Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • hibridtech

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salutare, sunt nou pe aici... well. Am un opel astra g cu un casetofon ccr600 care a venit din fabrica cu ceva modificari pentru cd changer in torpedou (mai exact un PHILIPS CDC3 4DISC CHANGER).. Totul a mers bine pana acum cateva zile cand magazia care tine cele 4 cduri nu a mai vrut sa iasa din unitate... am desfacut unitatea, am desfacut placuta care tinea magazia cu cele 4 cduri am scos-o afara si am impins blocul optic inauntru in locul de parcare, am pus capacul care tinea magazia captiva in slotul ei si am reasamblat totul la loc..
Dupa asta am bagat mufele in unitate am bagat cd-uri in sloturile din magazie si am impins magazia inauntru in unitate (mentionez ca am bagat codul CDC SAFe Razz dupa resetare ) sa auzit un click normal ca inainte iar pe display a aparut urmatorul mesaj: "CHECKING DISC 4" si ramane asa pana dau eject la magazie.. ( mecanismul se aude ca face niste chestii muta cduri si ceva de genul dar .. pe display nu misca nimic... acel sunet care se aude din unitate in momentul in care magazia este introdusa in unitate sunt niste clickuri care se repeta cam la 50 secunde..

p.s: magazia a fost desfacuta conform tutorialului: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=61241

daca este cineva capabil sa ma ajute ii multumesc mult ! lasati aici reply..
p.s: scuze pentru greseli am scris in graba
  • hibridtech

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2014

  • Mesaj Privat
nu stie nimeni ? am nevoie cat mai urgent..
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR