Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Bunã am un astra h 1.7 cdti,am probleme la direcție. În viraj( curba) la stânga ( sau la dreapta) imi ia volanul din mânã destul de brusc cãtre dreapta ( sau stânga, depinde de viraj). Tinde sa-mi regleze volanul dar prea brusc si daca nu tin destul de bine de el pot sã derapez. Am schimbat pompa de servodirectie dar l-a fel imi face. O pãrere de la ce ar fi a-și vrea si eu. 🤔


MODEL: Opel astra h
MOTOR: 1.7 cdti
Skip ads

  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut, printre masinile mele detin si o astra h din 2004 cu problema descrisa de tine, daca nu deranjez doresc sa stiu cum ai rezolvat problema, multumesc
  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Încã nu am rezolvat nimic.
  • BT7330

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Franta
  • Masina: Zafira 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2019

  • Mesaj Privat
De cat timp o aveti? Pana acum s-a comportat diferit? Cand virati pe loc, functioneaza la fel ca inainte sa aveti problema asta? Anvelopele din fata se uzeaza uniform? Daca nu e de la unghiuri si ati schimbat pompa(cu una fara dubii), va mai ramane caseta de directie...
Skip ads

  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
O am din iulie si am cumparat-o cu aceastã problemã. Cand iau viraj la viteza sub 60 km/h nu imi face nimic. Unghiul l-am fãcut de 2 ori in locuri diferite si au spus cã e perfect. Am echilibrat si jantele,le-am si schimbat de pe fațã pe spate,dar tot asa face. A verificat cineva alternatoru si a spus cã ar fi de 74 in loc de 100 A. Dar si eu tind sa cred ca este de la caseta de direcție.
  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
O am din iulie si am cumparat-o cu aceastã problemã. Cand iau viraj la viteza sub 60 km/h nu imi face nimic. Unghiul l-am fãcut de 2 ori in locuri diferite si au spus cã e perfect. Am echilibrat si jantele,le-am si schimbat de pe fațã pe spate,dar tot asa face. A verificat cineva alternatoru si a spus cã ar fi de 74 in loc de 100 A. Dar si eu tind sa cred ca este de la caseta de direcție.
  • BT7330

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Franta
  • Masina: Zafira 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Pai daca alternatorul nu debiteaza suficient e posibil sa fie si asta o cauza, pompa e electrica. Erori nu sunt inregistrate? Jantele/rotile sunt originale? Nu e vreo modificare pe-acolo?
  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Erori nu sunt. Jantele si cauciucurile nu sunt cele originale. Le am pe 17 si in loc de 16,dar sunt trecute în carte.
  • BT7330

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Franta
  • Masina: Zafira 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2019

  • Mesaj Privat
In carte la noi se trece orice daca lasam o atentie, ideea e sa fie si prevazute de producator. Undeva trebuie sa aveti o tablita(un autocolant) cu marimile, la multe modele e pe unul din stalpi, la altele e pe capacul de la rezervor. Verificati daca sunt prevazute de producator si daca nu, probabil ati gasit raspunsul la problema.
  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc mult pentru rãspunsuri și sfaturi,o sa verific si o sa revin cu un raspuns.
  • MRoibescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Cauciucurile sunt de 215/45/R 17 si sunt prevãzute de producãtor. Deci ramane caseta de directie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR