Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mihailee

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006 ijt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2015

  • Mesaj Privat
R0ME0 a scris:Azi am avut timp si am montat AUX-IN, dar cu unele modificari. Am folosit tutorialul din 2012 dar cei 4 condesatori C3, C4, C5, C6 i-am folosit de 1uF si C7 de 100nF, fara a mai lipi rezistentele, in rest am folosit aceleasi piese ca in tutorial. As mai fi vrut ca in loc de C10=680pF sa lipesc o rezistenta de 4,7kOhmi k in tutorialul din 2010, dar nu stiu ce claritate ar mai fi avut sunetul. Rezultatul modificarilor este ca nu se aud bruieli de nici un fel, chiar daca mufa jack nu e introdusa in niciun dispozitiv, sunetul e clar, basul puternic, dar nu se aude la fel de tare ca sunetul de pe radio volumul fiind la maxim la ambele dispozitive, dar oricum e acceptabil. Daca stie cineva cum am putea ridica puterea sunetului pe Aux ca cel de pe radio sau CD?
Atasez poze dar nu le criticati pt k lipiturile nu au fost facute cu o statie de aer cald, ci cu fludor si pistolul de lipit Smile)))



Pt asta iti trebuie un preamplificator inserat in electronica aparatului, unde si de care trebuie verificata o schema electrica.
Skip ads

  • HABRA.SAID

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2014

  • Mesaj Privat
salutare baieti am si eu un cd 70 navi si as vrea si eu sa pun aux numai ca nu ma pricep asi avea nevoi de cineva sa ma ajute precizez ca sunt din bucuresti asi fi recunoscator daca mar ajuta ineva va multumesc anticipat 0785099999
  • marcone1

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 1.8 l 122 hp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
va salut baieti , deci pana la urma pot sa fac modificarea dupa pdflul ala de mai sus sa mearga totul ok?

https://www.clubopel.com/lin...ad/CD70-AuxIN.pdf
multumesc
  • george stan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Daca am avut un dispozitiv parrot pe care l.am anulat pentru ca imi facea scurt la unitatea de comanda si imi deschidea playerul si se consuma bateria, pe display imi aparea aux in.
Pot folosi aceeasi intrare a parrot in player pentru a folosi o sursa externa sa redau in player ? Multumesc
Skip ads

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Intrebarede 100 de puncte: De unde atiluat tda ca nu gasesc pe nicaieri?
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Farnell, ebay, adelaida
  • BMarginean

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salut baieti as vrea sa va intreb daca nu cunoasteti pe cineva prin mures care se prricepe sa monteze aux pe cd70
  • ZZolyomi

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2018

  • Mesaj Privat
orlandosro a scris:Modificarea pt aux in pt cd70 : https://docs.google.com/view...DZiZGNhZTcwM2U3Mg


Buna .
Am un Vectra C cu dvd 90 ( vreau sa am si intrare AUX ) . S-a facut modificare la soft ( la ultima versiune ) s-a legat intrarea aux am adaugat componentele necesare care nu erau., sa facut si modificarea din tech .. Probleam esta ca acum arata ca are aux dar nu merge . un mic ajutor ce ar putea fii? ce am mai putea incerca?
Multumesc
Skip ads

  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am achizitionat de curând un navi 70 cu cid. L am instalat pe masina , merge ok. Unitatea avea aux pe masinã veche si am luat si cablul de acolo , dar nu pot sã îl pun in mufa de pe masina mea. Îmi puteti da un sfat cum sa pun cele 3 fire in mufa ?
In mufa veche am gãsit si un fir albastru/alb conectat. Aveti idee de la ce ar putea fi ? Eu nu îl am pe masina mea.
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat

  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
ÃŽntrebam de firul albastru cu alb conectat in partea stângã a conectorului. Am atașat și o poza mai sus
  • FLORIN848

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Cineva in bucuresti care face aux la cd70 navi? Nu prea intru aici, astept un mesaj sau telefon la 0766431162. Ms frumos
Skip ads

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am ales sa fac dupa una din schema am cumparat piesele cand am gasit timp sa ma apuc si eu de treaba minunat nu mai merge link-ul.
  • aaresis

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 1.9DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat ceva Flores?
  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut am cd70 cu aux instalat de fabrica dar nu ia semnalul audio pe aux in . Ce ar putea sa fie
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Bunã, posibile cauze ai un aparat care este activat doar soft... si lipsesc piesele electronice esentiale pentru lucrul acesta sau nu ai pusi pini in mufa corect... am intalnit ambele variante... restu poate iti mai spune altcineva.
  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Asa e montat pe masina firul am desfacut cd.ul si sunt piesele pe placa cu tda 8579
  • Daniel93

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Voiam sa cumpar cablul asta, dar citind topicul (si PDF-ul de aici), am inteles ca nu prea e plug&play treaba.
Deci, nici o sansa sa se potriveasca asa ceva?
Uitandu-ma la pozele facute de altii, nu stiu daca se potriveste mufa aia undeva, in CD70 NAVI

  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Elimini mufa de plastic si scoti pini metalici pe care ii introduci in mufa care intra in cd70 conform numarului pinilor aux in
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, majoritatea link-urilor din topic nu mai funcționeazã, poate cineva actualiza? Care este cea mai bunã metodã? De unde din România pot cumpãra toate piesele necesare?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR