Ai uitat parola?

• Cristian C

• Mesaje scrise: 4
  • Masina: Astra din 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 16 Mai 2019

• Garaj Mesaj Privat
Salutare tuturor! Conduc de vreo lună un Opel Astra J 2010, pe care tatăl meu nu îl mai poate folosi.Mașina are 18.000 km, totul ok. Am remarcat de două zile o pată pe bancheta spate. Azi am avut vreme și am aruncat un ochi mai atent. Nu este apă, ci un lichid uleios care se regăsește puțin și sub banchetă. Aveți idee ce poate fi? Menționez că în portbagaj nu e nicio problemă, pe banchetă nu a fost pus niciun recipient cu lichide etc. Mulțumesc!

MODEL: Astra 2010
MOTOR: 1.4 140 cp
  • RADU FLORIAN

• Mesaje scrise: 777
  • Masina: Astra A17DTJ din 2010
  • Cont inregistrat in: 06 Mar 2009

• Garaj Mesaj Privat
Sigur cineva a varsat ceva pe bancheta , nu exista nici un fel de lichide in masina , mai ales in zona aceea.Apropo , 2010 si doar 18000 km ?
  • Cristian C

• Garaj Mesaj Privat
Straniu e că nu stiu să fi vărsat cineva ceva, dar am să verific . Am mers 90% din timp singur.Are doar 18000, avea 17000 când am luat-o eu, tata a cumpărat-o mai mult pentru ...vecini Smile) Multumesc pentru răspuns!
  • Cristian C

• Garaj Mesaj Privat
Am fost la spălătorie, au confirmat și băieții că e ceva uleios și au spalat cu ceva, au aspirat, mă rog...Cred că cei de la service, unde am trecut pentru o verificare au vărsat ceva, altă variantă nu e...Eu beau apă Smile)) Pentru că vreau să fac treaba până la capăt, am decis să scot șezutul banchetei spate. Știți cumva ce o ține la mijloc?Mulțumesc!
  • RADU FLORIAN

• Mesaje scrise: 777
  • Masina: Astra A17DTJ din 2010
  • Cont inregistrat in: 06 Mar 2009

• Garaj Mesaj Privat
Este prinsa cu suruburi , nu este rabatabila .
  • Cristian C

• Garaj Mesaj Privat
Mulțumesc mult! Am ridicat-o puțin,cât să șterg și să așez câteva lavete absorbante. O las așa vreo două zile. Macar pata de pe ea s-ar curățat la spălătorie. Weekend bun!

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata