Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Iata primul meu tutorial video, nu l-as fi facut fara indemnul lui Stefan Tolos. Este vorba despre schimbarea termostatului la o Corsa C, motor Z14XE, 2002. Acelasi tutorial se poate aplica si pentru schimbarea antigelului, e foarte simplu.

Veti vedea pe parcurs ca s-au mai adus cateva scule ce nu au fost prezentate la inceput. Ce am uitat este sa filmez si conectarea bateriei la final dar sunt sigur ca va descurcati fara probleme. Pentru coduri si preturi, cel mai bine e sa va uitati in topicul dedicat de la Corsa C, un link aici.

Acolo am prezentat si comparatia intre termostatul vechi si cel nou din punct de vedere al functionarii,cu explicatii in detaliu pe grafic,aici expun doar poza comparativa:



Imi cer scuze pentru calitatea filmarii, practic am tinut cu o mana telefonul si cu cealalta incercam sa lucrez. Pe alocuri a trebuit sa opresc filmarea pentru diverse operatiuni care necesitau doua maini.


  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Felicitari,pana la urma te-ai descurcat de minune.Placerea de a te indemna a fost de partea mea.

A iesit un tutorial bun,sa nu uiti sa neutralizezi antigelul dat pe langa, cu apa. Wink

Respect!
  • Kairos88

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Salut.Cum ai inregistrat valori ca sa-ti generezi grafice in Excel ? Cu diagnoza sau sistem de achizitie ?
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cu o clona de opcom. fisierul e salvat ca .csv, se face prelucrare in excel si iti iese un grafic.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR