Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • cata77halle

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
[quote="cata77halle"]
bandreyi9 a scris:am primit un dvd-tv si vreau sa il montez tot pe o vectra c dar nu stiu daca imi mai afiseaza bcstie cineva daca imi ramane bc?[/quot

Salut, din cate m-am tot documentat si am citi si eu, se pare ca anumiti producatori de DVD.uri cu Touchscreen, concet de la bun inceput pt ce auto sunt compatibile. Eu am gasit si de Kenwood , Pioneer si Alpine...dar pe Ebay.de pretul lor e undeva intre 170-270 euro. Aceste cu siguranta iti v-or permite sa poti vedea afisarea BC, regaj climatronic etc.

Mai adaug si un Link in care se oserva mult mai bine ce am spus.
http://www.esderman.ro/inte...ntara-vivaro.html
Adaptor comenzi volan ce permite conectarea unui player auto aftermarket la comenzile volan de fabrica ale masinii, interfata dedicata pentru marca auto Opel
Compatibilitate cu urmatoarele modele Opel

Opel Astra H 2004->2010
Opel Corsa D 2006->2009
Opel Signum 2005->
Opel Vectra C 2004->2012
Opel Vivaro 2006->
Opel Tigra 2005->2013
Opel Antara 2007->2010
Opel Zafira 2005->2012

Compatibilitate Playere

ALPINE
BECKER
BLAUPUNKT
CLARION
JVC
LG
KENWOOD
PANASONIC
PIONEER
SONY
ZENEC
Skip ads

  • cata77halle

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Kodatu Sep a scris:Salut, mai este cineva pe aici sa ma ajute si pe mine?

Doresc si eu sa schimb HU cu un CD player cu USB, deoarece m-am saturat sa tot fac CD-uri pt masina. Masina este o Vectra C, cu VDO Siemens 2005.

Am inteles ca exista casetofoane care atunci cand le cumperi au si acel adaptor. Care ar fi acelea?

Stima

Se achizitioneaza extra, cu este inclus in pacetul cu DVD-ul, si ar fi urmatorul
Adaptor comenzi volan ce permite conectarea unui player auto aftermarket la comenzile volan de fabrica ale masinii, interfata dedicata pentru marca auto Opel
Compatibilitate cu urmatoarele modele Opel

Opel Astra H 2004->2010
Opel Corsa D 2006->2009
Opel Signum 2005->
Opel Vectra C 2004->2012
Opel Vivaro 2006->
Opel Tigra 2005->2013
Opel Antara 2007->2010
Opel Zafira 2005->2012

Compatibilitate Playere

ALPINE
BECKER
BLAUPUNKT
CLARION
JVC
LG
KENWOOD
PANASONIC
PIONEER
SONY
ZENEC

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
si uite așa și reușit sa-ti triplezi numãrul de postãri în câteva minute, postând același lucru și fãcând reclama, adicã cãlcând în picioare regulile forumului...
  • cata77halle

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Sal, nu te inteleg cu ce am gresit din moment ce am incercat sa lamuresc enigmele unor oameni posesori ca si mine de Opel , ce doresc instalarea altui Player inafara de cel original. Forumul nu e pt dezaterea si rezolavarea problemelor aparute . Cred ca multi doresc sa afle defectele reale si cand merg intr-un Service auto la diagnoza dar stupoare majoritatea habar nu au care e defectul real , si o tot dau cu presupusul, si daca uni din noi ne-a, lovit deja dece sa nu ajutam. Trebuie intot deauna sa asteptam bani pt a rezolva o defectiune, nu am putea sa si explicam cum o poate omul repara singur?, da ca a persoana nu doreste sa se murdareasca atunci percepem manopera.
Cu stima si scuzele mele daca am deranjat pe cineva prin faptul ca am oferit informatie si poate putin ajutor pe intelesul celor ce au dorit informatia.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Puteai sa postezi o singura data nu de n ori...
Repetitia este intr-adevar mama invataturii, dar nu cand e scrisa de mai multe ori, ci doar cand e citita de mai multe ori...
Pe tine nu te deranjeaza sa vezi aceeasi chestie scrisa de 4 ori?

Plus ca informatia de acolo nu e completa.
Nu merge pe orice masina din acea lista ci doar pe cele full can.
Pe half can nu functioneaza. Vei ramane fara comenzi pe volan.
  • maryan_nar

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Acel cablu adaptor e doar pt comenzile de pe volan, enigma e cum rãmâne controlul asupra BC odatã ce acesta e controlat doar din unitatea audio originala(eu am pus o maneta de stergatoare cu butoane pt BC si am activat o cu TECH 2 dar nu a funcþionat, bine nici ccrt 2008 nu l demontasem) . De moment am abandonat proiectul dar cât de curând o sa renunþ la range ul si consumurile afiºate pe GID care oricum sunt ireale( când fac plinul si îmi afiºeazã 1300 km range ma pufneºte rasul când ºtiu ca maºina mai mult dr 900 / 950 km nu face)
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la mine range-ul e ok dar e alta generatie de masina (a mea e full can).
range-ul gresit poate fi si din alte cauze nu doar din o eroare a bc, si daca nu ma insel se poate corecta (cu testerul).

legat de modulele astea...
eu am vorbit cu cineva la un service de electrica auto si mi-a zis clar ca pe cele half can nu functioneaza aproape nici un modul de-asta. mi-a zis ca are destul de multi clienti cu vectra c 2002-2004 care vin la el si incearca diverse chestii care nu prea merg...
unii aleg sa renunte la controalele de pe volan si la computerul de bord...
sunt doar cateva modele de cdplayere care merg pe half can si alea sunt foarte scumpe (din cauza ca nu s-au produs foarte mult timp cele half can, doar vreo 2 ani si nici nu prezinta interes, pentru ca zafira b, astra h sunt toate full can).
daca te uiti la cdplayerele compatibile cu vectra c / astra h / zafira b si din care poti comanda bc, o sa vezi ca marea lor majoritate au o muchie verticala pe mijloc, semn ca sunt gandite pentru astra h sau zafira b si toate au ca si compatibilitate vectra c 2004-2009, adica full can.

de curiozitate, ai facut tu proba la un astfel de dispozitiv si a mers pe vectra c half can?
  • cata77halle

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna, sincer nu am facut proba la vectra C 2002-2004, a mea este din 2005 1.9cdti, si e ok cu commenziile pe volan,, si sunt CDplayere comatibile intradevar scumpe cum am si mentionat, pe ebay.de se gasesc undeva de la 170 euro second-hand, pana la 260 euro si aceste sunt noi.care indeplinesc perfect functiile vechiului CDplayer oe opel..Incerc sa prind unul in licitatie ceva mai ieftin de ceva vreme.
  • IBusaAntonyo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Am si eu o ploblema am un opel vectra c signum din 2003 am cumparat un dvd auto universal si l-am dat jos pe cel original dar imi trebuie mufa ca nu se potrivesc mufa masini e dinaia cu 3 iesiri ?!?!? Cum ii spune la muntele ce trebuie
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR