Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut... a mai schimbat cineva parbrizul la corsa C de curand?
Ma interesa ai pe mine unde pot efectua o astfel de operatiune la un service cat de cat ok in zona Vrancea - Buzau - Bacau
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
gimarom bz sau bc. cred ca e si in focsani. din ce stiu aduc pilkington care e echiparea de fabrica.
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:gimarom bz sau bc. cred ca e si in focsani. din ce stiu aduc pilkington care e echiparea de fabrica.


ok... am auzit de ei... din ce am vazut pe net au si un punct de lucru in Focsani... ramana sa ma interesaz... Sper sa nu fie vorba de acel defect de fabricatie de care se tot vorbeste pe aici...

Multumesc.
  • shaolinu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1997 x14sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2010

  • Mesaj Privat
prin iasi are cineva ideea unde gasesc parbrize de vanzare si cam la ce pret pentru o corsa B din 1997!
am gasit parbrizul cu o crapatura in jur de vreo 10 cm subt stergatorul din dreapta,iar a doua zi sa marit vazand cu ochii pana la mine subt volan... as fi interesat sa stiu si motivul pentru care sa intamplat asta pentru ca pe viitor sa nu-l mai repet. Multumesc pentru timpul acordat!

mentionez ca parbrizul care il am acum pe masina este o fima NordGlass sau ceva de genul... este cel original sau a mai fost schimbat?
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sf. Andrei - SaintGobain
Podul de Fier - NordGlass
Bucium - Pilkington
Pret nu stiu dar mai mult de 300lei nu cred sa fie. Echiparea originala este Pilkington 99%
Motiv Question posibil era parbrizul rece, caroseria slaba si ai dat aer fierbinte pe el, ajutat si de ceva zgaraieturi de batranete a facut poc.
  • shaolinu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1997 x14sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2010

  • Mesaj Privat
k multumesc mult am sa ma duc maine sa vad ce rezolv Very Happy
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut, a inlocuit cineva de curand parbrizul in Bucuresti? Stiti vreun loc OK unde sa merg? Preturi?

O zi buna!



Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

12/8/2011 3:58:59 AM

  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
[quote="GRGGHN"]Salut, a inlocuit cineva de curand parbrizul in Bucuresti? Stiti vreun loc OK unde sa merg? Preturi?

O zi buna!
Skip ads

  • i0nutz83

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Targoviste
  • Masina: Corsa Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mda. Mi s-a intamplat si mie. Masina are aproape 6 ani, 70,000 km. Azi am observat, in benzinarie. A crapat cam la jumatate, partea de jos, merge putin in sus apoi spre sofer 6-7 cm si pare ca se pierde. Se poate face ceva sa nu avanseze? Nu am bani acum sa il schimb. Din experienta celor patiti, cam cat se poate merge cu el asa? Nu am luat nicio piatra in 6 ani, in afara unora de sus, am prins o grindina mare in Ungaria Smile
  • gbl1008

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut am ºi eu o întrebare pentru Dl Dancuiureanu cît de bun este un parbriz Pilkington de 75% cu marca gm pe el rog un raspuns dacã se poate , mulþumescl.
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am Opel Corsa C, fabricatie 2006. A venit si randul meu sa am probleme cu parbrizul. Eram in trafic, aveam ceva viteza, pe banda 2, cu masini si pe stanga si pe dreapta. Si la un moment dat aud un "poc". Si cand ma uit mai bine, vad o gaurica in parbriz, cam in dreptul ochilor soferului. Presupun ca mi-a sarit in parbriz o pietricica din rotile altei masini. Gaurica nu perforeaza parbrizul, e numai la exterior, si are cateva raze mici care pleaca din ea. Presupun ca in timp razele astea se vor lungi... Sad Acuma, ce trebuie sa fac: pot circula cu masina asa, sau trebuie sa ma duc sa fac imediat o constatare la politie? Si intrebarea principala... cum schimb parbrizul: pe CASCO sau pe banii mei? Si ce marca de parbriz sa pun in loc? Pe cel original scrie GM...
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca esti fericitul posesor al unei polite casco foarte bine, deschizi dosar de dauna pe polita casco cu conditia sa nu ai fransiza!
Daca polita casco e cu fransiza schimbi parbrizul pe cheltuiala ta.
Multe parbrize din fabrica sunt produse de splintex pentru gm, dar acum poti alege ( linistit) pilkington.
Eu am schimbat cu 2 ani in urma parbrizul din fabrica cu un pilkington. Am avut sansa unei oferte de nerefuzat si totul a costat 275 roni.
Skip ads

  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Merci, corsablue. Noi am mai vorbit de-a lungul timpului si mi-aduc aminte ca esti un tip ok. Revenind la problema mea... intr-adevar, pe parbrizul meu actual (parbrizul cu care a venit masina de la dealer) scrie GM dar scrie si Splintex. Tu imi recomanzi sa pun parbriz Pilkington in loc de Splintex? E mai bun Pilkington?
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu neaparat recomand Pilkington. Eu nu am gasit la acel moment Splintex si am optat pentru Pilkington.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR