Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • cal

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ToX
*****- - - tu sa nu scoti o vb de motorul ne al tau ca oricum era o ghena si nu facea nimic, cat despre xe ce sa mai vb , ai cazut din lac in put , o alta ghena la 374000km , atata avea vectra de pe care l ai luat aia visinie , nu ti mai lauda atata masina ca oricum nu face nimic . cat despre chipul prost de la aspad , s a intamplat cred ca este vb cel care la avut alex pe calibra lui xrp . daca esti tare si mare , iesi la interval cu cazanul si ti aduc eu niste ne uri sa te dau cu ele , 2-3 ca si asa zici ca nu merita sa bagi bani in ele . tu de tuning sa nu vb , te crezi mare dar nu e chiar asa , scoate masina la interval sa vedem ce poate , sau ti e frica. cat despre"oameni care iti pot asambla 3-4 motoare XE doar cu piesele aruncate prin garaju lor."tare sunt curios sa vad macar o persoana de genul asta , sa iasa un motor bun , nu o ghena imputita
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cal a scris:sti ce am abservat : susti ceva , care pretinzi ca e adevarat , dupa care zici scuze am gresit, deci vrei tu sa fii MIEZ sa fii cel important . este parerea mea . nu cred ca are importanta ca mi am facut cont mai tarziu la acest seit , sincer nici nu mi facem , dar ma distreaza " gogosile " care le aud , care mai de care mai mecanicos si mai cunascator . mai sunt si persoane care intradevar stiu de vb , dar cam putine

Vreau sa fie clar de la bun inceput ca aici pe forum incercam sa mentinem o atmosfera constructiva, cordiala, suntem aici sa ne exprimam fiecare opiniile chiar daca uneori acestea se pot dovedi false, insa cu remarci de genul "ma lovesc numai de ageamii" nu se va ajunge la nimic bun.
Referitor la curse, imi place acest spirit de concurenta si sunt dispus sa pun un Opel Corsa la bataie sa-l facem sa iasa competitiv la cursele pe 400m
@sorin666 mai am si eu ceva bin-uri pe acasa luate de la rusi (netestate - de pe site-uri care nu mai sunt on-line) insa nu am habar cum sa le "scriu"
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Trebuie o scula de scris EPROM-ul care se leaga serial cu un PC+bineinteles softul aferent. Daca e vorba de transferat fisier de tip .bin, nu e o mare problema, se realizeaza cu hyperterminal cu un anume protocol (de obicei Z-modem pe care nu-l suporta XP-ul, ma rog asta e alta poveste...). Problema 1 e scula care scrie EPROM-ul (pt. ca s-ar putea sa trebuiasca ceva care nu se gaseste asa usor, nu degeaba se cere 300 euro pt. chiptuning), iar problema 2 o constituie aspectul ca EPROM-ul de la anumite modele nu poate fi rescris, tb. luat altul, scris si apoi inlocuit cel vechi (ca analogie, ganditi-va la BIOS-urile PC-urilor care pe vremuri nu puteau fi updatate soft).
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Multumesc, incep sa inteleg astept insa vremuri mai bune (un dyno accesibil) pentru mai mult... Smile Am vorbit si cu Florin de la Mastertuner, urmeaza sa ma vad cu el in zilele urmatoare sa imi explice ce si cum...
Skip ads

  • georges

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: cannes
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Certativa fratilor, eu am NE si nu ma plang.

P.S. Nu toti care fac tuning se dau la liniute
  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am NE si tot nu ma plang. Si decat sa ma duc la curse si sa imi stric motorul prematur doar pentru nimic mai bine sa scot la schimb exact atat ulei cat am bagat. Macar daca erau curse pe bani adevarati cum fac aia afara de baga 10.000 de euro in masina saptamanal.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR