Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Am auzit ca pe drumul Deva-Arad sunt multe lucrari si as vrea sa folosesc o ruta ocolitoare pentru iesirea din tara (in perioada 17-18 august): Bucuresti-Craiova-Drobeta-Caransebes-Timisoara. As vrea sa stiu daca acest drum se poate face fara probleme intr-o zi (lucrari, semafoare, camioane multe...), deci daca aveti ceva informatii recente acestea sunt bine-venite. As vrea sa raman noaptea in zona Lugoj (inainte sau dupa), poate stiti de asemenea pe unde ma pot caza o noapte in mod decent.
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Bucuresti-Drobeta e ok, se lucreaza la o portiune mica, dar fara probleme. Dar Orsova-Caransabes e ucigator. Cred ca il faci cam in 3 ore. Sunt portiuni intregi unde soseaua lipseste, e doar pietris( pe E70) si portiuni in care sunt amplasate semafoare pentru lucrari.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa schimbi masina in Caransebes, poti sa mergi pe acolo. Altfel .... Deva
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Pe Deva - Arad e OK, sunt doar 1 sau 2 semafoare. Per ansamblu, sunt doar vreo cativa km mai rai, in rest e foarte bun.

Pe Orsova - Caransebes, in schimb, sunt mult mai multi km stricati. Faci 3h si inghiti mult praf. Apoi, Lugoj - Timisoara, are portiuni reparate, dar are si multe suprize (gropi, praguri).

De aglomerate, ambele sunt cam la fel de pline de TIR-uri, autobuze, tractoare, etc, dar una peste alta iti recomand Deva-Arad.

L.E.: am uitat sa-ti zic de Sibiu - Brasov, sunt 32 de semafoare si faci alte 3h. E mult mai bine sa mergi Sibiu - Sighisoara - Brasov, faci vreo 50km in plus dar castigi 30-60minute si multi nervi Smile
Cat despre cazare in zona, spre rusinea mea nu stiu sa-ti recomand nimic fain in zona Lugoj Sad Dar oricum zona nu e prea pitoreasca, si mai ai 60km pana la Timisoara, iar in Timisoara, cred ca te descurci Smile
Skip ads

  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru informatii, se pare ca tot prin Pitesti-Sibiu-Deva-Arad voi pleca pe 17 august, pana atunci daca apar noutati legate de acest ultim traseu astept sa le postati aici. Inca o data multumiri !
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@viorelb: vezi ce am descris la https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=17817
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR