Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • costelus1957

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Crossland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Am achizitionat o masina noua. Vreau sa pun huse si nu stiu cum sa scot bancheta din spate . Vreau un sfat.
  • ACosmin351

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Pentru demontarea banchetei(partea cu sezutul) din spate trebuie tras cu putere in sus.Si eu am avut probleme cu montarea huselor la un Opel Crossland x.Am cerut celor de la reprezentanta Opel de unde am cumparat masina sa-mi monteze contracost husele.Initial au zic ca nu monteaza,apoi,dupa ce am facut scandal,mi-au zis ca ma costa 600 lei.Eu am dat 400 lei pe huse,ca am comandat cica huse dedicate(apoi am aflat ca in targ sunt in jur de 150 lei,dar nu aceeasi calitate zic eu)si montajul costa 600?Le-am zis sa-mi arate macar cum se scoate bancheta din spate.Va recomand sa mergeti la Opel sa le spuneti sa va arate ei.Dar sa stiti ca eu nu am reusit sa le montez singur.Am fost in targul Vitan (Bucuresti),sunt 2-3 baieti care se ocupa cu montat de huse si m-a costat 100 lei.Grija mare ce huse cumparati,banuiesc ca aveti airbag la scaune.Husele trebuie sa aiba o eticheta pe care sa scrie ,,airbag" si sunt putin decupate in locul unde scrie airbag pe scaun.
  • costelus1957

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Crossland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Multumesc mult. Maine o sa incerc caci acuma ploua.
  • tabinic

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Crossland X 2018 hn01
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2021

  • Mesaj Privat
Ziua buna! Am cumparat un set de huse dedicate care se potrivesc foarte bine, zici ca este scaunul original, fara husa. La demontarea banchetei spate, nestiind exact ce am de facut si folosind sugestiile postate mai sus, am tras cu putere in sus din partea din fata pana a iesit. Abia dupa demontare am dedus ca nu trebuia scoasa de tot ci doar tras putin in sus, apoi impins putin spre spate ca sa iasa dintr-un fel de agatatoare, si apoi ridicat din partea din spate. Eu daca am scos bancheta de tot, m-am chinuit putin ca sa o pun la loc. Am facut cateva poze la locurile unde se prinde bancheta in caroserie ca sa va faceti o idee despre ce vorbesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR