Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vali2.0

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Sal am un opel vectra din 1994 motor 2.0 16 valve cu cutie automata . Am plecat sanbata din buc cu ea si la jumatatea drumului dintre buc - urziceni a inceput sa nu mai schimbe viteza a ramas blocata in treapta a 4 nu mai schimba viteza am schinbat uleiu din cutie si am acratat selectoru acum o luna . ce credeti ca ar putea sa aibe eu nu stiu ce sa mai fac cu cutia ca sa o schimb sa pun una manuoala sa ce problema are ....... am mers pe manual si facea foarte urat tremura si daca o bag in R face urata de tot tremura si daca o las in N moare motoru se opreste Sad .......
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
E si ea batrana..Nu cred ca mai merita reparatia la service specializat,si daca te duci la orice mecanic de cartier l-ai bagat in ceata..Cel mai ieftin iesi daca iei alta-tot automata.Ca sa o transformi in manuala,tb.cutie,cablu,placa,disc,rulment si volanta.Adauga suporti motor,planetare,pedalier+pedale,schimbat traseu evacuare,plastice interioare si nu in ultimul rand partea electrica,de modificat.
S-ar putea sa mai imi scape ceva.Asta ar trebui sa fie varianta de rezerva,daca nu gasesti alta automata.
PS-Intreaba-l pe @maniacostil,el avea una de 1.8 16 V,mi se pare ca e aceeasi.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=63603
  • vali2.0

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
mersi mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR