Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
Solutie
  • Lgeorge355

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Bunã tuturor am si eu o problema si as avea nevoie de un ajutor de la voi. Am cumpãrat de curând o închidere centralizata pt opelul meu astra f din 94 si nu stiu cum sa leg firele între ele se poate sa ma ajutati cu o explicatie va atasez si câteva poze va multumesc.

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Pe un rand, de la mufa inchiderii originale, ai doar 3 pini folositi, Pinii 2, 3 si 6.
Dezizolezi putin de tot firele de pe pinii 2 si 6 si atingi PE RÂND cu cate unul la masa (GND), ar trebui ca atunci cand atingi cu unul la masa, sa se incuie usile, cand atingi cu celalalt la masa, sa se descuie usile. (vorbim de Maro cu banda Rosie si Maro cu banda Alba) Masa fiind firul Maro, de pe pinul 11.
Daca totul este ok, ne scrii si pui o poza clara cu schema inchiderii cumparate.

P.S. Atentie sa nu iti incui cheile in masina!
  • Lgeorge355

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Mulțumesc frumos colegului care a rãspuns și ma ajutat. Am reușit într-un final sa leg închiderea centralizatã. Nu am stat sa ma mai chinui cu opțiunile de aprindere avarii când închid mașina și nici la cea cu geamuri! Atasez câteva poze cum vin legate firele între ele la sistemul meu de inchidere! Drumuri bune tuturor!
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Ne bucuram ca ai reusit!
Printre putinii care au solicitat o informatie, au primit-o partial si au reusit sa o foloseasca, ducand la final "lucrarea".
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Mai reușesc, poate și alții, dar nu mai posteazã finalul...cã ar trebui sã mulțumeascã unuia mai priceput ca el și care l-a lãsat cu niște parale în buzunar...sau nu?
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Mie imi este si teama uneori sa mai incerc sa indrum, pentru ca sunt unii colegi care interpreteaza gresit indrumarile, fac greseli grave, uneori aduc si stricaciuni, care vor ridica pretul reparatiei.
Nu ar fi nevoie de multumiri, dar poate ar ajuta si pe altii.
Desi, functia de cautare, zici ca are COVID ... putini se ating de ea Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR