Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Prodan Darius

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Buna tuturor. Am luat de curand carnetul (deci sunt cam nou in domeniu) si vreau sa imi cumpar o masina. Am vazut la cineva un corsa d cu motor 1.2 c (clima, cd30 mp3, tempomat, CB) care avea si instalatie de gaz, de care omul zicea ca a fost montata in fabrica. Masina avea in jur de 102 mii km in bord si cerea cam 3600 euro pe ea. Ce ziceti merita Question ? Si mai important, stiti cumva daca la modelele cu instalatie de gaz montata din fabrica difera prin ceva la motor fata de cele normale sau la care instalatia este montata ulterior ?
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Posteaza seria sasiu aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=57420 si vei afla mai multe despre masina.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Prodan Darius a scris:Buna tuturor. Am luat de curand carnetul (deci sunt cam nou in domeniu) si vreau sa imi cumpar o masina. Am vazut la cineva un corsa d cu motor 1.2 c (clima, cd30 mp3, tempomat, CB) care avea si instalatie de gaz, de care omul zicea ca a fost montata in fabrica. Masina avea in jur de 102 mii km in bord si cerea cam 3600 euro pe ea. Ce ziceti merita Question ? Si mai important, stiti cumva daca la modelele cu instalatie de gaz montata din fabrica difera prin ceva la motor fata de cele normale sau la care instalatia este montata ulterior ?

din cate stiu eu la supape clar exista diferente, sunt mai rezistente
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR