Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Dupa cum zice si in titlu am gasit o pate cam mare de ulei prelinsa pe toate piesele prin partea rotii fata pasager.Avand un zgomt de la roata(ceva antiruliu) , m-am uita pe acolo, cand colo o pata de ulei pe acolo.La garajist mi-a spus ca probabil un colier era slabit si ca l-a strans , acum astept un pic sa vad daca sunt diferente.Pata de ulei se vede cand te uiti dedesubt de masina este un burduf gros ce face legatura intre doua tevi.Pe acolo se scurge.
Vi s-a intamplat si voua asa ceva , cei care aveti diesel , 1.9 ctdi , 150cp?O fi grav?
Multumiri!

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Furtunul de boost. Au m-ai patit altii...

Schimba-l si vei avea alta masina.
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Tony merci pentru raspuns. Masina merge bine zic eu si nu prea as dori sa il schimb.Am sa il verific daca mai sunt pete de ulei.Tu vrei sa zici ca ar putea fi fisurata si singura modalitate este inlocuirea ?
Merci inca o data!
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Stai ca n-am citit bine. Sa stranga mecanicul colierul Laughing si sa se uite dupa fisuri.
Skip ads

  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
M-am mai uitat azi pe colo si nu mai este murdar asa tare.
Am mai strans colierul inca un pic.
  • cristisan55

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Colier, fisuri s-au inlocuirea furtunului.
  • adexpert_com

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
emilluss a scris:Dupa cum zice si in titlu am gasit o pate cam mare de ulei prelinsa pe toate piesele prin partea rotii fata pasager.Avand un zgomt de la roata(ceva antiruliu) , m-am uita pe acolo, cand colo o pata de ulei pe acolo.La garajist mi-a spus ca probabil un colier era slabit si ca l-a strans , acum astept un pic sa vad daca sunt diferente.Pata de ulei se vede cand te uiti dedesubt de masina este un burduf gros ce face legatura intre doua tevi.Pe acolo se scurge.
Vi s-a intamplat si voua asa ceva , cei care aveti diesel , 1.9 ctdi , 150cp?O fi grav?
Multumiri!

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.

Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos


poti pune o poza?

scz, acum am vazut ca ai dth, nu dt.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR