Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • sorinel-IS

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua, de o bucata de timp am observat ca pierd antigel destul de repede, am analizat situatia si pierde pe la imbinarea de la radiator si partea de plastic din dreapta cum te uiti la masina, vreau sa stiu si eu care sunt etapele de demontare a radiatorului de racire tinand cont ca am si AC pe el Exclamation , exista vre-o modalitate sa il mai salvez? as putea sa iau ceva sa lipesc partea metalica de plasticul ala? el are niste cleme de care e prins de radiator si cred ca alea au cedat. Va multumesc pt raspunsuri
  • sorinel-IS

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Vad ca nimeni nu stie vreo idee la problema mea, poate totusi vede cineva, mersi mult
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Poate te ajuta urmatorul link.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=93571
  • sorinel-IS

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ksper a scris:Poate te ajuta urmatorul link.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=93571

Mersi mult chiar mi-a fost de mare ajutor, dar as vrea sa te intreb daca pot da jos si radiatorul de AC si de unde pot sa il desfac de racordurile lui? Cu ocazia asta poate gasesc si pe unde pierd si freon ca la mine dupa 1 an de cand am incarcat instalatia cand am verificat la cele 2 locasuri pe unde se incarca nici presiune de aer nu mai aveam, era mort total, mersi mult colegu
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Atunci , inainte sa te apuci de demontat, mergi la un centru de incarcari cu freon(service), sa iti verifice etanseitatea din instalatia de AC, atat cu aparatul de extras/incarcat freon si ulei special, cat si cu lampa speciala pe unde ai pierdere si acolo umbli, acest aspect privind problema de la AC.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR