Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • ioan ioan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Rog daca cineva a intampinat astfel de probleme la agila1.2 din2001. Atunci cand accelerez si am peste 60 km se aude in fata dar simt si in pedala de acceleratie o vibratie insotita de zgomot un "turuit" dar daca las acceleratia si viteza se mentine sau creste in cazul in care sunt in coborare totul revine la normal. zgomotul se aude mai ales in sarcina cand urc si cu atat mai tare cu cat apas acceleratia. am schimbat cauciucurile le am echilibrat dar tot la fel, totusi simt ca sunetul vine din centru fata si spre dreapta. interasant eca dupa ce am ridicat masina pe elevator nimic suspect, apoi dupa ce am plecat cu ea parca sa asezat la loc, totul normal , dar a reaparut probleme dupa cativa Khilometri si cateva gropi, mi se pare ca ceva sare de la loc si se pune la loc cand o ridic pe elevator. daca fortez masina peste 60km si apas tare acceleratia sunetul .:turuitul: e tare se misca si masina simt in pedala si se transmite si in volan. MULTUMESC ANTICIPAT.

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La mine (astra f) a fost de vina planetara.Si eu aveam o bataie numai cand acceleram dar la mine vibra in acelasi timp si volanul.
  • ioan ioan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc mult. Si eu m am gandit ca planetara ar putea fii. Intr un fel m as bucura sa fie planetara si nu ceva mai complicat. Intrebarea mea e ca de ce uneori sunt probleme altaori totul pare normal,asa se manifesta planetara?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR