Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • d3ath_sm0k3

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut cine ma poate ajuta sa desfac bordul (partea centrala ) la astra g. Adica daca e vreo chestie la care trebuie sa fiu atent....in sensul asta.

PS : Am folosit search da nu am gasit nimic concret. Decat discutii care pleaca de la o tema si se ajunge la alta care nu are nici o legatura. Ex: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=54869 ...
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=6688
Aici se da link spre acelasi post cu nici o legatura cu subiectul https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=59118.
Skip ads

  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
desfaci cutia de depozitare de sub butoanele de la aeroterma,respectiv dezaburire si AC,si recirculare,cutia e prinsa in 4 cleme (2 sus si 2 jos)cu ajutorul unei surubelnite dreapte,ridici usor clemele sa lu le rupi,apoi,desfaci compartimentul birchetei,ea este prinsa de consola centrala sunt 2 suruburi cate unu pe fiecare parte le desfaci si pe acelea, , ,demontezi cd-player-ul si in acel locas sunt iar 2 suruburi,cate unu pe fiecare parte respectiv , desfaci butonul de la avarii,cu ajutorul unei spatule ceva de plastic ,apoi gurile de ventilatie,acestea vor iesi putin mai greu ,recomandarea mea este tot asa cu ajutorul unei spatule de plastic introduci intre grila si consola se aude un clic si apoi o tragi afara,trebuie sa ai rabdare,,cam asa trebuie sa iti ramane consola dupa ce ai parcurs toate etapele de mai sus,apoi impingi usor rotitele de reglaj de pe consola centrala si tragi de consola usor,desfaci si mid-ul care este prins in 2 clema dak numa insel,si chiar sus langa parbriz aceasta este prinsa intr-o clema centrala tot asa cu rabdare o tragi afara,imi pare rau ca nu mai am o poza sa iti arat si acea clema,la prinderea consolei procedezi exact invers,dak intampini probleme nu ezita sa ma intrebi,Spor la treaba
  • d3ath_sm0k3

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ok...ms de raspuns...foarte ok explicatia.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cand am dat consola jos - de vreo 7 ori - nu am scos niciodata butonul de avarii sau grilele de ventilatie, au iesit ca un bloc unitar, era prins in cleme! Incearca sa il scoti asa, cand ai scos toate suruburile de prindere! Si am scos doar mufa butonului de avarii! Partea cea mai dificila a fost cd-playerul! Bafta!
Skip ads

  • d3ath_sm0k3

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai si la mine tot la cd-player m-am blocat si nu am reusit...Nu am avut tije sa bag pe gauri sa deblochez clemele....Presupun ca asta e ideea. Adica am avut niste tije da erau cam subtiri. Eu vreau sa inlocuiesc un bec in partea stanga a consolei. Daca exista vreo modalitate mai simpla....dar nu cred.
  • ionelas

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
cum pot sa demufez rotitele de clima si de aer deaburire etc ms ...Very Happy
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Iti arat eu cum se desfac daca vii la kaufland in Craiovei,ca asa prin explicatii nu stiu ce o sa intelegi
  • ionelas

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@vallyyy da dar cand Very Happy ms
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pai cand vrei,imi dai un mesaj privat pe forum sau aici,la ce vrei tu sa desfaci nu avem ce face in 10 minute maxim
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR