Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@sansan
totusi cred ca e destul de scump 525E,aceleasi produse le poti comanda direct din china si pretul e intre 200-400 cu tot cu taxe, legat de garantie nu au nici un motiv sa comenteze atat timp cat la astra g astra h corsa si ce alt model mai vrei tu ei monteaza CD aftermarket, nu vad de ce sa nu iti monteze unul compatibil cu masina, modelul de mai sus este INTRO-1209 CHR
http://opelgarage-shop.ru/p...t/intro-chr-1209/ sinhurul dezavantaj este ca nu merge montat la masinile cu FLEXRIDE oricum pretul la rusi e destul de mare
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
scriu aici ca are oarecum legatura cu subiectul mea.cine a facut rast de harta romaniei la cd 500 navi ,si daca este cineva rog sa ne ofere si noua niste informatii sa o putem procura si noi .multumesc
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:scriu aici ca are oarecum legatura cu subiectul mea.cine a facut rast de harta romaniei la cd 500 navi ,si daca este cineva rog sa ne ofere si noua niste informatii sa o putem procura si noi .multumesc
george din pacate, se pare ca nu o sa avem prea curand harta cu Romania, singura solutie este sa trecem la ceva aftermarket sau daca cineva reuseste sa treaca de codurile de securitate
mai multe detalii gasesti aici
https://www.clubopel.com/vie...p=1144729#1144729
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
merci lucio,eu ma gandeam ca exista un cd original facut de opel ca doar deaia vand opel cu navi in romania nu?,si a reusit cineva sa l hecareasca.dar se pare ca navi pe astra nu vom avea curand ,decat drumurile nationale si europene ca alea se vad.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:merci lucio,eu ma gandeam ca exista un cd original facut de opel ca doar deaia vand opel cu navi in romania nu?,si a reusit cineva sa l hecareasca.dar se pare ca navi pe astra nu vom avea curand ,decat drumurile nationale si europene ca alea se vad.

eu am masina din 2010 deci nu am harta deloc imi spune map off asa ca, nu am nici un drum cel mult imi arata coordonatele gps si altitudinea Embarassed
eu zic sa tr un mail celor din ungaria eu deja scriu la el, mai ales ca mi-au promis ca la inceputul anului voi avea harta si acum deja a trecut o jumatate de an si nici macar nu m-au mai sunat sa zica ce si cum, si cum spuneam in thead-ul de astra j o data cu promotia 2012 vor disparea de finitiv cd500 si dvd800 fiind inlocuite de navi600 si navi900 asa ca vreau sa am un raspuns oficial din partea lor
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am mai gasit pe ebay o chestie asemanatoare - dar se monteaza in alta parte - si e luata de pe ebay-ul nemtesc....

Varianta inlocuire CD 344/400 aftremarket
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@mihail.dragoi
exista unul asemanator si de la pioneer dar e inestetic rau de tot, pentru a monta asa ceva trebuie schimbata si partea de plastic din consola centrala,
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
schimba mult aspectul masinii, consola aia cu multe butoane ii dadea un aspect mai aparte, si sa apara si 2 display-uri.. unu "alb-negru" si altu color.. parerea mea ca nu se merita.. cel pus in locul display-ului stock e frumos..
Acum tine de gustul fiecaruia..

Totusi in poza vad pe display-ul stock sigla opel.. o fi din cauza la navigatia aia sau si la voi va apare asa cand opriti muzica? mie cand opresc muzica imi apare data scrisa mare
Skip ads

  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dupa cum spuneam nu ma las si pana la urma tot imi pun o chestia de asta.

din pacate tipul care si-a pus la reprezentanta in brasov nu mi-a raspuns pana acu la pm.

intre timp am mai gasit una care vine din UK (probabil e intermediar)

Ebay item

ce parere aveti?

L.E. - intre timp am gasit si furnizorul din china pe ebay si diferenta de vre-o 80 de lire nu e de neglijat.

item china


Ultima modificare facuta de mihail.dragoi la Joi 25 Aug, 2011 10:48 am
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@mihail.dragoi
nu mai stiu daca ai flex ride, pentru ca produsul gasit de tine nu e compatibil cu acea functie(difera masca de la disply)
LE
cam slab la specificatii
Map supported: PDA FORMAT
Operating system: Wince 6.0ce
Ram Memory: 128MB
ROM memory: 2GB
CPU Speed: 533Mhz
CPU: Sirf Atlas IV


Ultima modificare facuta de lucio85 la Joi 25 Aug, 2011 10:52 am
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nu - nu am flex ride.
am cd 400 fara bluetooth - dar cu butoanele de bluetooth pe volan si cand apas pe el doar da pe mute - deci cablarea cred ca o are...
important ar fi sa aflu daca se mapeaza functiile de pe volan, temperatura din bork and stuff...


uita-te la al doilea - are muuuuult mai multe informatii atasate - poze and stuff - zice ca stie si igo - deci mi-e deajuns pe partea asta.


Ultima modificare facuta de mihail.dragoi la Joi 25 Aug, 2011 10:57 am
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu te lua dupa poze ca astia folosesc aceleasi poze verifica specificatii si
Model :QL-INS772,
ala de pe china are alt procesor mai bun+ alta grafica
deseara o caut si pe forumurile straine sa vad ce au mai instalat ei ce model care nu are probleme si e compatibil cu toate functiile si iti zic Wink
Skip ads

  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
multam fain - tre sa iti dau comision de consultanta...

am cautat codul aluia din china si cred ca asta e site-ul producatorului - pretul de baza (fara transport) e mai ieftin aici cu 120 de lei - da din punctul asta de vedere as prefera ebay-ul cu paypal-ul pentru ca daca nu imi convine ceva depun contestatie si primesc banutii innapoi.

Qalir
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
revin cu cateva informatii, pe care le-am gasit si sper sa fie folositoare
cum spuneam si mai sus, rusi au folosit ca navi aftermarket Intro-1209 CHR ca imagini de fundal acestea se pot schimba Wink 2 exemple mai jos
ca si
alta navigatie folosita de ei este RoadRover C7036BE comanda direct china
aici Embarassed
pe prima pagina cum spuneam cei din turcia au folosit trei navi
necvox (DVA-9813 HD), FLY AUDIO si CYCLON


model 611-YL(PS0611)
echipamenutul montat de colegul de pe forum puteti lua legatura cu el are si 2 3 poze in ICE(CD500)
in poza de mai jos este o comparatie intre diverse navigatii, marea majoritatea a lor o gasiti in link-urile puse pe prima pagina Wink

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
vad ca au inceput si baieti din romania sa aduca http://www.autoaccesorii.ro...ducts.php?id=9069
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@burtal

l-am intrebat pe something new new dar nu a raspuns - dar de vreme ce e pus pe site-ul ala si are montaj inlcus gratis presupun ca stiu ei ce stiu. nu prea imi place versiunea de pe site - ca mi se pare cam cheala de ce stiu altele sa faca - dar presupun ca daca o pot aduce si intala pe aceea pot sa comande si alta pentru mine...

mersi de info - o sa vorbesc cu baietii de acolo ca o sa imi ei exemple de clienti care si-au pus ca sa ma convinga sa iau de la ei.
singura mea retinere in momentul de fata e garantia - ca mi-e sa nu o pierd ca am vazut ca sunt destul de multe problemute cu masina...

mai rumeg da pana la urma tot imi fac eu modificarea asta...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu mai repede as merge pe asta: http://www.navigatii-dedica...hp?id_product=155
Eu am ceva asemanator cu asta pe masina de aproape doi ani, functioneaza ireprosabil. Tipul care le comercializeaza activeaza de foarte mult timp pe clubford, il cunosc personal si pot garanta pt seriozitatea lui.
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Unitatile astea or fi compatibile cu butoanele de la flex-ride? M-ar tenta asa ceva in viitorul apropiat, doar ca nu stiu cat merita din punctul de vedere al componentelor interne, amplificator audio de calitate, fiabilitate, etc...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu asta am pe Mondeo. http://www.navigatii-dedica...php?id_product=32
Are aproape doi ani, nu a avut absolut nici o problema. Am fost si eu reticent la inceput, ma asteptam sa se curete vopseaua, sa sara butoanele, etc.... Pana acum si-a facut treaba excelent.
Pe partea de amplificare sta foarte bine, se aude la fel de bine ca unitatea originala. Avantajul acestor unitati este ca sunt plug and play, adica sunt perfect compatibile cu cablajul original al masinii. La montaj, nu se taie fire, nu se leaga altele suplimentar. Eu chiar am montat-o intr-un service Ford, masina fiind in garantie. In service mi-au spus ca atat timp cat nu se umbla la configuratia cablajului original, garantia pe partea electrica a masinii nu este afectata cu nimic.
Pe situl de mai sus este un numar de telefon, sunati si cereti detalii despre compatibilitatea cu alte elemente ale masinii.
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de informatii forbidden27 Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR