Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Nu am intrebat pentru mine in mod special ci vroiam un raspuns care sa atraga atentia la toti posesorii de lant de distributie sa nu creada ca lantul este fara moarte. Personal, cred ca sunt in stare sa percep un mers neregulat al motorului dar asa cum am spus, doar cred. Ar fi ideal sa raman cu aceasta idee pana la adanci batraneti. Exclamation
Skip ads

  • interadi

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Agila 2003 1.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut,
in primul rand va multumesc pentru sfaturi
cred ca o sa iau un motor SH
am gasit in craiova unul de 998 cm3 (z10xep) dar nu stiu daca se potriveste la cutie, esapament, admisie, instalatie electrica prindere si celelalte accesorii cu cel care il aveam eu (973cm3 (z10xe))
multumesc mult
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu se potriveste, ai multe de schimbat la el dar se poate pina la urma.
  • doru1991

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
As dori sa stiu si eu ce ulei folositi la motor.mi-a spus un mecanic BUN k la opel agila motor de 1.2 trebuie un ulei special.si pe cutia de ulei sa scrie OPEL.m-ar interesa ce ulei folositi.
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
@doru1991 citeste aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=15 si data viitoare incearca sa cauti.
  • doru1991

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ms mult BuBuFaM dar nici unul nu a zis despre uleiul care ma intereseaza pe mine.asta e.........sau dak stiti pe internet pe ce site se gasesc ulei-uri special pentru opel....multumesc mult...
si apropo.....sunt foarte multumit de masina:)merge super bine........are sprint bun de pe loc si in depasiri nu ma lasa......
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
S-a discutat mult despre ulei https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=11466 , cel mai bun testat pina acum e Mobil1 0W40 ala american de la mama lui http://www.uleidemotor.com/...22&prod_id=29
  • doru1991

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
dar este vreun ulei pe care sa scrie OPEL?asta ma intereseaza Exclamation ulei de motor.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da, este ulei pentru Opel scrie GM pe el , e 5W30 dar e prost, mai bine spus nu e pentru conditiile climatice de la noi. Daca citesti trimiterea vei gasi ca Mobil1 0W40 are norma GM pe el, citeste ca doar asa faci treaba. Chat-ul este interzis pe forum, plus ca ai postat unde nu trebuia.
Mai exista ulei Opel GM xW40 dar ala este semisintetic, nu e pentru aceste motoare.
  • doru1991

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:1. consumul in oras aglomerat creste cu 1-2L, nu cred ca Craiova e aglomerata, poti opta tot pentru 1L daca tii la consum si mergi preponderent urban
2. cutia de viteze este tot F12 dar difera rapoartele, diferentele nu sunt mari, unii nici macar nu si-au dat seama ca au alta cutie
3. stiu in Alba 2 motoare 1,2L, unul sigur are 80,000km, celalalt nu mai retin, oricum ar fi omul e de incredere si nu e pus pe teapa
4. daca vrei cutie de 1,2L cred ca are si o vinzi pe a ta sau o dai in schimb cu o diferenta ceva...
5. sfatul meu dupa poze si ce spui e sa nu mai bagi bani in el, altul si de pe al tau vinzi ce este bun ca sa mai acoperi din bani




nu mai stii ce culori aveau cele 2 masini de 1.2 L?k si eu am unul de 1.2 L.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Prietene,vad ca esti nou pe forum dar incearca sa citesti regulamentul inainte. Postezi aiurea,unde nu trebuie. Aici se discuta alta problema. Orice intrebare ai avea,cauta ca sunt sanse mari sa se fi discutat deja.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR