Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,

Vreau sa cumpar de la tine, in cateva zile, un Cd 70 Navi compatibil cu Twin Audio.
Accepti preluarea Cd 70 Navi de pe masina mea?
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
ceau Cristi. ai cumva de vanzare un navi 2din universal? eu am un vectra b dar i-am modificat soclul unitatii din 1 din in 2din luand ca masura un soclu de plastic de pe omega.masina o stii,cred ca mi-ai activat anul trecut midul-un vectra auriu.merci
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
john3976 a scris:ceau Cristi. ai cumva de vanzare un navi 2din universal? eu am un vectra b dar i-am modificat soclul unitatii din 1 din in 2din luand ca masura un soclu de plastic de pe omega.masina o stii,cred ca mi-ai activat anul trecut midul-un vectra auriu.merci

NU ma ocup de navigatii care nu sunt originale ! Mai mult de atat NU ma ocup de navigatii <2005 !

CristianTM.
  • polyy88

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
salutare, ma intereseaza sa trec vectra mea C la full can, acum am deja GID si CD-70, pot face rost GRATIS de CIM si volan (problema este ca este de vauxhall sper ca nu este o diferenta inafara de sigla) dar intrebarea este daca nu am nevoie de comenzi pe volan pot sa nu schimb CIM-ul si ECC-ul trebui sa il cumpar de pe undeva ca nu il am pe full can, mufa de 32 de pini o am deja ca am in momentul acesta GID pe masina.
Si ce mai trebui sa iau si ce fire si unde trebui trase. Am nevoie si de BCM sau REC daca da ce fire sau ce pini trebui schimbati.
Cristi daca ma poti ajuta cu niste informatii si daca reuseste manevra pot sa trimit display si CD70 la tine pentru cod?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
La CIM de Vauxhall, ATENTIE sa fie cu ESP daca masina ta este cu ESP, in general CIM-urile de Vauxhall nu au ESP !
Pentru cod nu trebuie sa trimiti CD70 + GID, ci doar unul dintre ele (daca sunt pereche).
Toate bune si frumoase pana sa schimbi BCM-ul, acesta e singurul la care ai de facut foarte multe modificari, altfel sunt legaturile si functiile pentru full CAN Bus fata da half CAN Bus. REC lasa-l pe ultimul loc, e posibil cum se scria pe aici doar deschiderea portbagajului sa nu se poata face din butoanele de la sofer, in rest va functiona totul.

CristianTM.
  • polyy88

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
nicu nu stiu sigur daca am esp, am testat fizic si tot nu stiu. TC sigur qm la accelerare brusca flucare semnul de esp dar am intrat cu 70 intrun sens giratoriu si scartaiau rotile si a supravirat dar esp nu sa aprins deloc si nici nu am simtit ceva.
dar sti ce conexiuni trebui facute la bcm? ce fire trebui si unde trebuiesc trase sau daca gasesc cablaraia de la bcm intacta undeva pot sa o pun direct.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

As avea si eu o rugaminte. Poti sa imi spui cumva un pret pentru Vectra B, 2001.

M-ar interesa TID (cred ca se cheama) ala care arata si consumul si daca se poate ceva cu navi (am vazut ca mai jos de 2005 nu dar am zis sa incerc) ... Daca te ocupi si de montaj, instalare, etc.

Ca idee as avea nevoie undeva in urmatoarele 2 luni, dar vreau sa vad daca se incadreaza in buget.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
inspectoratul a scris:Salut,

As avea si eu o rugaminte. Poti sa imi spui cumva un pret pentru Vectra B, 2001.

M-ar interesa TID (cred ca se cheama) ala care arata si consumul si daca se poate ceva cu navi (am vazut ca mai jos de 2005 nu dar am zis sa incerc) ... Daca te ocupi si de montaj, instalare, etc.

Ca idee as avea nevoie undeva in urmatoarele 2 luni, dar vreau sa vad daca se incadreaza in buget.

TID cu afisare consum sau navigatie NU EXISTA.
Pentru navigatie ai nevoie de minim un GID (Graphic Info Display) sau un CID (Color Info Display).
Ca si pret ..undeva peste 300 euro nu stiu daca varianta cu GID sau cea cu CID. Cum personal nu ma ocup cu astfel de sisteme am aruncat un search pe e-bay --> http://www.ebay.co.uk/itm/V...sh=item338654ed7c

CristianTM.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc de efort!
  • tepeneu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Te rog sa ma lamuresti si pe mine ce trebuie sa fac si cat ma costa sa-mi afiseze consumul si viteza.
Precizez ca sunt posesorul unui Opel Corsa C an 2005, afisaj GID si CD30.
Rog un raspuns pe masura intelegerii mele. Nu sunt cunoscator.
Sunt din Timisoara.
Multumesc!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
tepeneu a scris:Salut!
Te rog sa ma lamuresti si pe mine ce trebuie sa fac si cat ma costa sa-mi afiseze consumul si viteza.
Precizez ca sunt posesorul unui Opel Corsa C an 2005, afisaj GID si CD30.
Rog un raspuns pe masura intelegerii mele. Nu sunt cunoscator.
Sunt din Timisoara.
Multumesc!

Trebuie doar sa ma suni si sa vii cu masina ...restu vedem la fata locului !

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut! Eu am ecranul ala mic cu 2 butoane pe el, si cd30mp3, ce are lumina albastra, nu lumina specifica! la 30 de secunde scrie radio safe si un bipait! Puteti sa imi dati o solutie, daca iau alt ecran se potriveste cu actualul cd30 mp3! Sunt din ct
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
seftaka a scris:Salut! Eu am ecranul ala mic cu 2 butoane pe el, si cd30mp3, ce are lumina albastra, nu lumina specifica! la 30 de secunde scrie radio safe si un bipait! Puteti sa imi dati o solutie, daca iau alt ecran se potriveste cu actualul cd30 mp3! Sunt din ct

Vezi aici lista de display-uri si compatibilitatile dintre ele --> https://www.clubopel.com/vie...p=1062435#1062435
Banuiesc ca ai TID, prin faptul ca scrie RADIO SAFE aia inseamna ca radioul este resetat (desperecheat de pe alta masina sau resetat de pe cea existenta). DACA ai codul de securitate al masinii si in speranta ca TID-ul este cel original (daca e albastru ma cam indoiesc) printr-o imperechere a celor doua s-ar rezolva problema.
DACA vrei sa treci la BID sau GID, asta depinde de anul masinii (2004-2006) sau (2007-2011) pentru a fi compatibil cu senzorul din rezervor. Dupa aceea BID-ul sau GID-ul imperecheat cu radioul care e resetat gata !

CristianTM.
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Unitatea arata bine, nu stiu daca e cea originala nu s-a decojit nimic, dar are lumina albastra, asa mi-a adus-o un cunoscut din Germania! Prin cod securitate te referi la car pass? Nu il am, doar sa il iau de la reprezentanta, doar sa stiu ca dispare acel bipait! Aa vrea gid sau cid! Masina e din 2006! Preturi, si imperecherea cum se realizeaza, stiu ca va pricepeti, dar in CT nu cred ca gasesc pe nimeni..
  • GeneralDuke

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut Cristi,

Am un Astra H din 2010 cu TID si CD30. Computerul de bord nu e activat. Daca as lua un GID + CD30mp3 de la tine ar mai fii nevoie de activarea computerului de bord dupa ce le montez ?

Mersi
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
GeneralDuke a scris:Salut Cristi,

Am un Astra H din 2010 cu TID si CD30. Computerul de bord nu e activat. Daca as lua un GID + CD30mp3 de la tine ar mai fii nevoie de activarea computerului de bord dupa ce le montez ?

Mersi

Daca le iei pereche nu mai trebuie activat nimic pe masina, ti le programez eu cu setarile masinii tale. In secunda asta am CD30 mp3 cu aux in sau fara aux in (500 lei / 400 lei) pe gri inchis sau negru lucios si GID compatibil cu Astra-H 2010/2011 = 500 lei,

CristianTM.
  • andrey16

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un Astra H din 2005,cu CD70 Navi si GID,fara climatronic sau car kit.
As vrea sa stiu daca se poate schimba cu CID si montare car kit (aici mai am cateva intrebari).
M-as bucura daca mi-ai putea da si un pret total,dar mentionez ca aceste modificari le-as face peste o saptamana sau luna viitoare,in functie de pret.
Mersi anticipat!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
andrey16 a scris:Salut,
Am un Astra H din 2005,cu CD70 Navi si GID,fara climatronic sau car kit.
As vrea sa stiu daca se poate schimba cu CID si montare car kit (aici mai am cateva intrebari).
M-as bucura daca mi-ai putea da si un pret total,dar mentionez ca aceste modificari le-as face peste o saptamana sau luna viitoare,in functie de pret.
Mersi anticipat!

Salut !
CD70 navi cu ecran CID = 600 euro (pe gri inchis) sau am acum DVD90 navi cu CID = 750 euro (gri inchis), ambele oferte cu aux in.
Telefon cu comenzi vocale UHP4 = 100-130 euro (nu are legatura daca e cu GID sau cu CID)

CristianTM.
  • andrey16

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Mersi de raspunsul prompt!
Aici se mai poate negocia un pic? Adica ramane GID-ul meu la tine,pentru ceva discount?
Navigatia cu CID ramane la fel (cu indicare prin sageti si distante) sau o sa arate ca un sistem de navigatie normal?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
andrey16 a scris:Mersi de raspunsul prompt!
Aici se mai poate negocia un pic? Adica ramane GID-ul meu la tine,pentru ceva discount?
Navigatia cu CID ramane la fel (cu indicare prin sageti si distante) sau o sa arate ca un sistem de navigatie normal?

Nu stiu la ce te referi...clar la ecranul color navigatia poate fi tip harta, harta cu sageti sau doar sageti, mod pe care poti sa ti-l alegi din meniu, default vine pe mod harta !
Uite aici cateva capturi de ecrane -- >
https://www.clubopel.com/vie...p=1324900#1324900
https://www.clubopel.com/vie...p=1576407#1576407

CristianTM.
PS> Gid-ul tau valoreaza pt mine max 50 euro
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR