Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am alimentat de la afisajul cu temp exterioara si ceas am pus becul original dar nu ma satisface e slab de tot.o sa iau leduri dar nu stiu de care sa fie cu ce soclu.t5 sau ceva de genu...
Skip ads

  • ciresel

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am desfacut de curiozitate consola principala si intr-adevar si la mine plusul becului de pe consola e tras de la ceas.Cineva a facut operatiunea inaine sa am masina probabil din aceleasi considerente:becul fiin legat initial la contact(si contactul are durata mult mai mare in functionare decat pozitiile)se arde cel mai des.asa ca legat la pozitii se va arde mai greu pt ca va aprins doar noaptea.Mi cer scuze de eroare data adineauri!
Ct despre led,cumpara un led alb daca ai posibilitatea ,daca nu cumpara o lanterna ieftina cu led uri scoate unul din ele si apoi cu o rezistenta in serie cu el cam de 470-680 ohmi ,pune o in locul becului.ai grija sa matuieste ledul in varf pt a crea lumina difuzia si nu focalizata.Deasemenea vz ca au aparut leduri care dau lumina pe un unghi de 180 de grade,mult mai eficienta in asemenea conditii
  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sunt smd-uri cu un singur led cu acelasi soclu ca si beculetul respectiv lumina lor nu cred ca se compara cu ledurile obisnuite o sa iau din alea albe

  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@cosminx - da-mi cateva detalii despre modalitatea de demontare a panoului central si poate niste poze? Pt ca si eu vreau sa ma apuc de aceeasi operatiune si nu stiu de unde sa incep.
Skip ads

  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Da, ar fi bun un tutorial.
  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
pai ar trebui sa incepi sa scoti capacul de la volan are vreo 3 suruburi dedesubt dupa care scoti capacul de deasupra de volan sub ceasuri....dupa care scoti capacul de la ceasul care iti indica temp exterioara si ceasul digital dupa ce ai scos si capacul de la acel afisaj ai sa vezi ca sunt 2 cleme una desupra si una jos le apesi usor si scoti tot afisajul afara dupa care ai sa vezi ca sunt 2 suruburi le demontezi pe alea.sub capacul de la ceasurile de la bord sunt la fel 2 suruburi le scoti si pe alea si asta e mare grija la zgarieturi consola nu va iesi cu totul afara decat daca scoti si cablurile....firele sarmele alea de la climatizare...dupa ce iau becurile cand o sa le montez o sa fac si poze...
http://www.blauetachos.de/d...alibraheizung.jpg asta e poza cu suruburile din partea cu ceasurile de la bord
http://www.blauetachos.de/d...libraheizung2.jpg asta e poza cu suruburile de la afisajul digital
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR