Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • orbity19

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.6 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu mi-am luat masinuta de la ei (astra G 2001 , 1.6 16V) si in afara de cauciucuri - de schimbat si flitre nu am avut nici o problema. masina avea 96 si ceva de mii km (nu am pus-o pe nici un tester) si toata lumea care a vazut-o a zis ca arata super bine peste tot (ma refer mecanici) si ca nu ii dau anii care ii are. pretul la care am cumparat-o a fost de 7.350 euro (cu discount de 150euro) DAR mare atentie la preturile in euro si preturile in lei.
Sfatul meu, daca va cumparati sau vindeti o masina la ei sa o vindeti in LEI, pentru ca difera cursul lor valutar foarte mult(pana la 10 bani, poate si mai mult, fata de pretul de pe piata al euro, si la cateva mii se simte binishor). Rolling Eyes
Skip ads

  • vw18t

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Eu am reusit sa vand 3 masini la aaaauto.
1. super nova 2003 59 mii km. impecabila unic proprietar dar in 10.2006 cu 4600
2. opel astra sedan 2.0 dti 06-2002 ac geamuri fata jante15 masina era impecabila. 05-2007 cu 8900 euro
3. TEAPA BOMBELOR Vectra B sedan 1996 1.616v. 05-2007 masina era praf pilaf vopsita peste tot fierbea apa...lipita cu poxilina...sa nu curga apa...masina era pilaf pilaf 5200 euro.
Le-o fi placand de mine.! Numai bine.
Atentie la cumparari
  • andu.frf

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 Dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am fost la AAA-auto cu un opel astra 17dti 2001 luat de mine din Olanda cu tot cu drum si distributie facuta in Romania am ajuns la 7400E .Dupa ce sa invirtit un baietel pe linga masina un sfert de ora sa dus la sefu ca sa imi spuna pretul, vine la mine si imi spune ca pretul max este 6200E.Buna afacere pt AAA-auto pentru ca mai aveau la vinzare citeva masini cu8300E si cu km mai multi; ex 250mii. Am plecat amuzat de stilul lor de afacere.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am fost si eu pe la amaratii astia sa imi vand masina...concluzia care am tras-o e ca samsarii iti ofera un pret mult mai bun decat tzeparii astia si in plus masinile care le vand ei sunt terminate si au niste preturi incredibile
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ma voi duce si eu din curiozitate cu vechea masina(leganza..stare exceptionala, garantie f multe piese) sa vad catimi ofera pe ea si va voi tine la curent. De preturi nu stiu f multe la AAAauto, insa am o cunostinta care a cumparat un A4 din 2000 acum 2 ani si nu a schimbat abs nimic inafara de consumabile...poate a avut noroc, cine stie
  • bogdansbg

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z22
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Mai nou AAA Auto a inceput sa bage masini din parcul lor in Autovit. S-au gasit. 2 maghernite, una de tzepuit oamenii si alta de gazduit. Afacerea perfecta. Aveti mare grija cu masinile de la AAA Auto.

Nu mai vorbesc de incultura baietasilor de acolo care au confundat Fiesta din 2006 cu Citroen C3 si pana la urma l-am lamurit eu ca e Ford ca el era pe dinafara. Inafara de faptul ca i-am cerut 7500 el a venit la mine cu pret de 6000 Euro, evident masina care ei o vand cu aproape 10.000 Euro sau mai precis 34,500 RON.

La AAA Auto puteti vinde masini daca luati un carcalac d-ala de va viziteaza masinile ii ardeti 2 capace si-i spuneti ca-i dati 200-300 euro la masina daca va inainteaza oferta la sefi ca fiind exceptionala si gata. Asa fac 80% din samsarii din Autovit si de prin oras.

Mai bine cautati pe forumuri masini, unde sare lumea in capu vanzatorului daca pare suspicios.

Nu pot sa urez Bafta, dar pot ura Precautie !
  • allexx_25

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Fiecare are dreptul de a alege ce sa faca,nu-l obliga nimeni!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hopa! Very Happy Avem printre noi un reprezentant aaaauto?
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Citeam zilele trecute un articol , cum ca reprezentanta din Romania a lui AAA a inregistrat cele mai mari pierderi din tot grupul AAA .
De ce oare ? Dati-va afara "managerul" de la PR impreuna cu directorul general si schimbati atitudinea asta de samsari cu SRL !
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fuc***, sa nu-mi spui ca fac parte dintr-un cartel international... Ei, IBM si Macro$$oft... Embarassed
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cehia , Slovacia , Polonia , Arabia Saudita , Ungaria , Romania - acestea sunt sucursalele companiei care se numeste AAA Auto Inc
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Lipseste Liberia si Botswana, ca sa fie tacamul complet... Twisted Evil
Probabil in spate se gaseste vreun mafiot rus care albeste banii... Laughing Laughing
Skip ads

  • ENE AUREL

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1995 x 20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu cumparati masini de la AAA auto! nu cumparati fratilor ca va luati tzeapa !
  • costinvasile

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
detaliaza!
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
maine te mutam aici
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=9897
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
26mad a scris:Ma voi duce si eu din curiozitate cu vechea masina(leganza..stare exceptionala, garantie f multe piese) sa vad catimi ofera pe ea si va voi tine la curent. De preturi nu stiu f multe la AAAauto, insa am o cunostinta care a cumparat un A4 din 2000 acum 2 ani si nu a schimbat abs nimic inafara de consumabile...poate a avut noroc, cine stie

Rectific
1masina cunostintei a fost luata de la AAA auto cu mult timp in urma, probabil cand erau serioso
2. pe laganza stare impecabila mi-au oferit 3500euro, am pus intr-o joi afis pe ea iar sambata dimineata aveam 4700euro in mana, si asta ca aveam nevoie de bani si nu am tras de pret iar cumparatorul imi e amic ....
  • Toporas

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Oare cat ofera pe un Astra G 2008 cu pachet Family, electric, scut motor , comfort si proiectoare.Sedan , 1.4 90 cp, Black Sapphire. 4500 km ?

Cand o sa am drum pe acolo o sa ma opresc sa ma distrez putin.

Va tin la curent.
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
vad ca nu s a mai scris de mult pe aici. am fost azi la AAA AUTO doar in recunoastere si sa vad ce e de capul lor. pentru ca in ultimul timp bancile nu prea mai dau credite de nevoi personale din cauza crizei m am gandit sa incep sa ma interesez de un leasing la o vectra 2004-2005(motor de 1.9 sau 2.0). am zis sa dau o fuga pana la AAA sa vad ce masini au baietii si care sunt conditiile lor. am ajuns acolo si din 200 de masini cate au ei pe site in parc mai erau cred sub 70. nici nu am ajuns bine acolo ca si sare unu pe mine. ca ce doresc, cu ce sa ma ajute. ii zic cam ce m ar interesa si imi zice ca nu au deocamdata. ca poate as dori altceva un golf 4-5, o alta masina. ii zic nu domne, ma intereseaza o vectra si atat. imi spune sa i las un numar de telefon si cand o sa faca rost de masina or sa ma sune ei sa vin sa o vad. in tot timpu asta mi a repetat de vreo 10 ori ca poate ma razgandesc si iau altceva. dupa tot ce am citit aici incep sa ma calmez in legatura cu baietii astia. oricum daca ma suna ma duc sa vad ce au adus si o sa va tin la curent.

p.s: va rog sa mi spuneti daca stiti vreun alt parc auto care ofera leasing la masinile rulate si sunt cat de cat o firma mai serioasa decat astia de la AAA. si inca ceva, ce parere aveti de tiriac auto? sunt la fel de jepcari?

sper ca ma ajutati cu niste sfaturi!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am fost la AAA auto sa ma interesez pentru tatal meu. Am gasit la ei pe site loganuri si astre g la 15000 ron, dar cand am ajuns acolo mi-au zis ca tocamai dimineata au fost vandute(erau 3 loganuri si 2 astre g cu preturi aproximative de 16000 ron). No coment.
Dar mai avem si alte masini la pret bun imi spune tipul. Logan rosu, are vopsea originala domle la doar 22.000 ron(fusese rasturnat), Logan alb impecabil, 50.000 km reali, 26.000 ron(fost taxi, sarise de mult de 250000 km), o astra g verde, la 25.000 ron(mai avea putin si ii pica motorul jos), corsa c 1.7 dti la 28.000 ron(vopsita in 3 nuante). Una peste alta aproape toate masinile de acolo au avut probleme destul de grave care nu au fost remediate cum trebuie. Samsari cu acte. Pentru toate masinile se oferea garantie 3 luni la blocul motor.
In cele din urma, ca rezultat al unui topic de aici de pe forum am cumparat de la un dealer opel din bucuresti o corsa c cheala din 2005. Pretul a fost de 3350 euro, masina fiind in stare foarte buna de functionare, 50 si ceva de mii de km, carte service, garantie un an. Mai cumparasem de aici si mi s-au parut seriosi. Masina cred ca provenea de pe un leasing neachitat, daca nu de la buy back.
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
io am luat de la tiriac si mia dat 1 an garatie la motor cu conditia sa ma duc la ei la 1000 kmsa fac schimbul de ulei,proces verbal ca masina are cati km are pe bord,si atentie cand se ia masina ca iti zice ca o poliseaza si ei o aduc doar spalata in rest nu am nimic de zis despre ei Asta se intampla asta vara
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR