Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • cobalt

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 1999 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sal all
am si eu urmatoarea problema, corsa mea B motor x10xe, tip cutie f10 5+1 rapoarte mauala, am avut un accident Sad si acum vreau sa montez semering cutie partea dreapta planetara lunga si sa pun uleiul in cutie, si nu stiu daca va curge din cutie prin gaurile in care intra planetarele. Si inca ceva cum se monteaza planetarele in cutie, prin infiletare, bataie sau care e procedura de motaj mai precis Shocked . Astept raspuns urgent va rog, as vrea maine sa ma apuc de treaba Rolling Eyes

multumesc

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

10.03.2011 23:46:50
  • cobalt

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 1999 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sal all
am si eu urmatoarea problema, corsa mea B motor x10xe, tip cutie f10 5+1 rapoarte mauala, am avut un accident Sad si acum vreau sa montez semering cutie partea dreapta planetara lunga si sa pun uleiul in cutie, si nu stiu daca va curge din cutie prin gaurile in care intra planetarele. Si inca ceva cum se monteaza planetarele in cutie, prin infiletare, bataie sau care e procedura de motaj mai precis Shocked . Cat ulei intra la acest tip de cutie si pe unde sal introduc, mentionez ca am vazut postarile anterioare pe tema asta dar nu stiu care variata e mai buna prin aerisitor sau dopul ala de nivel, deoarece la dop mam uitat si corespude cu capacul cutiei de viteze, si am inteles ca intra 1.6 l de ulei si nu cred ca in spatiul ala de poate intra atata ulei. Astept raspuns urgent va rog, as vrea maine sa ma apuc de treaba Rolling Eyes

multumesc

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
Se pare ca nu doriti sa intelegeti ca postarile multiple vor duce la sanctionarea dumneavoastra,la urmatorul subiect deschis inadecvat veti primi 3 zile de suspendare.

edit by StefanTolos

12.03.2011 13:01:07
  • oanceacosmin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
observ ca incepe sa imi faca probleme cutia..in sensul ca e mai rigida fata de acum cateva luni...
un diagnostic?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR