Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Va multumim pentru feedback-urile pozitive, incercam sa nu dezamagim.

MariusMeMo am citit topicul tau si sunt in dubii - aer fals, senzor turatie, chiar si senzorul de temp motor poate genera astfel de situatii. Suna la nr din primul mesaj pentru programare la diagnoza si incercam sa ii dam de cap.
Un lucru e clar - cand nu gasesc cauza unei probleme nu iau bani pe diagnoza.

julian_nica avem si sambata program scurt, pentru lucrari usoare si/sau continuarea celor nefinalizate. Sigur e vorba de ABS sau doar de placute? Pentru tempomat trebuie maneta, switch, instalare, programare (cod securitate necesar) dar stabilim totul telefonic.

foca montana merg instalate si la Vectra-C duze de Insignia, siner are Vectra-C.

radurdw spune te rog pentru ce operatiuni si/sau piese mai ai nevoie de preturi.
Bielete de directie - Lemforder 2x108+124 = 340 lei, inclus TVA, manopera, garantie 18 luni.
Recomand si inlocuirea capetelor de bara - Moog 2x65 = 130 lei, inclus TVA si garantie 18 luni. Manopera este 0 in acest caz.
Dupa aceasta operatiune trebuie facuta geometria, nu avem noi stand dar avem colaboratori.

Avram Adrian, am aranjat sa fie suficienta cafea in tonomat Wink

osc1or nu-ti face griji pentru cafea, este o cutie cu zahar pentru orice eventualitate.

marinikkk turbinele de Z17DTH sunt cam suieracioase de felul lor. Pe tester pot sa vad daca face presiunea ceruta.

gabby_ ne vedem luni la distributie.



Multumesc,o sa te anunt
  • zaky 26

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
multumesc mult baietilor de la EDS Service pentru calitatea servicilor si profesinalismului de care au dat dovada.
in urma unui transplant de "inima" ma declar super multumit de servicile prestate de baieti de la EDS
multumesc in mod special lui Marius care ma ajutat enorm,ma sfatuit cum e mai bine pt mine , nu ca in alta parte unde nu stiu mecanici sati bage pe git cit mai multe sa te jupoaie de bani si fac munca de mintuiala
Multumesc inca o data Marius pt sprijinul acordat stiu ca sa muncit mult la masina.

PS.
de acum cind o sa am probleme cu masina o sa fiu pe jumatate suparat,am gasit service-ul unde nu iti faci griji (daca o nimereste sau nu de data asta mecanicul) baieti de la EDS Service chiar stiu meserie
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
[quote="radurdw"]
maiandrei a scris:Va multumim pentru feedback-urile pozitive, incercam sa nu dezamagim.

MariusMeMo am citit topicul tau si sunt in dubii - aer fals, senzor turatie, chiar si senzorul de temp motor poate genera astfel de situatii. Suna la nr din primul mesaj pentru programare la diagnoza si incercam sa ii dam de cap.
Un lucru e clar - cand nu gasesc cauza unei probleme nu iau bani pe diagnoza.

julian_nica avem si sambata program scurt, pentru lucrari usoare si/sau continuarea celor nefinalizate. Sigur e vorba de ABS sau doar de placute? Pentru tempomat trebuie maneta, switch, instalare, programare (cod securitate necesar) dar stabilim totul telefonic.

foca montana merg instalate si la Vectra-C duze de Insignia, siner are Vectra-C.

radurdw spune te rog pentru ce operatiuni si/sau piese mai ai nevoie de preturi.
Bielete de directie - Lemforder 2x108+124 = 340 lei, inclus TVA, manopera, garantie 18 luni.
Recomand si inlocuirea capetelor de bara - Moog 2x65 = 130 lei, inclus TVA si garantie 18 luni. Manopera este 0 in acest caz.
Dupa aceasta operatiune trebuie facuta geometria, nu avem noi stand dar avem colaboratori.

Avram Adrian, am aranjat sa fie suficienta cafea in tonomat Wink

osc1or nu-ti face griji pentru cafea, este o cutie cu zahar pentru orice eventualitate.

marinikkk turbinele de Z17DTH sunt cam suieracioase de felul lor. Pe tester pot sa vad daca face presiunea ceruta.

gabby_ ne vedem luni la distributie.



Multumesc,o sa te anunt


Salut,pot sa vin sambata 22.01.2011 pt o diagnoza,mi e teama sa nu fie altceva in afara de bielete sau capete de bara?

Multumesc
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara
MaiAndrei cat m ar costa o verificare mai amanuntita?
Ca anumite pb stiu ca le am ( https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=79318 )

MS
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Pana atunci, o constatare generala pe elevator costa 62 lei (TVA inclus).

  • piolet

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salut,
si eu am beneficiat de serviciile excelente ale baietilor de acolo. am avut de schimbat puntea redresoare si releul de incarcare + schimbare TID cu BID si activare BC. toul a decurs foarte bine. nota 14,75(nota 15 nu se acorda niciodata). foarte bun cappucino cu ciocolata.
voi reveni pt alte probleme.
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut,pot sa vin sambata 22.01.2011 pt o diagnoza,mi e teama sa nu fie altceva in afara de bielete sau capete de bara?

Multumesc
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
radurdw a scris:Salut,pot sa vin sambata 22.01.2011 pt o diagnoza,mi e teama sa nu fie altceva in afara de bielete sau capete de bara?

Multumesc


Daca vrei un raspuns clar si la obiect suna 0722.238.381 iti va raspunde colega lui maiandrei si iti va da toate detaliile de care ai nevoie.

Foca
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
[quote="foca montana"]
radurdw a scris:Salut,pot sa vin sambata 22.01.2011 pt o diagnoza,mi e teama sa nu fie altceva in afara de bielete sau capete de bara?

Multumesc


Daca vrei un raspuns clar si la obiect suna 0722.238.381 iti va raspunde colega lui maiandrei si iti va da toate detaliile de care ai nevoie.

Foca


Multumesc
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
[quote="foca montana"]
radurdw a scris:Salut,pot sa vin sambata 22.01.2011 pt o diagnoza,mi e teama sa nu fie altceva in afara de bielete sau capete de bara?

Multumesc


Daca vrei un raspuns clar si la obiect suna 0722.238.381 iti va raspunde colega lui maiandrei si iti va da toate detaliile de care ai nevoie.

Foca

Multumesc
  • alin_18

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am fost azi pentru activare tempomat si ma declar multumit de calitatea serviciilor. Multumesc Marius .
Mergeti cu incredere.
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
[quote="radurdw"]
foca montana a scris:
radurdw a scris:Salut,pot sa vin sambata 22.01.2011 pt o diagnoza,mi e teama sa nu fie altceva in afara de bielete sau capete de bara?

Multumesc


Daca vrei un raspuns clar si la obiect suna 0722.238.381 iti va raspunde colega lui maiandrei si iti va da toate detaliile de care ai nevoie.

Foca

Multumesc



am rezolvat,sambata la 9,merci
  • MariusMeMo

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut baieti,vreau sa va recomand si eu Service-ul acesta, sunt oameni foarte comunicativi,oameni foarte de treaba,sincer ma asteptam sa gasesc numai persoane cu capul pe sus, dar m am inselat, preturi foarte OK.
RECOMAND la toata lumea, sa nu mai faca DIAGNOZA "tester" la colt de strada sau la service-uri unde va ia bani si nici nu va spune ceva exact.
Tin sa multumesc baietilor care mi au recomandat "Maiandrei", le mai multumesc baietilor de la service, in special Marius si Mihai, super de treaba baieti, de acum in colo sunt abonat la ei.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Miercuri am dus Astra la baieti si am abandonat-o pana joi cand am fost si am luat Astra si am abandonat Vectra pana azi.
Joi am stat mai mult pe acolo ca vroiam sa mai bag un ochi si eu pe la Vectra ca sa vad cum arata galeria de admisie cu swilu ala sarit si cu sistemul de 3 lei pe care l-a facut producatorul.
La ambele masini cand au desfacut si au mai gasit si alte bube fata de cele stiute ma-au sunat imediat si mi-au spus ce si cum, cat costa piesa si daca vreau sa o schimb.

Concluzie: baieti profi, treaba buna si clientu' fericit. Adica "well spent money".

Multumesc baieti Smile

Foca

PS: cafeaua este foarte misto si am fost foarte ospitalizat Smile
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Va multumim frumos pentru recomandari.

Am uitat sa precizez, de ceva timp se poate face plata cu cardul.
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Subscriu la aprecierile si recomandarile colegilor de mai sus.
Pe 19.01.2011, am batut si eu 350 Km pana la Bucuresti pentru revizie si constatare generala, etc. si am intalnit cea mai profesionista echipa de mecanici de Opel-uri pe care am vazut-o. Si credeti-ma ca pana in prezent am umblat prin multe reprezentante Opel (nu neaparat cu probleme, cu revizii, constatari, etc). Ce m-a surprins placut si totodata ce nu am vazut la alti mecanici, a fost siguranta si stapanirea de sine pe care o aveau indiferent de ce trebuiau sa faca, creandu-ti impresia ca totul este usor si se poate rezolva. In concluzie nu te nepadesc grijile ca nu mai pot pune piesele la loc, ca nu stiu ceva, ca strica ceva pe la motor.
In concluzie sunt "magicieni". Bravo si de acum incolo o sa-mi fac abonament.

P.S. Preturile si tarifele sunt super decente.
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
sal.Marius ma intereseaza schimbarea amortizoare(fata).....vreau sa stiu daca poti comanda tu si ma intereseaza si costul manopera....ms mult....imi poti face o oferta cu mai multe firme de amortizoare(pret+manopera)si sa mi-o trimiti prin Email (motanel_cristi@yahoo.com)Ms mult
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut !
Acum cateva zile am cumparat un Opel Astra H, cu motor 1.6 benzina din 2008, masina are acum fix 70K parcursi. Vreau neaparat sa vin pentru o revizie mai devreme decat este planificat ( 75 mii ) si tot odata am ceva intrebari cum ar fii. Cat ma costa aceasta revizie , + activare BC cu consum + placute frana fata/spate + o diagnoza colpleta la dvs. pentru ca nu am avut prea mare incredere cand am cumparat masina , am mers la Radacini , pentru un test. ( acolo a facut masina toate reviziile cu propietaru vechi. Daca se poate un raspuns PM sau mail la intrebarea mea .

Scuze de greseli gramaticale, dar nu sunt roman Smile

Multumesc mult !
  • deleted-29701

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Buna seara! Trebuie sa schimb pivotii si burduful de la planetara stanga, partea de la cutie (Corsa C, 2002, z12xe). Vreau sa stiu cat ma costa toata operatiunea (piese + manopera).
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Te salut, Andrei, sunt un client mai vechi al tau, de pe vremea cand aveai service langa "statuie". Am Corsa C, fabricatie 2006, motor Z 12 XEP. As putea veni la voi pentru o verificare de termostat (am senzatia ca este blocat pe deschis) si eventual pentru inlocuirea lui ?
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR