Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • bebelul

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa ZI4XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
as vrea sa schimb si eu oglinda de pe partea soferului ca este crapata, a mai schimbat cineva?
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
toata oglinda sau doar sticla ? daca e doar sticla,nu e mare filozofie dar iti sugerez sa-ti cumperi originala deoarece la cele facute pe diverse vapoare (firme care fabrica aproape de original) nu or sa vina perfect si o sa te cam chinui sa o indesi acolo.
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu am cumparat oglinda pe producator si nu am avut probleme cu ea , ironia este ca geamul de oglinda costa undeva la 60 ron si tot asnamblul costa 120 ron .
  • keepwalking

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Am cumparat un opel corsa din 2003 si pe partea dreapta este oglinda normala ... deci va dati seama ca e ca si cum nu as avea oglinda. Se poate pune doar oglinda (geamul) fara sa cumpar intregul corp? Oglinda este electrica cu incalzire.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca mai are toata instalatia intacta si gasesti sticla de oglinda de masina originala de poate pune la loc.
  • keepwalking

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Daca mai are toata instalatia intacta si gasesti sticla de oglinda de masina originala de poate pune la loc.


Mersi. Exista vreun tutorial pe undeva cum sa fac asta?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu am vazut.Dar poti cauta.
In principiu trebuie sa o dezlipesti pe gea veche cu girija.Si sa o lipesti pe cea noua cu ceva rezistent la caldura si umiditate.
  • keepwalking

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Nu am vazut.Dar poti cauta.
In principiu trebuie sa o dezlipesti pe gea veche cu girija.Si sa o lipesti pe cea noua cu ceva rezistent la caldura si umiditate.

Mersi, am gasit multe variante dar nk precis pentru electrica si corsa C


Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

23.08.2011 23:30:43


Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

23.08.2011 23:30:47
Skip ads

  • crystynik

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Buna, as dori sa intreb legat de oglinzile masinii...sunt oglinzi electrice, carcasa este prezenta, am vazut ca si firele sunt inca prezente dar lipseste oglinda in sine (am vazut ca se numeste geam oglinda). Pot cumpara doar geamul oglinda sa il montez in prezenta carcasa sau trebuie sa le inlocuiesc cu totul. Iar daca pot cumpara doar geamul oglinda...trebuie sa fie ceva special pentru ca e electrica sau poate fi unul din.... https://www.clubopel.com/lin...www.autokarma.ro. cele de aici.
Sunt inca in stadiul in care imi caut masina, am gasit acum una care pare in regula dar ii lipsesc oglinzile.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
poti cumpara doar oglinda, insa atentie la sistemul de prindere
Eu am facut upgrade la masina sotiei de la oglinzi manuale la oglinzi electrice. Am luat oglinzi aftermarket. Anul trecut cineva a vrut sa fure geamul de pe stanga, l-a spart. Partea naspa e ca am gasit un singur cod de geam, VanWiesel, care sa imi potriveasca pe sistemuld e prindere de pe corp, si pe codul respectiv nimeni nu aducea. In final am luat corp complet.

Bine, daca corpurile sunt OEM, nu ar trebui sa ai problema asta
  • crystynik

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am inteles, cel mai probabil trebuie sa iau cu tot cu corp. Am vazut ca acesta se poate dezmembra ca sa ii pot schimba partea de sus colorata, pot scoate capacul colorat de la prezentul corp si sa il pun pe noul corp, ca sa nu fie oglinzile negre iar masina alta culoare Very Happy
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Din nou, daca corpul oglinzii e OEM, vei gasi cu usurinta si la bani putini geam care sa se potriveasca
Skip ads

  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Am si eu o problema cu oglinzile electrice, in sensul ca nu functioneaza deloc, apas butoanele si nu se aude/vede nimic. ce ar putea fi ? Corsa C 2001
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Sigurante, buton, motorase, buton selectie, cablaj usa. La alegere.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR