Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
am citit lucruri mai bune sau nu prea despre service din Bucuresti si de prin vestul si centrul tarii
eu sunt din TULCEA
daca fac revizia de un an ar fi mai ieftin in constanta
ce stiti de ei?
Skip ads

  • VASILE

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
conteaza si banii, dar un alt lucru important este si cit de profesionisti sunt. Daca patesti ca mine la un banal schimb de placute. Au cautat 2 ore in calculatoarele lor sa vada ce tip de placute imi trebuiesc (masina din semnatura), o alta ora sau contrazis daca am placute cu senzor sau fara, jumatate de ora sa vada daca au placutele si in sfirsit sa ma programeze peste 2 saptamini. Pt un bec la un buton din bord(butonul eco) au spus ca ma costa 2 mil pt ca trebuie sa-mi demonteze tot bordul???? etc etc
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
era vorba de drum
dar la GALATI
avem reprezentanta OPEL ???????
sau vreau nu vreau trebuie sa vin la bucuresti?

ma intereseaza undeva unde sa-si dea interesul
CAM UNDE ???????
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
sa nu stie nimeni
m-as mira
ca la service la ei era coada
sa nu avem constanteni pe aici?????
sau asa calitate dau cei de la service ca e "mindrie" sa vorbesti despre ei
eu tot mai sper la un raspuns
multumiri anticipate
sau eventual la GALATI
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
uita-te aici, poate iti faci idee despre service-ul de la galati
https://www.clubopel.com/vie...php?p=46117#46117
Smile
  • dr_dumi

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
eu unul sunt din bucuresti dar ete cum s-a intamplat de am avut o problema la un drum bucuresti - constanta si a trebuit sa trec pe la Serviceul din Ct. Eu unul am fost multumi, fara programare fara nimic, am asteptat cei drept 2 ore dar la sfasit mi-au rezolvat problema. Cei de la Service Opel Constanta sunt ok!
  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
legat de prima parte.........

Nu stiu ce sa iti spun , pe totzi pe care i-am intrebat de ei nu mi-au dat un raspuns care sa ma satisfaca.... nu am avut curaj sa ma duc la ei..
Am luat masina de la un prieten care a facut service-ul la ei obligat de garantie.
Au o gasca de tipuri de masini pt care fac service in garantie si am inteles ca au chemat meseriashi de la alte service-uri ca sa repare problemele facute de ei....
nu-i recomand.... eu imi fac service-ul in Constanta la alta firma cu programare.
Concluzie: Nu ii recomand.
Parerea mea.
  • someonedan

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Vad ca nimeni nu spune ceva concret..... Si eu sunt din Tulcea si cam am aceeasi nedumerire ca Lucian.... Cum este Service Opel Constanta????
Si o alta intrebare..... UNDE este Service Opel C-ta ????
Sa fie tot in rand cu Cardinal Motors, pe langa Ovidiu, sau unde ???
Skip ads

  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
someonedan a scris:
Si o alta intrebare..... UNDE este Service Opel C-ta ????
Sa fie tot in rand cu Cardinal Motors, pe langa Ovidiu, sau unde ???


Service-ul Opel este la KAMSAS IMPEX - EXPOCAR Str. Baba Novac Nr.78 , Constanta - Jud. Constanta Tel : 0241 694 222 , Fax: 0241 695 868

Vezi aici:
  • denilson2160

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Sunt din Constanta si am fost de cateva ori la ei si au fost amabili , prompti si profesionisti . Cum vii de la Bucuresti la intrarea in C-ta la prima intersectie mare dai de linia de tramvai faci stanga , mergi pe linia de tramvai pana la institutul de marina si faci stanga pe BABA NOVAC mai mergi 500 de m si pe stanga e reprezentanta Opel.
  • someonedan

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2006

  • Mesaj Privat
mersi mult.
Intr-adevar, foarte explicit Smile
Uite, de asta prefer eu forumurile, pt a ma informa
Tnx again !!
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cei din Constanta, ce parere aveti despre service-ul Opel de la noi?
Eu unul am fost foarte dezamagit de prestatia baietilor. Pe langa faptul ca m-au programat pste 10 zile, cand a venit ziua, am ajuns la ei si am mai stat o ora si ceva in asteptare, desi venisem la ora programata.
Venisem sa testez ABS-ul ( aveam becul martor aprins in bord ) si servodirectia. Tot ce au putut sa faca meseriasii a fost intai sa se stranga ca la urs cand au ridicat capota masinii , probabil ca nu au mai vazut motor de tipul asta ( C30NE ) , dupa care m-au anuntat ca i-am invins, neputand sa conecteze supercalculatorul lor la calculatorul masinii mele, din motive ... doar de ei stiute ! Asa ca m-au trimis la un alt service din oras, care m-ar putea ajuta, credeau ei. Mai mare rusinea, fratilor ! Eram sigur, inainte de a veni la ei, ca nu se poate sa nu rezolve problemele masinii, ca doar erau service Opel. Dezamagire totala !
Cireasa de pe tort a constituit-o plecarea din service. Dupa cum stiti, ei baga masina in service si tot ei o scot. A scos omul masina din service si mi-a lasat-o parcata 10 metri de usa garajului, in conditiile in care ploua de rupea afara! Da` rupea, nu altceva, ca le intrase apa si in service! Asa incat am plecat de la ei si cu problema nerezolvata si cu hainele ude !

Meserie te halesc, vorba aceea !

Ura !
Skip ads

  • florinr

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
lucian a scris:era vorba de drum
dar la GALATI
avem reprezentanta OPEL ???????
sau vreau nu vreau trebuie sa vin la bucuresti?

ma intereseaza undeva unde sa-si dea interesul
CAM UNDE ???????


In nici un caz reprezentanta Gold @platin! MizeRabili ( am mai scris despre asta si ce am patit eu la Iasi, si un coleg de-al nostru la Galati FErSTE-TE!!!!
  • leontet

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am fost la service-ul OPEL din Constanta de pe Baba Novac (Kamsas srl) pt o testare a motorului. Ce am constatat:

- Socialmente foarte amabili (spre surprinderea mea).
- Profesional electricianul care s-a ocupat de masina mi s-a parut documentat si priceput (parea ca stie ce face si ce zice).
- Financiar, bazat pe putinul pe care l-am avut eu de facut la masina (strict testarea motorului), nu mi s-a parut catusi de putin exagerat (aproape 50RON).

Ce mi-a placut cu adevarat a fost faptul ca atunci cand a avut o nelamurire electricianul nu si-a dat cu presupusul, ci l-a chemat pe inginer, i-a prezentat situatia si i-a cerut parerea.

Ce nu mi-a placut a fost faptul ca desi am fost programat la ora 14:00, masina a intrat propriu-zis in service de-abia la 15:30. Totodata, aparent nu au un serviciu de asistenta "la minut" sau "instant": cu doua zile in urma am solicitat testul cu pricina fara programare si desi am asteptat vreo doua ore pt o "fereastra" in programul electricianului, asta nu s-a intamplat: programarea a ramas unica solutie.
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa va zic eu de KAMSAS ... am cumparat masina din Constanta, de la un samsar ( de treaba Razz ). Inainte de a face actele, m-am dus cu ea la KAMSAS sa o testez. 1.1 mil test complet, cu factura si nota de constatare. Am dat si 500k la baieti sa puna bine okiu pe ea, zis si facut. Au constatat : caseta de directie curge, jocuri in ea ( deci schimbata ) si pompa de servo bazaie, deci stricata ( tb schimbata ) . Cu caseta au nimerit-o ( aia stiam si eu , era clar ca bate si curge) , cu pompa NU ! Si astfel mi-au dat o gaura de 9 mil, ca am schimbat pompa aiurea.
  • alex_dru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca a fost careva la service-u; opel din Constanta sa imi spuna si mie cateva pareri.merci
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Salutare !

Eu am fost cu masina la ei ( Omega A) si cum m-am dus asa m-am intors. Aveam niste probleme la servodirectie si senzorii ABS si nu au fost in stare sa faca nimic, in afara de a se holba la motor ( 3000 cmc ) si a da din umeri.Nici mufa de cuplare pe calculator nu aveau. In plus ,am intrat in service cu o ora intarziere fata de programare, cand am plecat au scos-o din garaj si au parcat-o la 20 m de garaj, in conditiile in care ploua de rupea afara si eu intrasem in garaj sa ma adapostesc de ploaie!!! Am vrut sa comand la ei o piesa si nu au reusit sa o depisteze pe desenele din calculator ca sa-i ia codul si am fost nevoit sa renunt la ea si sa ma chinui sa o repar.

In rest...numai de bine !
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
trebuia postat in alta sectiune... si e bine sa treceti masinile in semnatura pentru a vedea despre ce masini este vorba
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Uite, aici este o discutie similara

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=8014
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Da, pe aceea eu o deschisesem dupa aventura mea
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR