Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • dragosm1

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am corsa 1.2 model 2010, si de cateva saptamani aud la motor, dupa ce s-a incalzit, in zona din dreapta, cum stai in masina, un zgomot constant, ca cel produs de tacheti. La service (DiBas) mi s-a spus ca tachetii ar fi hidraulici si ca in zona aia e un acumulator de gas care preia vaporii din rezervor si ca acest acumulator dupa ce motorul s-a incalzit ar atinge o alta parte metalica si se aude acest zgomot. In rest nu masina e ok, nu se aprinde martor la bord, km are putini, nu a fost supusa la eforturi sau orice alta posibila cauza.

/ e o discutie inceputa de mai multe ori, legata de zgomot. Am mai postat si in alta parte, insa raspunsul intarzie /

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

  • aecrim

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Asa cum s-a mai discutat si in alta parte, este vorba despre valva de purjare vapori de benzina. Se pare ca este ceva obisnuit la Corse.
  • dragosm1

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2010 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Si este grav? trebuie remediat ? e un comportament "normal" la Corse?
  • aecrim

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu cat de normal sau nu este. Oameni mai avizati ca mine spun ca nu influenteaza in niciun fel functionarea masinii. Si pe mine ma enerveaza dar trebuie sa ma obisnuiesc cu gandul.
  • RazvanD

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema(oare cate o sa mai am!) Very Happy
Defapt sunt 2 probleme: prima prob - knd virez dreapta se aude un uruit numai la roata din dreapta(ce sa fie?capat de bara sau altceva?)
si a 2 a prob. - a roata din spate stanga se aude ca si cum as avea un carton sub masina si il tarasc dupa mine(m-am uitat sub masina....nimic)
Va rog putin ajutor
Am uitat sa specific am un corsa 1.2
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR