de asta stiu ca nu scap dar momentan nu am bani sa il schimb.As vrea sa stiu daca mai pot circula cu ea si daca afecteaza cu ceva.Masina se comporta normal si nici nu este lasata numai ca vreau sa stiu daca pot sa mai merg cu ea si sa nu cumva sa se intample ceva din cauza asta.

Asta este partea rupta din arc.


Daca as lua unul SH ar fi diferenta inter dreapta si stanga.Banuiesc ca daca pun unul nou sigur ar fi.


O zi buna va doresc

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by StefanTolos

Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Daca mergi mult cu o bucata dintr-un arc rupta(mai ales pe fata unde ai toata greutatea motorului)risti sa schimbi repede si amortizoarele.Nu e un dezastru daca mai mergi o luna cu ea asa(desi nu te-as sfatui) dar macar ia-ti arcuri noi(nu sunt mai mult de 300 lei).
Varianta sh nu te sfatuiesc.
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Momentan as vrea sa iau unul SH doar sa il schimb pe cel rupt sa imi fac treaba fara griji apoi sa schimb toata suspensia cu una noua.
Si inca ceva daca iau unu SH si il pun este diferenta fata de dreapata adica va sta masina ridicata sau lasata de stanga ca daca pun unul nou sigur se va cunoaste diferenta.

Mersi de raspuns
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@likom - arcurile se schimba in pereche.Normal ca daca iei doar unul sh o sa fie diferenta.Pana la urma ai sa vezi ca tot acolo te ajungi cu banii iar paguba o sa fie mai mare.O sa platesti manopera de 2 ori.
Skip ads

  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca trebuie sa le iau pe amandoua chiar daca sunt SH. Atunci o sa le iau pe amandoua ma gandeam ca sa il schimb momentan pe cel rupt cu unu SH
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@likom - faci cum vrei.Ai cerut un sfat iar eu ti l-am dat.
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am sa le iau pe amandoua oricum mersi mult pentru ajutor
  • d_m_petre

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
likom a scris:Am sa le iau pe amandoua oricum mersi mult pentru ajutor

daca vrei ma interesez pt tine de un arc de fata poate ti-l gasesc mai ieftin si daca iti convine vii si il si punem sus ca eu lucrez in timisoara si poti sa mai mergi linistit dupa aia pana reusesti sa-ti strangi bani pt toata suspensia ca asa nu te sfatuiesc sa mergi pt ca am un amic care tot asa a patit la loganul lui i s-a rupt un arc tot pe fata si a mers 2 saptamani asa cu el si ia rupt talerul de la telescop care ii tinea arcul in partea de jos si freca pe roata daca vrei eu maine ma interesez si te anunt
  • d_m_petre

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
likom m-am interesat de arc arc pt tine la un prieten de al meu care i-mi mai da si mie piese pt masina mea dar imi trebuie modelul de masina daca e benzinara sau diesel daca te intereseaza si vrei sa stabilim ceva poti sa ma suni la nr asta:0723696377
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Iti multumesc pt ajutor si raman dator dar am facut rost de doua si am pus nu am mai avut timp sa intru pe forum sa iti raspund. Oricu, iti raman dator cu o bere pt deranj. Poate ne vedem la o terasa sa ma revansez.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR