Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • CClaudiu929

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Bunã seara am și eu o problema cu geamul din fata stânga când bag cheia în usa sa închid geamurile fãrã sa mai pun contactul se închide doar geamul din partea dreapta fata.
Ma poate ajuta cineva cu o rezolvare la problema asta?



MODEL: Corsa 2002
MOTOR: Z12xe
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,468
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=46846
pe viitor dai o cautare?
  • CClaudiu929

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema trebuia sa ridic geamul pana sus și sa apes de 4 ori pe butonul de ridicat geamurile sus
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
De reținut cã,daca ai dat bateria jos de pe mașinã sau ai ținut mașinã fara baterie pentru o zi,as spune chiar și jumãtate de orã,când pui bateria înapoi,trebuie sa faci cursa completa PTR ambele geamuri ,adicã tii apãsat butonul sa cobori geamul de tot jos,apoi îl ridici tot din buton înapoi,faci de 3 ori operațiunea PTR fiecare geam și apoi totul va reveni la normal.Toate pleacã de la resetarea ECU...și trebuie sã "înveți Ecu ",la modelele mai noi este responsabil modulul de confort PTR aceastã funcție,care se gãsește pe ușã,langa macaralele electrice,gen Vectra C...la Corsa C nu avem acel modul,fapt PTR care se poate face o punte cu ajutorul unei diode și se poate conecta direct la închiderea centralizata și poți ridica geamurile din telecomanda!Cum a postat colegul de mai sus un link spre tutorialul meu de acum ceva ani ..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR