Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • DoTy

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti am o vectra C 2003 GTS ... modelu din semnatura ... pe ea momentan un philips ccrt2008 din pacate magazia nu mai functioneaza ia cd-urile le baga dar nmk .... a fost desfacut si plin de apa pe acolo ... radio merge bine la el ... acum nu stiu ce sa fac sa cumpar o magazie de cd sa-l fac sau sa schimb cu ceva mai bun ! as vrea sa iau totusi unu mult mai bun

Ce credeti ca mi se potriveste .... ceva CD70 Navi sau ce ar fi mai bun pentru masina ... am commenzi pe volan doar cele de sunet nu m-ar deranja f.tare daca ar disparea numai sa fie ok calitatea sunetului si display daca mi-ar indica ce am nevoie BC-ul si ce mai e pe acolo ...

Si daca se poate cam la ce bani m-ar duce investitia ... astept pareri !
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#DoTy - Gasesti lista de compatibilitati aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1216809#1216809

CristianTM.
  • pilula20

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
display cid opel astra h doar display !?un pret pt el!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pilula20 a scris:display cid opel astra h doar display !?un pret pt el!

350 euro cu tot cu rama

CristianTM.
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Cristian, am si eu o intrebare... Am bagat 16 l motorina si pe ceas imi arata ca am un sfert de rezervor, iar pe computer imi spune ca am autonomie 63 km cu un consum de 10,4 . Dupa calculele mele este imposibil . Ar trebui sa am minim 145 km range. Sa se fi intamplat ceva pa CID? Cq din cate stiu el e creieru
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ghibirdic.sorin a scris:Cristian, am si eu o intrebare... Am bagat 16 l motorina si pe ceas imi arata ca am un sfert de rezervor, iar pe computer imi spune ca am autonomie 63 km cu un consum de 10,4 . Dupa calculele mele este imposibil . Ar trebui sa am minim 145 km range. Sa se fi intamplat ceva pa CID? Ca din cate stiu el e creieru

Consumul "eronat" poate fi din prea multe cauze, cateva o sa incerc sa le expun:
-Range-ul afisat nu se calculeaza instant, trebuie sa mergi cu masina cel putin cativa Km
-Range-ul afisat tine cont de ultimele consumuri ...pt 100Km, pt 1 ora,..etc
-In rezervor mai exista o cantitate de 3-4L neafisata
-Sonda care masoara, din rezervor se uzeaza/se strica, nu mai arata bine in special daca proprietarul pune numai cate 5-10L si nu trece niciodata de jumatate !
-Alta metoda de calcul pe care o are ECU si nu prin regula de 3 simpla
- alte cauze ....

In cel mai rau caz se poate face o corectie de consum cu Tech2 !

CristianTM.
PS> Este nepotrivit sa discutam despre consumuri pe o sectiune de "Publicitate" unde se presupune ca se face comert, dar nu ma deranjeaza sa existe si o parte de discutii/informari/pareri/concluzii...
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Cristi, am vazut la un moment dat pe un tip cu un display (in loc de tid) pe care ii arata consumul, etc, si avea si navigatie color. Ai idee cat ar costa asa ceva, inclusiv montajul?

Este vorba de vectra b, 2001.

Mersi,
Cristi.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
inspectoratul a scris:Salut,

Cristi, am vazut la un moment dat pe un tip cu un display (in loc de tid) pe care ii arata consumul, etc, si avea si navigatie color. Ai idee cat ar costa asa ceva, inclusiv montajul?

Este vorba de vectra b, 2001.

Mersi,
Cristi.

Nu ma ocup cu sisteme non CAN Bus cum este Vectra-B.
Un CID (ecranul color) formatul 4:3 (se gaseste pe Vectra-C '02-'04, Omega-B, Vectra-B, Astra-G) e cam 250 euro, DAR trebuie sa il iei PERECHE cu navigatia care e modelul NCDCxxxx/NCDRxxxx (pret e-bay min. 250 euro), altfel daca le iei separat imperecherea / resetarea lor costa cam 100 euro si ne-imperecheate se gasesc mai ieftin si mai usor.

CristianTM.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ok, mersi mult de info si ... ma apuc de documentat sa vad si eu ce presupune Smile
  • alexmarius56

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Te salut Cristian.

Am un Opel Zafira B din noiembrie 2005 si as fii foarte interesat sa trec pe un display color. Momentan am un HU CD30 (Delphi) si un Display ca in acest clip (imi cer scuze, dar chiar nu stiu numele) . As dori un HU care sa citeasca MP3, dar sa aiba si AUX IN, pentru conectarea unui MP3, telefon etc. Displayul as vrea sa fie la fel ca cel al lui Edwin (https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=84711), pentru ca as dori sa fac si eu ceva asemanator lui.

Daca esti dispus sa facem un schimb la care sa adaug diferenta, bineinteles, te rog spune-mi la ce suma s-ar ajunge.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#alexmarius56, in primu rand nu fac schimburi, in al doilea ai lista de preturi :
CD70 navi cu AUX IN = 220 euro (fara AUX IN am o sg. bucata la oferta = 150 euro)
Display color CID + rama = 350 euro
Cablu RGB (numai la pachet) = 50 euro
Antena GPS = 20 euro
Modul BT cu comenzi vocale (nu am pe stoc) = 180 euro

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
UPDATE :
De vanzare display monocrom GID (Graphic Info Display) pentru Astra-H /Zafira-B (2004-2010) Pentru senzor rezervor tip A / Linear Voltage cat si senzor rezervor de tip B / Linear Rezistence. Pret = 450 lei.
Display-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil cu oricare EHU: CD30, CD30 MP3, CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 Navi, DVD90 Navi.
Compatibil cu telefon, modulul UHP2 sau UHP4, compatibil cu CLIMA.

De vanzare display monocrom BID (Board Info Display) pentru Astra-H /Zafira-B (2004-2006) Pentru senzor rezervor tip A / Linear Voltage. Pret = 250 lei.
Display-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil doar cu: CD30, CD30 MP3. Nu este compatibil cu telefon, nu este pentru masinile cu CLIMA,
perfect pentru update de la TID la BID pentru Computer De Bord [BC]) sau inlocuirea unui BID defect.

Radio CD pentru Corsa-C, Meriva, Vectra-C,... VDO CDR2005 pe argintiu (gri deschis). Pret = 220 lei

ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare Interfata VIDEO [/b]pentru Vectra-C / Signum (2005-2008), ecranul 16:9.
Interfata are o intrare video selectabila dintr-un buton + o intrare de marsalier selectabila automat cand se intra in marsalier (pentru camera mers inapoi).
Poze (interfata) ce se monteaza in interiorul display-ului CID:

Poze ecran CID:

PRET de vanzare = 100 euro, pret de achizitie = 150 euro, pret vanzare e-bay = 170 euro.
De vanzare CD70 NAvi cu AUX IN pentru Astra-H / Zafira-B / Corsa-D, Antara pe negru lucios (BLACK PIANO / JAPAN LACK).
Pret = 300 euro
Aparatul este resetat Tech 2 si asteapta imperecchere pe masina cu codul de securitate al masinii (de pe Car Pass).

Este fabricat 2007 si are AUX IN din fabrica, impecabil !
CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Cristian, pe Cd 70 Navi se poate monta magazie care sa si citeasca mp3? exista asa ceva?
si inca o intrebare, am gasit undeva pe un volvo o sonorizare Dynaudio care se aude bestial , oare as putea lua boxele de pe respectivul volvo sa le pun pe vectra?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ghibirdic.sorin a scris:Cristian, pe Cd 70 Navi se poate monta magazie care sa si citeasca mp3? exista asa ceva?
si inca o intrebare, am gasit undeva pe un volvo o sonorizare Dynaudio care se aude bestial , oare as putea lua boxele de pe respectivul volvo sa le pun pe vectra?

CD70 navi citeste din start mp3, de ce sa ii mai pui magazie ?!?! In plus se poate pune si AUX IN (asculti de pe orice player mobil: dvd, telefon, i-pod, ....etc.)
Ca sa schimbi boxele conditia esentiala este sa se potriveasca la DIMENSIUNI !

CristianTM.
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Cristian am Aux IN ca e pus de tine de cand am luat sistemu Smile sincer nu l-am folosit decat de 2 ori... e nasol ca nu poti schimba melodiile si nu ti le arata pe ecran....
o sa vad ce dimensiuni sunt Dynaudio alea si ce dimensiuni am si eu....
Stiu ca alea pe volvo au un sintetizator si amplificator pe fiecare boxa.... daca ai ocazia sa asculti o sa ramai uimit.
Sapt viitoare o sa-ti trimit si eu unitatea pentru verificarile ce le-am vorbit la telefon
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
eventual daca poti sa-mi recomanzi si mie niste boxe mai bune in cazul in care nu se potrivesc cele de pe volvo Smile
  • PiltZu

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2006 C - 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Buna, ceva pentru Opel Corsa C ai? Eu am momentan TID...
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
PiltZu a scris:Buna, ceva pentru Opel Corsa C ai? Eu am momentan TID...

Numai dace e full CAN Bus, adica Corsa-C dupa 2005.

CristianTM.
  • PiltZu

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2006 C - 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Pai, cred ca e CAN, nu stiu sigur, oricu e 2005 sfarsit masina 1.3CDTI...
Daca sa zicem ca e CAN (va trebui sa verific sa stiu 100%) cam ce ai avea si la ce pret?
Stima!
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR