Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Ai navi RF900 ....din ce an/luna e masina ? Pentru ca android auto a fost introdus incepand cu versiunea MY 2016.5 , la versiunea anterioara MY 2016 se poate instala android auto, la reprezentanta, dar contra cost .
Skip ads

  • chivu.alex

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2019

  • Mesaj Privat
A fost omologat in 08.01.2016 si prima inmatriculare a fost in 29.04.2016. Ai idee cam cat costa instalarea la reprezentanta?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Dupa data de fabricatie ai modelul MY 2016 (MY 2016.5 incepand cu 05/2016), fara android....din ce stiu (de pe forumul italian) costul instalarii e de aprox.100 euro , dar la noi preturile pot fi diferite....cel mai bine intrebi la o reprezentanta ( vezi ca se acorda si discount-uri).
  • VDorin868

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Botosani
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un Opel Astra K de o luna si mi s-a blocat sistemul de proiectie al telefonului pe Android Auto. Si in acelasi timp la bluetooth functia management dispozitiv este inactiva. Deci nu mai pot folosi nici telefonul pentru convorbiri si nici pentru conectare la Android auto care apare pe afisaj dar nu functioneaza. Am resetat functiile dar tot nu functioneaza. Ma poate ajuta cineva sau trebuie neaparat sa merg la reprezentanta?
Skip ads

  • Liviu Ionut

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salut. Vin si eu cu o intrebare. Voua cum va functioneaza radioul? Adica cum este receptia posturilor de radio?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Asa cum s-a mai spus , aplicatia pentru android nu isi poate face update ( nu e disponibil pentru RO), asa ca dupa o anumita perioada ea nu mai functioneaza si necesita sa fie dezinstalata si instalata o versiune mai noua...astazi am "patit" lucrul asta, asa ca am instalat ultima versiune care e din 01.08.2019 -4.5.592853
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca merge youtube pe Intellilink 4.0 fara sa faci root la telefon? ceva "smecherie" ca sa fraieresti sistemul?
  • DHorb

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Va salut, eu am o mica problema. Am un opel astra k 2016 si nu am optiunea de android pe masina . Am doar appplay pt iphone. I am tot dat reset si toate cele si nimic. Ce este de facut?
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Daca masina e fabricata inainte de luna 5/ 2016 , nu ai android auto ..se instaleaza contra cost ( nu stiu pretul pentru RO, in IT-100 euro) , la reprezentanta .
  • ovigeo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salutare, Am un ASTRA K din 03.2018 cu Radio 4 Intelilnk si nu reusesc sa citesc de pe stick-ul USB decat 100 de melodii mp3, a mai patit cineva asa ceva? Am formatat stick in FAT 32, am incercat cu unul de 8gb si unul de 16gb, am pus mai multe fisiere si tot asa maxim 100 melodii. In rest merge Android auto, merg fisiere video si foto.
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!Intrebare: a gasit cineva solutia sa ruleze prin android auto, o aplicatie gen youtube?Am inteles ca ar merge versiunea Youtube premium (youtube music)!
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
litian28 a scris:Salutare!Intrebare: a gasit cineva solutia sa ruleze prin android auto, o aplicatie gen youtube?Am inteles ca ar merge versiunea Youtube premium (youtube music)!

O aplicatie gen youtube, pentru a rula videoclipuri sau o aplicatie gen youtube pentru a rula muzica?
Pentru a doua exista spotify, google play, youtube music, etc. toate platite (abonamente lunare).
Pentru a putea rula videouri, intai de toate trebuie evitata, pentru ca este o chestiune de siguranta, dar poti sa faci sa ruleze youtube doar daca e root-at telefonul si vei gasi tutoriale pe youtube cum sa faci asta.
Skip ads

  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@sicka Multumesc mult pentru raspunsuri colegule!
  • radud5

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:Asa cum s-a mai spus , aplicatia pentru android nu isi poate face update ( nu e disponibil pentru RO), asa ca dupa o anumita perioada ea nu mai functioneaza si necesita sa fie dezinstalata si instalata o versiune mai noua...astazi am "patit" lucrul asta, asa ca am instalat ultima versiune care e din 01.08.2019 -4.5.592853


Ultima versiune 19.11.2019 Version: 4.8.594323-release (48594323) http://bit.ly/2OgqpKi
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
fara bitly nu se putea?
  • zamaraii

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2016 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Ba da!
https://www.apkmirror.com/ap...inc/android-auto/
Very Happy
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Constatare facuta astazi :clipurile mp.4 realizate cu telefonul ( si nu numai) pot fi redate pe display-ul navigatiei (copiate/utilizate pe/cu stick , bineinteles) doar daca sunt de dimensiuni mai mici sau egale cu HD (1280x720). FHD nu functioneaza(1920x1080).
  • EBruj

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2016 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Ok, mi-am schimbat telefonul cu unul de generatie noua si Android 10. Mi-am instalat Android Auto si nu merge de nicio culoare. Merge pe telefon dar nu apare pe ecranul masinii. De dezinstalat de pe telefon nu se mai poate dezinstala aplicatia ci doar dezactiva. I-am facut si update si tot asa. Are careva Android 10 sa-mi spuna daca si la ei merge tot asa? Cu telefonul vechi si Android 9 mergea bine.
Mersi
  • milibey

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2019 B14XEJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Telefonul fiului meu (Xiaomi MI9 cu android 10) merge conectat la aparatul masinii. Eu am un Corsa E din 2019. Din ce imi amintesc, a trebuit sa instaleze android auto din sursa externa, nu a mers cu cel care vine deja instalat in telefon.
  • EBruj

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2016 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Si eu tot din sursa externa l-am instalat, dar Android Auto pe Android 10 e acum integrat in pachetul Google. Din ce am mai observat pe forumul din UK, mai sunt si la alte telefoane astfel de probleme pe Astra K. Sa vedem in cat timp rezolva cei de la Opel astfel de probleme!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR