Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Saghy

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 ECOTEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Am o problema cu clapeta care acopeara busonul pentru combustibil...a ramas bocata.

Ea se blocheaza normal din inchiderea centralizata dar desi deblochez toate usile(ar trebui sa se deblocheze si ea), aceasta ramane in continuare blocata.

Am inchercat sa o fortez cat am putu de tare si degeaba, de asemenea am incercat sa o deblochez si prin acel slot din portbagaj care permite acesul la stopul dreapta spate si nu am reusit(nu am destul acces pana la clapeta....)

Aveti cum va vreo sugestie in cazul in care v-ati intalinit cu o problema asemanatoare?

Multumesc,
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
aceeasi problema si la mine..s-a dus motorasul care inchide tija..
nu merge spre capac ci du-ti mana in directia cealalta...spre motoras..acolo vei simti un guleras de cauciuc (protectie) care acopera capatul cablului si face prinderea de motoras...trage cu simt de gulerul ala (unde e si o rozeta de plastic mica) si vei debloca clapeta
  • gabi_mott

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut...ma poate ajuta cineva urgent... am vrut sa alimentez azi si cand sa desfac capacul (unde e busonu de la motorina)...nu a mers am inchidere centralizata
am inchis si deschis masina de mai multe ori si am incercat iar sa desfac capacul si nimic nu a mers inainte sa il rup ma poate ajuta cineva ...sa scot borna de la baterie,sau e vreo singuranta pt treaba asta ...PLS urgent masina e pe rosu de tot si am nevoie de em MULTUMESC
in poza capacul e deschis
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
prietene, tu ai citit ce au zis oamenii astia aici? de ce postezi de 2 ori? mai sus scrie exact cum sa faci.
  • Saghy

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 ECOTEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut,

am rezolvat pana la urma....nu era motorasul(norocul meu:)) ) ci se desfacuse un mic timburus de plastic care tine cablul prins de caroserie;)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR