Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Maestrul Johnny Raducanu a parasit scena vietii! Odinneasca-se-n pace!
http://www.jurnalul.ro/stir...video-590830.html
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
În urmã cu 4 ani, muzicianul Johnny Rãducanu a acordat un interviu savuros pentru revista Esquire. În numãrul din septembrie al publicaþiei, Johnny Rãducanu nu a evitat nicio întrebare, rãspunsurile de o sinceritate excepþionalã ºi de un umor fin fãcând deliciul cititorilor la vremea respectivã
Despre femei: Îmi plac femeile inteligente ºi emancipate. N-am gãsit pânã acum femeia vieþii mele. Totdeauna a fost o aurorã falsã ºi am închis ochii.Pe mine m-au violat fetele, aºa mult le-am iubit. Pentru ele mi-am dat ºi cãmaºa de pe mine. Am fost îngãduitor chiar ºi cu cele care mi-au fãcut rãu. În casa mea n-a intrat nici o proastã. Dacã a intrat proastã, a ieºit deºteaptã"

Despre relaþii: "La 20 de ani iubirea þi-o decid alþii. La 30 e o confuzie, din care uneori se mai nasc ºi copii. La 50 de ani începe sã se apropie de adevãr. La 76 de ani... nu mai e nici o iubire. Am iubit pânã la vârsta asta ºi a ieºit un cãcat. Acum am doar relaþii"

Despre sex: "La mine uverturile sunt frumoase, nu fututul... Într-o zi mã pusesem în pat ºi voiam sã mã odihnesc; ei i s-a fãcut chef de dragoste ºi în timp ce fãceam amor a luat România Literarã ºi a început sã citeascã. Am vãzut ce face ºi-i ºtiam ºi ritmul de citit. ªi îi zic: „Ai ajuns la pasajul ãla unde George Cãlinescu spune cã existã câteva ipostaze în care poþi sã negi adevãrul? La care eºti, la prima sau la a doua?” Atunci gagica a explodat, a aruncat ziarul ºi a sãrit pe mine ca o hienã"
Despre aventuri: " În Suedia m-am culcat pe rând cu bunica, cu mama ºi cu fata de 14 ani care dormea cu poza mea sub pernã. Strigau suedezele dupã mine „You’re a fucking man!”. Nu mai era nimeni de culoarea mea pe-acolo""

Despre copii: "N-am vrut sã intru în programul naþional de multiplicare a rasei."

Despre Ion Iliescu: "Iliescu mi-a dat o decoraþie ºi m-a fãcut cavaler. L-am întrebat la ureche în timpul ceremoniei la ce e bun ordinul ãla. „Pãi, când o sã mori, o sã se tragã trei salve de tun.” „Mã cac pe ele de salve!”, i-am rãspuns."

Despre Dumnezeu: "Nu mã duc la bisericã, dar cred cã existã Dânsul. Dânsul chiar mi-a dat voie sã-i înjur pe popi, fiindcã am spus cã sunt din armata Lui, unde a fost ºi Beethoven general, ºi am primit derogare sã cânt ºi cu muzica mea sã împac oamenii."

Despre viaþa la 76 de ani (momentul acordãrii interviului): "Sã nu credeþi cã înaintea morþii m-au apucat gãinãriile. Sunt în perfecte facultãþi mintale. Þineþi minte cã toþi artiºtii care au ceva de spus au încontinuu – indiferent cã ºi-o exprimã sau nu – obsesia fututului. Vorbitul meu e o formã de libertate. De fapt, vorbele mele sunt doar niºte margini care echilibreazã un conþinut extrem de subþire"
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
un interviu de exceptie
http://www.realitatea.net/i...utere_871864.html
http://voxpublica.realitate...-maria-11787.html
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu l-am prins eu in floarea carierei, dar atunci cand nu canta le zicea "pe bune" fara menajamente.
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca. L-am vazut in doua spectacole la Satu Mare (era impreuna cu Harry Tavitian), m-a impresionat atat muzica lui cat si felul lui de a "participa" la spectacol; avea un fel de a-si prezenta piesele cu totul exceptional, a fost un adevarat show.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR